• Komiks- zajęcia w bibliotece

26.02.2023

Zainteresowanie czytaniem książek niestety spada. Trudno zachęcić młodzież do wypożyczenia książek innych niż lektury obowiązkowe. Właśnie dlatego w czwartek 23 II, zorganizowałyśmy z Panią Marzeną Dybko z Biblioteki publicznej, zajęcia pt:  „Komiks wczoraj, komiks dziś ‘’. Po krótkiej historii komiksu i przykładach najbardziej poczytnych tytułów uczniowie klasy V rozpoczęli pracę plastyczną nad wykonaniem własnego komiksu. Inspiracją stał się fragment  książki przygodowej. Uczniowie zaczęli pracę w dwuosobowych zespołach, ucząc się współpracy i wymieniając  pomysłami. Przyznam, że początki były trudne, ale już po kilku minutach na kartkach zaczęły pojawiać się pierwsze postacie i „dymki”. Pod koniec zajęć większość dzieci wciągnęła się do pracy i wkrótce otrzymałyśmy kilka bardzo ciekawych prac. Myślę, że to cenne  doświadczenie dla uczniów, ale również dla nas opiekunów.

• Teatrzyk w przedszkolu

23.02.2023

Dnia 21.02.2023r. w naszym przedszkolu odbył się spektakl teatralny pt: „Jak Marysia mała słonko złapać chciała” w wykonaniu aktorów teatru Skrzat z Krakowa. Pewnego dnia mała dziewczynka Marysia tak bardzo zachwyciła się blaskiem słonka, że postanawia je dogonić i złapać…
              Jak myślicie czy uda jej się tego dokonać? Pamiętajcie, że wyobraźnia dziecięca nie zna granic!
              W przedstawieniu wystąpili: Marysia, Szewc, Zbójnik, Kot, Smok, Taksówkarz, Pilot, Słoneczko, Czyżyk i Koń.
              Główna bohaterka Marysia zabrała wszystkie dzieci w magiczną wyprawę w celu złapania słoneczka, które co jakiś czas ukazywało się dziewczynce, aby zaraz potem się schować. W poszukiwaniach Marysi najpierw pomógł czyżyk, który skierował dziewczynkę do szewca po siedmiomilowe buty. Zaprowadziły ją one do zbójnika. Następnie dziewczynka spotkała na swojej drodze kota, który powiedział jej, że aby mogła złapać słoneczko potrzebny jest jej „koń wiatronogi”. Niestety i tym razem Marysi nie udało się złapać słoneczka, gdyż konia spłoszył duch. Na szczęście nie zabrakło w tej bajce życzliwych osób  i w złapaniu słoneczka ostatecznie pomógł Marysi taksówkarz i pilot. Przedstawienie zawierało bardzo dużo elementów humorystycznych jak i treści edukacyjnych. Było śmiesznie i kolorowo, ponieważ zarówno dekoracja jak i występujący aktorzy tworzyli barwne tło. Dzieciom bardzo podobał się spektakl. Dzięki przedstawieniu przedszkolaki przekonały się, że pomimo trudności i napotkanych na swojej drodze przeszkód, trzeba dążyć do celu i nie poddawać się. Na koniec nasi wychowankowie nagrodzili aktorów gromkimi oklaskami.

• Wycieczka do Teatru im. Ludwika Solskiego w Tarnowie

19.02.2023

17 lutego 2023r. uczniowie klas V, VI, VII i VIII pojechali z nauczycielami do Teatru im. L. Solskiego w Tarnowie, aby obejrzeć spektakl „Mały Książę”. Sztuka oparta jest na książce Antoine'a de Saint-Exupery'ego pod tym samym tytułem i opowiada o tym, jak podczas awaryjnego lądowania na pustyni Pilot spotyka małego chłopca – przybysza z innej planety. Ich spotkanie jest okazją do przypomnienia o najważniejszych sprawach w życiu: o miłości, przyjaźni i o odpowiedzialności za drugiego człowieka. Przedstawienie zostało wzbogacone melodyjnymi piosenkami. W inscenizacji zastosowano piękne wizualizacje komputerowe. Widz miał wrażenie, że rzeczywiście jest z Małym Księciem w ogrodzie pełnym róż, a migające samoloty i połyskujący piasek przenoszą go w klimat Sahary. Spektakl bardzo podobał się zgromadzonej w teatrze publiczności. Z całą pewnością warto było obejrzeć tę sztukę.

• Walentynki w przedszkolu i szkole

14 lutego -Dzień Świętego Walentego.

Walentynki są obecnie obchodzone w prawie każdym miejscu na świecie. To święto zakochanych i dobra okazja, by okazać komuś swoje uczucia.

Poczta Walentynowa zawitała również  do naszej szkoły.  Uczniowie wrzucali swoje kartki, serduszka i słodycze, wyrażając w ten sposób swoje sympatie. Następnie tajemnicze walentynkowe amorki posegregowały pocztę i rozdały wszystkim adresatom. Walentynki to wyznanie miłości swojej sympatii, które robimy całkowicie anonimowo. Do szkoły i przedszkola zawitała również walentynkowa fotobudka, w której można było zrobić sobie zdjęcia. Chętnych nie brakowało. Ważne, by wszyscy się przy tym dobrze bawili, w końcu to radosne święto!

• WOŚP w naszej szkole

05.02.2023

Najbardziej znaną formą działalności fundacji jest coroczna, ogólnopolska impreza rozrywkowo-medialna o charakterze charytatywnym, nazwana Finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Każdy Finał WOŚP ma określony temat – czyli cel medyczny, na który przeznaczone zostaną zebrane podczas Finału pieniądze oraz hasło, które promuje i wyjaśnia medyczny cel zbiórki. Od 25 do 27 stycznia 2023 r. uczniowie naszej szkoły brali udział, jeszcze przed wielkim finałem, w zbiórce na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W rolę wolontariuszek WOŚP wcieliły się uczennice z klasy VIII. Dziękujemy wszystkim, którzy przyłączyli się do akcji za serce i ofiarność . Mamy nadzieję, że nasza szkolna społeczność "będzie grała w Orkiestrze do końca świata i jeden dzień dłużej."