• Aktualności

      • Zawody - piłka nożna!

      • 18.10.2018r. nasza drużyna w składzie:

       wystąpiła w zawodach piłkarskich "Z podwórka na stadion o puchar Tymbarku" . Po rozegraniu 4 spotkań zajęliśmy 2 miejsce ustępując jedynie drużynie z Nizin.

       A było tak:

       ZPO Szaniec - PSP Pacanów 3:2

       ZPO Szaniec - NSP Słabkowice 8:0

       ZPO Szaniec - PSP Gnojno 4:0

       ZPO Szaniec - PSP Niziny 3:8

       II miejsce naszej drużyny w powiecie buskim należy uznać za wielki sukces!!! Niestety tylko I drużyna pojedzie na finał wojewódzki ;-(

       GRATULACJE!

       ---------------------------------------------

       22.10.2018r. nasza drużyna w składzie:

       wystąpiła w zawodach gminnych w mini piłce nożnej chłopców. Po rozegraniu 3 spotkań zajęliśmy 5 miejsce.

       A było tak:

       ZPO Szaniec - ZPO Dobrowoda 0:1

       ZPO Szaniec - PSP Zbludowice 0:0

       mecz o 5 miejsce:

       ZPO Szaniec - PSP Nr 2 Busko-Zdrój 2:2 i 3:1 w karnych!!

       5 miejsce mając w składzie 2 dziewczyny to sukces tej drużyny!

       GRATULACJE!

       --------------------------------------------

       24.10.2018r. nasza drużyna chłopców w składzie:

       wystąpiła w gminnych zawodach piłkarskich i po rozegraniu 4 spotkań również zajęła 5 miejsce.

       A było tak:

       ZPO Szaniec - PSP Nr 1 Busko-Zdrój 1:1

       ZPO Szaniec - SG Nr 1 Busko-Zdrój 1:5

       ZPO Szaniec - ZPO Kołaczkowice 10:0

       mecz o 5 miejsce:

       ZPO Szaniec - PSP Siesławice 3:1

       5 miejsce w rywalizacji ze szkołami gimnazjalnymi to jednak sukces.

       GRATULACJE!

       -------------------------------------------------

       25.10.2018r. nasza drużyna dziewczyn w składzie:

       występując w zawodach gminnych osiągnęła największy sukces w tej dyscyplinie i zajęła I miejsce!!!

       A było tak:

       ZPO Szaniec - PSP Nr 2 Busko-Zdrój 4:0

       ZPO Szaniec - SG Nr 1 Busko-Zdrój 1:0

       ZPO Szaniec - ZPO Kołaczkowice 3:0

       ZPO Szaniec - PSP Zbludowice 3:1

       po rozegraniu wszystkich spotkań nasza drużyna okazała się najlepsza!!!

       WIELKIE GRATULACJE....będziemy reprezentować naszą gminę na zawodach powiatowych...!

      • Teatrzyk w przedszkolu „ Cztery mile za piec”      • W dniu 18.10.2018 r. gościliśmy w naszym przedszkolu teatrzyk „ Skrzat” z Krakowa.

       Dzieci miały okazję obejrzeć bajkę „ Cztery mile za piec” autorstwa M. Kownackiej.

       Tekst tego utworu powstał w latach 30 XX wieku, ale okazuje się aktualny również dzisiaj.

       Była to ciepła i pełna humoru wesoła opowieść o Zosi, która  poszukiwała swojej zagubionej laleczki. Aby ją odnaleźć musiała udać się cztery mile za piec do magicznej baśniowej krainy. Po drodze spotkała wiele postaci, które pomogły jej znaleźć właściwą drogę. Aktorami w tej bajce były także dzieci z naszego przedszkola. Przedszkolaki aktywnie brały udział w przedstawieniu, wcielając się w role gąsek oraz „ jaworowych ludzików”. Wspólnie z aktorami mogliśmy śpiewać znane wszystkim piosenki. Wesołe scenki wprowadziły dzieci

        w pogodny i bajkowy nastrój. Zapraszamy do nas z kolejnym przedstawieniem, czekamy z niecierpliwością.

      • Obchody Dnia Krajobrazu

      • 20 października – z inicjatywy Generalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska – po raz trzeci odbył się Dzień Krajobrazu – święto ustanowione w celu promowania zagadnień związanych z ochroną i planowaniem krajobrazu.

       Jednym z głównych działań wpisujących się w obchody Dnia Krajobrazu jest organizacja spacerów krajobrazowych. Celem spacerów jest przekazanie uczestnikom wiedzy na temat danego krajobrazu, w tym procesów, które wpływają na jego kształt, funkcji jakie pełni, kultywowanych tradycji czy występujących zagrożeń.

       Z uwagi na fakt, iż rok 2018 jest wyjątkowy dla historii Polski, tegoroczny Dzień Krajobrazu  nawiązywał również do stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Dlatego w ramach organizowanych projektów należało uwzględnić również miejsca będące świadkami historii, krajobrazy pamięci — miejsca szczególne dla społeczności lokalnych i narodu, w których jest zapisana pamięć o ludziach i wydarzeniach, a które są naszym
       dziedzictwem historycznym.

       19 października 2018r. uczniowie klas II, IV, Va i Vb włączyli się w obchody święta uczestnicząc w spacerze pod hasłem „Człowiek - przyroda – historia w Szanieckim Parku Krajobrazowym”.

       Program obejmował spacer ulicami Szańca i zapoznanie się z historią renesansowego Dworu Padniewskich. Następnie trasa prowadziła przez Szaniecki Park Krajobrazowy.

       Park ten chroni obszary wartościowego krajobrazu z malowniczymi wapiennymi i gipsowymi wzgórzami oraz ciepłolubnymi zbiorowiskami roślinności kserotermicznej, torfowiskowej i słonolubnej rozsianymi w rozległej przestrzeni pól i łąk. Na terenie Szanieckiego Parku Krajobrazowego można spotkać różne gatunki roślin chronionych.
       W parku znajdują się liczne zabytki kultury materialnej z interesującymi elementami wiejskiego budownictwa regionalnego, które można zobaczyć między innymi w Szańcu.

       Kolejny punktem na trasie spaceru było zapalenie zniczy przy Pomniku Powstańców 1863 r. znajdującego się w Kolonii Kameduły poświęconego Żołnierzom gen. Mariana Langiewicza poległym 18 marca 1863 r.

       Uczestnicy spaceru składają serdeczne podziękowania za udział w projekcie panu Arturowi Prędkiemu - prezesowi Stowarzyszenia Miłośników Szańca.


      • Wycieczka do Krakowa i Oświęcimia

      • W dniu 17 października 2018r. starsi uczniowie naszej szkoły udali się na wycieczkę do Muzeum Auschwitz-Birkenau oraz do Krakowa.

       Celem wycieczki było poznanie miejsca, które stało się symbolem Holocaustu i nazistowskich zbrodni popełnionych na Polakach, Romach i innych narodowościach.

       Wycieczkę poprzedził spacer po Kazimierzu przybliżający obyczaje i tradycje kultury żydowskiej.

       W trakcie pobytu w na terenie muzeum uczniowie obejrzeli film edukacyjny prezentujący historię powstania i cel założenia obozu oraz zwiedzili obie jego części. W trakcie zwiedzania młodzież dowiedziała się o warunkach życia więźniów, grupach narodowościowych, kategoriach i oznaczeniach więźniów, liczbie ofiar, sytuacji dzieci w obozie, eksperymentach medycznych, karach i egzekucjach, a także o ewakuacji i wyzwoleniu obozu.

       Corocznie tereny byłego obozu zagłady Auschwitz-Birkenau odwiedzają setki tysięcy ludzi z całego świata. Wśród nich byli więźniowie, rodziny ofiar, młodzież i dorośli próbujący odnaleźć przyczyny rodzenia się nienawiści i pogardy, a także na własne oczy zobaczyć miejsce, które stało się synonimem masowego mordu i upadku cywilizacyjnego.

       Im bardziej oddalamy się w czasie od wydarzeń II wojny światowej tym większe znaczenie mają działania edukacyjne w miejscach pamięci, szczególnie ważne dla najmłodszych pokoleń, których wiedza i wrażliwość dopiero się kształtują. Dla kolejnych pokoleń urodzonych po wojnie, historia sprzed półwiecza, jest na tyle odległa, że nie identyfikują się z nią tak, jak ich rodzice lub dziadkowie.

       Wycieczka poprzedzona została lekcjami historii poświęconymi Holocaustowi i Obozowi Koncentracyjnemu Oświęcim - Brzezinka. Uczniowie zostali przygotowani teoretycznie i psychicznie do wyjazdu poprzez m.in. filmy edukacyjne. Lekcje te pozwoliły przygotować ich do zajęcia właściwej postawy w trakcie zwiedzania muzeum.

       Wizyta w muzeum jest nie tylko lekcją historii, ale i znakomitą formą kształtowania świadomości o prawie człowieka do życia i godnej śmierci. Zarówno samo zwiedzanie byłego obozu jak i towarzyszące im działania pedagogiczne, dają ogromne możliwości kształtowania postaw młodego pokolenia. Wychowują do tolerancji, upowszechniają metody przeciwstawiania się i zwalczania takich zjawisk jak ksenofobia, uprzedzenia, stereotypy czy dyskryminacja rasowa.

       Wycieczka dostarczyła uczestnikom wiele refleksji, a towarzyszyła jej jesienna,ciepła aura.

      • Międzynarodowy Konkurs Bóbr Informatyczny już wkrótce!!!

      • Międzynarodowy Konkurs Bóbr Informatyczny już wkrótce!!! W ramach przygotowań do tego wydarzenia Kinga, Julia, Natalia, Klaudia, Szymon, Bartek i Piotrek z klasy VI-ej w czwartek 18 października 2018r. przystąpili do oficjalnego konkursu próbnego. Jest on okazją dla uczniów, nauczycieli i szkół do sprawdzenia przygotowań do konkursu pod kątem technicznym i organizacyjnym. To również taka „rozgrzewka” przed właściwym konkursem, który już w połowie listopada. Kilka przykładowych zadań w AlbumieJ

      • Europejski Tydzień Kodowania

      • 15 października 2018r. uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunem koła informatycznego włączyli się w Europejski Tydzień Kodowania, który w tym roku trwa
       od 6 do 21 października. Na poniedziałkowych zajęciach dzielnie i skutecznie programowali uczniowie klasy VI: Julia, Kinga, Klaudia, Natalia, Piotrek, Bartek, Daniel i Kacper oraz pani od informatyki.

       Europejski Tydzień Kodowania to spontaniczny ruch zapoczątkowany w 2013 r. przez młodych doradców ds. agendy cyfrowej ściśle współpracujących z Komisją Europejską. Akcja ta, realizowana przez wolontariuszy w całej Europie, ma na celu pokazanie wszystkim zainteresowanym, że programowanie może być ciekawe i przydatne. Może na przykład służyć do rozwiązywania problemów, wcielania różnych pomysłów w życie, czy komunikacji. To świetna okazja, by zacząć zabawę z grami logicznymi, prostą grafiką komputerową czy robotyką. Idea jest prosta – każdy, kto chce się włączyć, może zorganizować własną inicjatywę. Tydzień ten to szansa dla dzieci, młodzieży i dorosłych, aby nauczyć się kreatywnego programowania.

       Czekamy teraz na grudniową Godzinę Kodowania! Zdjęcia w AlbumieJ

      • DEN i Ślubowanie klasy I

      •                                             

                                                            JESTEŚMY JUŻ UCZNIAMI


       Dnia 15 października 2018 roku o godzinie 10:15 odbyło się w naszej szkole  ślubowanie klasy pierwszej.   Klasa pierwsza przygotowała na dzień ślubowania część artystyczną, aby zaprezentować swoje umiejętności i zdolności przed licznie zgromadzoną publicznością. Obecni na ślubowaniu rodzice, grono pedagogiczne i uczniowie starszych klas z uwagą  śledzili umiejętności uczniów.   Po części artystycznej krótkim przemówieniu Dyrektora  Szkoły, uczniowie złożyli przysięgę na sztandar Szkoły. Następnie Pan Dyrektor pasował każde dziecko z klasy pierwszej na ucznia poprzez dotknięcie jego ramienia dużym ołówkiem. Złożył też życzenia wielu sukcesów w nauce wszystkim uczniom.  Na koniec uroczystości uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy, legitymacje szkolne oraz upominki od klasy drugiej. Po uroczystości uczniowie  rozeszli się  do swoich sal.  Rodzice uczniów klasy pierwszej  przygotowali w sali poczęstunek dla swoich dzieci.

     • UWAGA RODZICE - ZMIANA NUMERU KONTA!!!
      • UWAGA RODZICE - ZMIANA NUMERU KONTA!!!

      • Przypominamy o zmianie numeru rachunku na wpłaty za wyżywienie, opłatę 
       przedszkolną i szkolną.
       ----------------------------------------------------------
       Będą aneksy do umów.
       
       Od 01.01.2018 wpłaty na rachunek
        nr 53 8480 0004 2001 0070 7055 0001
     • Jasełka w szkole
      • Jasełka w szkole

      • Tradycją naszej szkoły są coroczne jasełka przygotowane przez uczniów. Nie inaczej było w tym roku. 21 grudnia 2017r. o godzinie 10.15  zebrali się zaproszeni goście, uczniowie i nauczyciele naszej szkoły. Piękna scenografia wprowadziła zgromadzoną publiczność w świąteczny nastrój. O dobrą zabawę i miłe doznania słuchowe zadbali  zdolni, mali aktorzy i wokaliści. Całość przedstawienia przeplatana była bardziej i mniej znanymi kolędami i pastorałkami: „Kołysanka dla Jezusa”, „Dziś w Stajence”, „Przybieżeli do Betlejem” itp.  Ogromne zaangażowanie młodych aktorów, nauczycieli i rodziców opłaciło się, gdyż przedstawienie wywarło duże wrażenie i poruszenie. Natomiast dzieci miały możliwość uczestniczenia w tradycji, a także możliwość zaprezentowania swoich umiejętności artystycznych.

           Spotkanie przebiegło i miłej i przyjemnej atmosferze.     

     • Jasełka przedszkolne
      • Jasełka przedszkolne

      • W środę 20.12.2017r. o godz. 11.15 wszystkie przedszkolaki postanowiły zrobić miłą niespodziankę świąteczną  i wszystkich wprowadzić  w atmosferę świąt Bożego Narodzenia. Przygotowały pod okiem swoich pań uroczyste Jasełka pt. „ Zaśpiewajmy z aniołami”, do których bardzo  pilnie się przygotowywały. Przedstawienie było wyjątkowe. Mali aktorzy, we wspaniałych strojach prezentowali się doskonale na tle  bożonarodzeniowej dekoracji – stajenki z Józefem, Maryją i Dzieciątkiem. Wszyscy ulegli magii występów przedszkolaków. Mali artyści z dużym przejęciem i zaangażowaniem wiernie odtwarzali swoje role, prezentowali umiejętności recytatorskie i wokalne.

       Jasełka obejrzały wszystkie dzieci z naszej szkoły, pracownicy oraz zaproszeni rodzice. Po przedstawieniu przedszkolaki rozdały  zaproszonym gościom  wigilijne opłatki i życzyły wszystkim  obecnym zdrowych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia, spędzonych w rodzinnej atmosferze oraz pomyślności w Nowym Roku.

       Wszystkim małym artystom należą się ogromne pochwały za zaangażowanie, nauczone perfekcyjnie wierszyki, kolędy i pastorałki, dzięki którym stworzyły wspaniałą, świąteczną atmosferę i podbiły serca całej widowni.

      • BUDŻET OBYWATELSKI !!!

      • Głosujemy na budżet .......tylko (od 17.09.2018 do 21.09.2018) !!!

       https://ssl.umig.busko.pl/budzet/

     • Konkurs Matematyczny
      • Konkurs Matematyczny

      • 7 grudnia 2017r. Julia Kwiecień, Krzysztof Mołas i Piotr Maciąg reprezentowali naszą szkołę na VI Międzyszkolnym Konkursie Matematycznym zorganizowanym przez Publiczną Szkołę Podstawową im. Jana Pawła II w Zbludowicach.

       I miejsce w swojej kategorii zajął Krzysztof Mołas, a Piotr Maciąg zdobył wyróżnienie. Całej Trójce dziękujemy za piękne reprezentowanie naszej szkoły, a laureatom gratulujemy.

       Więcej informacji już wkrótce na stronie Organizatora konkursu - http://www.zpozbludowice.busko.pl.

       Zdjęcia w Albumie

     • Mikołajki
      • Mikołajki

      •  

       Mikołajki w przedszkolu!

        

        

       6 grudnia, zgodnie z tradycją, w naszym przedszkolu pojawił się gość z odległej, mroźnej krainy -  św. Mikołaj. Mikołajki w przedszkolu to ważne wydarzenie dla wszystkich dzieci. Już pod koniec listopada przedszkolaki  zaczęły przygotowania do tego wyjątkowego dnia. Pod okiem swoich pań nauczyły się wielu piosenek i wierszy o Mikołaju, narysowały również  listy, w których przedstawiły swoje marzenia dotyczące upragnionych prezentów.

       Gdy nadszedł ten długo wyczekiwany dzień, przedszkolaki  od samego rana  nasłuchiwały, czy nie słychać dźwięku dzwonka  Mikołaja i jego pomocników.   Po śniadaniu wszystkie dzieci powitały  długo oczekiwanego gościa . W tym roku  przybysz z Dalekiej Północy przybył do dzieci w asyście swoich pomocników. Każda grupa zaprezentowała miłym gościom swoje umiejętności recytatorskie i wokalne.  Mikołaj w podziękowaniu za tak gorące przyjęcie obdarował wszystkie  dzieci słodkimi prezentami. Miłym akcentem spotkania były wspólne zdjęcia z naszym gościem. Na zakończenie spotkania Mikołaj życzył pracownikom przedszkola zdrowych i radosnych świąt Bożego Narodzenia, a wszystkie dzieci prosił, aby były grzeczne przez cały rok. Spotkanie z Mikołajem wywołało wiele radości i uśmiechu na twarzach przedszkolaków.

     • Teatrzyk w przedszkolu
      • Teatrzyk w przedszkolu

      • Teatrzyk  w przedszkolu         

                   Dnia 30 listopada 2017r. nasze przedszkole gościło  aktorów  z krakowskiego  studia artystycznego „Skrzat”.  Aktorzy zaprezentowali małym widzom pełen humoru spektakl pt.: „Nutka i Trubadur w bibliotece”.

       Tym razem główni bohaterowie przedstawienia, zaprosili wszystkie przedszkolaki, na wspólną wyprawę do zaczarowanej biblioteki. Dzieci z wielką uwagą śledziły niezwykłe przygody psotnego Trubadura i roztropnej Nutki, która magicznym zaklęciem przeniosła nas w świat bajek i baśni.

        Zaciekawione dzieci ochoczo włączyły się w zwiedzanie magicznej biblioteki, którą zamieszkiwali bajkowi bohaterowie. Wśród postaci, które opuściły książki, znalazł się między innymi wilk oraz Pan Ambroży Kleks, w swoim czarodziejskim surducie. Dzieci wspólnie z bohaterami zaśpiewały piosenkę pt.: „Kaczka Dziwaczka”,  recytowały także wiersze o zwierzętach, autorstwa Jana Brzechwy.

       To niezwykłe przedstawienie przeniosło nas w magiczną, wypełnioną bajkami i baśniami  krainę. Spektakl był bardzo pouczający, zwrócił uwagę dzieci na to, że nie tylko gry komputerowe mogą być ciekawe, ale równie interesujące może być słuchanie bajek, czytanych przez dorosłych. Występ zakończył się gromkimi brawami i pamiątkowym zdjęciem.

        

        

       Wychowawcy przedszkola

     • Andrzejki w szkole
      • Andrzejki w szkole

      • ANDRZEJKI

        

       Andrzejki to czas wróżb i wspaniałej zabawy oraz źródło szacunku dla obrzędów ludowych i tradycji. Wróżby pobudzają wyobraźnię dziecięcą, pozwalają oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń i fantazji. Również i w naszej szkole ich nie zabrakło. Nad fantastycznym klimatem wróżb czuwali wróżbici: z klas IV- V. Uczniowie i nauczyciele mogli wyczytać z kart, jaka czeka ich przyszłość, jak na imię będzie miała przyszła sympatia, jaki zawód zdobędą w przyszłości i wiele innych ciekawostek. Zabawy i tańce odbywały się na sali gimnastycznej przepięknie udekorowanej. Królowała muzyka „Disco polo” .Wszyscy ochoczo przystąpili do zabawy.  Każda z klas w swojej sali miała przygotowany  poczęstunek. Czas spędzany na pląsach i wróżbach minął niestety bardzo szybko. W dobrych humorach wróciliśmy do swoich domów.

      • Rok szkolny 2018/2019

      • Koniec wakacji tuż tuż ...ale

       wspomnienia są super...zwłaszcza to:

       http://ponidzie.tv/festyn-rodzinny-w-szancu-,1,1259,.html

       ---------------------------------------------------------------------------------------------------

       ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2018/2019 W PONIEDZIAŁEK 03.09.2018r. o godzinie 8.30

       ZAPRASZAMY!

      • DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

       Mały, duży, bury czy różowy z kokardką lub w kubraczku. Każdy przedszkolak posiada własnego pluszowego misia. Jest to jedna z popularniejszych zabawek, która kojarzy się z beztroskim dzieciństwem. Miś jest wyjątkowy, dlatego ma  też swoje święto, które  obchodzimy na całym świecie 25 listopada. Mimo coraz nowocześniejszych zabawek, moda na misie nie przemija, bo „Czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!” Trudno sobie wyobrazić świat bez Pluszowego Misia. Jest towarzyszem dzieci i dorosłych w świecie beztroskiej zabawy oraz przyjacielem-powiernikiem największych sekretów i tajemnic.

       W dniu 29 listopada wszystkie dzieci z naszego przedszkola uroczyście obchodziły Światowy Dzień Pluszowego Misia. W naszym przedszkolu obchodzenie tego święta to już tradycja. Ten dzień był wyjątkowym dniem dla dzieci, gdyż zostały one zaproszone do przedszkola wraz ze swoimi ukochanymi pluszakami. Każdy przedszkolak przyniósł ze sobą swojego ulubionego misia. Dzień rozpoczął się w miłej atmosferze, poranną gimnastyką i zabawą przy piosenkach o misiu. Dzieciaki porównywały swoje misie, opisywały ich wygląd, szukały cech wspólnych.  Następnie dzieci przedstawiły swoich pluszowych przyjaciół, po czym poznały historię powstania pluszowego misia.    

        "Historia pluszowego misia" Pluszowe misie - miękkie, miłe w dotyku, są ulubieńcami wszystkich dzieci. Od wielu lat towarzyszą dzieciom na całym świecie. Pocieszają dodają otuchy i są nieodzowną przytulanką przy zasypianiu. Autorzy książek dla dzieci piszą o nich opowiadania, powieści i wiersze. Ta jedna z najpopularniejszych zabawek, obchodzi swoje święto 25 listopada. W 2002 roku, dokładnie w setną rocznicę powstania maskotki, ustanowiono Światowy Dzień Pluszowego Misia. Posłuchajcie, jak powstał Pluszowy Miś. Historia pluszaka wiąże się z wydarzeniem, które miało miejsce w 1902 r. Tego dnia prezydent Stanów Zjednoczonych, Theodore Roosevelt wybrał się na polowanie. Myśliwi zobaczyli małego niedźwiadka i chcieli go zabić. Ale prezydent sprzeciwił się temu ratując tym samym życie maleństwu. Świadkiem tego wydarzenia był pewien pan — Cliffórd Berryman. On to właśnie uwiecznił cale zdarzenie na rysunku. Rysunek opublikowała gazeta. Pewnego dnia zapewne przy porannej kawie przeczytał tą historię Morris Michton — właściciel sklepu z zabawkami. Nie zwlekając ani chwili wykonał kilka zabawek -pluszowych misiów. Misie sprzedawały się znakomicie. Za zgodą prezydenta pierwszy pluszowy miś dostał swoje imię - Teddy (od imienia prezydenta: Theodore'a). I od ponad stu lat misie towarzyszą dzieciom na całym świecie, dodają im otuchy, pocieszają łagodzą lęk przed samotnością i są wiernymi, serdecznymi przyjaciółmi.

       Dlatego my także włączyliśmy się dziś do wspólnej zabawy i świętowania z okazji kolejnej rocznicy urodzin tej pluszowej maskotki.

        Największą atrakcją była misiowa dyskoteka. Dzieci bawiły się wyśmienicie w rytmach wesołej muzyki. Każda grupa przygotowała portret misia dowolną techniką. Wykonane przez poszczególne grupy portrety stworzyły wspaniałą, niepowtarzalną misiową galerię Na zakończenie imprezy odbył się w grupach poczęstunek a dzieci otrzymały słodkie niespodzianki. Był to niezwykły dzień pełen wrażeń i pozytywnych emocji.

     • Cała Polska czyta.....w przedszkolu
      • Cała Polska czyta.....w przedszkolu

      • Cała Polska Czyta Dzieciom

       Realizacja programu „Cała Polska Czyta Dzieciom” sprzyja osiąganiu następujących rezultatów:  poprawia sprawność mowy dziecka,  wzbogaca słownictwo i umiejętność opisywania świata, buduje  więzi między dorosłym i dzieckiem, rozwija fantazję dziecka oraz  wycisza dzieci. Często w przedszkolu czytamy różne bajki.  Najciekawiej jest wtedy, gdy te bajki czytają rodzice. Bliski kontakt rodzica z dzieckiem w czasie spędzenia tych paru minut przy czytaniu jest bezcenny. Dziecko czuje się kochane i bezpieczne. To też jest bardzo ważny element bliskiego kontaktu z dzieckiem.

       Dlatego 28 listopada  o godz. 10 gościliśmy w naszym przedszkolu kolejne mamy, które czytały dzieciom bajki. Spotkanie odbyło się w ramach realizowanego przez przedszkole projektu innowacyjnego „Pokochać książkę”. W tym dniu odwiedziła nas mama Kacperka i mama Olafa z grupy sześciolatków. Zaproszone mamy szybko  nawiązały kontakt z dziećmi poprzez zadawanie im pytań, na które dzieci z chęcią udzielały odpowiedzi. Następnie  przeczytały przedszkolakom bajki. Tematem tych bajek był „ Mały miś w świecie wielkiej literatury”, ponieważ w listopadzie obchodzimy Święto Pluszowego Misia. Dzięki temu dzieci znalazły się w magicznym świecie ulubionych bohaterów i tak poznały przygody Misia Puchatka z serii „Kubuś i przyjaciele” oraz bohatera bajki pt. „Gdzie jest miś” ze znanej serii Bajeczki do poduszeczki. Przedszkolaki z dużym zainteresowaniem wysłuchały pięknych bajek .Same też chętnie wypowiadały się na temat przygód misiów, zabaw oraz ich kłopotów.

       Na zakończenie mali słuchacze zaśpiewały swoim mamom piosenkę pt „ Pokochaj pluszowego misia”  i wręczyły skromny upominek..

       Mamy nadzieję, że zainicjowane przez nas czytanie dzieciom zachęci kolejnych rodziców  w grudniu do czytania najmłodszym w naszym przedszkolu.  Serdecznie zapraszamy.

  • Kontakty

   • Zespół Placówek Oświatowych w Szańcu Publiczna Szkoła Podstawowa i Publiczne Przedszkole im. Jana Olrycha Szanieckiego w Szańcu
   • spszaniec@interia.pl
   • (041) 3761327 Fax (041) 3761327 Numery wew. 20 - Sekretariat/Kadry 21 - Dyrektor 22 - Księgowość 23 - Kuchnia 24 - Intendent 25 - Przedszkole
   • Szaniec 240 28-100    Busko-Zdrój Dyrektor: mgr Grzegorz Załęcki Dyżury pielęgniarki szkolnej: Wtorek 7.30 - 11.30 Czwartek 10.30-14.30 Sekretariat czynny: od poniedziałku do piątku w godzinach: 8.00 - 14.00
  • Logowanie