• Aktualności

     • Mikołajki
      • Mikołajki

      •  

       Mikołajki w przedszkolu!

        

        

       6 grudnia, zgodnie z tradycją, w naszym przedszkolu pojawił się gość z odległej, mroźnej krainy -  św. Mikołaj. Mikołajki w przedszkolu to ważne wydarzenie dla wszystkich dzieci. Już pod koniec listopada przedszkolaki  zaczęły przygotowania do tego wyjątkowego dnia. Pod okiem swoich pań nauczyły się wielu piosenek i wierszy o Mikołaju, narysowały również  listy, w których przedstawiły swoje marzenia dotyczące upragnionych prezentów.

       Gdy nadszedł ten długo wyczekiwany dzień, przedszkolaki  od samego rana  nasłuchiwały, czy nie słychać dźwięku dzwonka  Mikołaja i jego pomocników.   Po śniadaniu wszystkie dzieci powitały  długo oczekiwanego gościa . W tym roku  przybysz z Dalekiej Północy przybył do dzieci w asyście swoich pomocników. Każda grupa zaprezentowała miłym gościom swoje umiejętności recytatorskie i wokalne.  Mikołaj w podziękowaniu za tak gorące przyjęcie obdarował wszystkie  dzieci słodkimi prezentami. Miłym akcentem spotkania były wspólne zdjęcia z naszym gościem. Na zakończenie spotkania Mikołaj życzył pracownikom przedszkola zdrowych i radosnych świąt Bożego Narodzenia, a wszystkie dzieci prosił, aby były grzeczne przez cały rok. Spotkanie z Mikołajem wywołało wiele radości i uśmiechu na twarzach przedszkolaków.

     • Teatrzyk w przedszkolu
      • Teatrzyk w przedszkolu

      • Teatrzyk  w przedszkolu         

                   Dnia 30 listopada 2017r. nasze przedszkole gościło  aktorów  z krakowskiego  studia artystycznego „Skrzat”.  Aktorzy zaprezentowali małym widzom pełen humoru spektakl pt.: „Nutka i Trubadur w bibliotece”.

       Tym razem główni bohaterowie przedstawienia, zaprosili wszystkie przedszkolaki, na wspólną wyprawę do zaczarowanej biblioteki. Dzieci z wielką uwagą śledziły niezwykłe przygody psotnego Trubadura i roztropnej Nutki, która magicznym zaklęciem przeniosła nas w świat bajek i baśni.

        Zaciekawione dzieci ochoczo włączyły się w zwiedzanie magicznej biblioteki, którą zamieszkiwali bajkowi bohaterowie. Wśród postaci, które opuściły książki, znalazł się między innymi wilk oraz Pan Ambroży Kleks, w swoim czarodziejskim surducie. Dzieci wspólnie z bohaterami zaśpiewały piosenkę pt.: „Kaczka Dziwaczka”,  recytowały także wiersze o zwierzętach, autorstwa Jana Brzechwy.

       To niezwykłe przedstawienie przeniosło nas w magiczną, wypełnioną bajkami i baśniami  krainę. Spektakl był bardzo pouczający, zwrócił uwagę dzieci na to, że nie tylko gry komputerowe mogą być ciekawe, ale równie interesujące może być słuchanie bajek, czytanych przez dorosłych. Występ zakończył się gromkimi brawami i pamiątkowym zdjęciem.

        

        

       Wychowawcy przedszkola

     • Andrzejki w szkole
      • Andrzejki w szkole

      • ANDRZEJKI

        

       Andrzejki to czas wróżb i wspaniałej zabawy oraz źródło szacunku dla obrzędów ludowych i tradycji. Wróżby pobudzają wyobraźnię dziecięcą, pozwalają oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń i fantazji. Również i w naszej szkole ich nie zabrakło. Nad fantastycznym klimatem wróżb czuwali wróżbici: z klas IV- V. Uczniowie i nauczyciele mogli wyczytać z kart, jaka czeka ich przyszłość, jak na imię będzie miała przyszła sympatia, jaki zawód zdobędą w przyszłości i wiele innych ciekawostek. Zabawy i tańce odbywały się na sali gimnastycznej przepięknie udekorowanej. Królowała muzyka „Disco polo” .Wszyscy ochoczo przystąpili do zabawy.  Każda z klas w swojej sali miała przygotowany  poczęstunek. Czas spędzany na pląsach i wróżbach minął niestety bardzo szybko. W dobrych humorach wróciliśmy do swoich domów.

      • DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

       Mały, duży, bury czy różowy z kokardką lub w kubraczku. Każdy przedszkolak posiada własnego pluszowego misia. Jest to jedna z popularniejszych zabawek, która kojarzy się z beztroskim dzieciństwem. Miś jest wyjątkowy, dlatego ma  też swoje święto, które  obchodzimy na całym świecie 25 listopada. Mimo coraz nowocześniejszych zabawek, moda na misie nie przemija, bo „Czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!” Trudno sobie wyobrazić świat bez Pluszowego Misia. Jest towarzyszem dzieci i dorosłych w świecie beztroskiej zabawy oraz przyjacielem-powiernikiem największych sekretów i tajemnic.

       W dniu 29 listopada wszystkie dzieci z naszego przedszkola uroczyście obchodziły Światowy Dzień Pluszowego Misia. W naszym przedszkolu obchodzenie tego święta to już tradycja. Ten dzień był wyjątkowym dniem dla dzieci, gdyż zostały one zaproszone do przedszkola wraz ze swoimi ukochanymi pluszakami. Każdy przedszkolak przyniósł ze sobą swojego ulubionego misia. Dzień rozpoczął się w miłej atmosferze, poranną gimnastyką i zabawą przy piosenkach o misiu. Dzieciaki porównywały swoje misie, opisywały ich wygląd, szukały cech wspólnych.  Następnie dzieci przedstawiły swoich pluszowych przyjaciół, po czym poznały historię powstania pluszowego misia.    

        "Historia pluszowego misia" Pluszowe misie - miękkie, miłe w dotyku, są ulubieńcami wszystkich dzieci. Od wielu lat towarzyszą dzieciom na całym świecie. Pocieszają dodają otuchy i są nieodzowną przytulanką przy zasypianiu. Autorzy książek dla dzieci piszą o nich opowiadania, powieści i wiersze. Ta jedna z najpopularniejszych zabawek, obchodzi swoje święto 25 listopada. W 2002 roku, dokładnie w setną rocznicę powstania maskotki, ustanowiono Światowy Dzień Pluszowego Misia. Posłuchajcie, jak powstał Pluszowy Miś. Historia pluszaka wiąże się z wydarzeniem, które miało miejsce w 1902 r. Tego dnia prezydent Stanów Zjednoczonych, Theodore Roosevelt wybrał się na polowanie. Myśliwi zobaczyli małego niedźwiadka i chcieli go zabić. Ale prezydent sprzeciwił się temu ratując tym samym życie maleństwu. Świadkiem tego wydarzenia był pewien pan — Cliffórd Berryman. On to właśnie uwiecznił cale zdarzenie na rysunku. Rysunek opublikowała gazeta. Pewnego dnia zapewne przy porannej kawie przeczytał tą historię Morris Michton — właściciel sklepu z zabawkami. Nie zwlekając ani chwili wykonał kilka zabawek -pluszowych misiów. Misie sprzedawały się znakomicie. Za zgodą prezydenta pierwszy pluszowy miś dostał swoje imię - Teddy (od imienia prezydenta: Theodore'a). I od ponad stu lat misie towarzyszą dzieciom na całym świecie, dodają im otuchy, pocieszają łagodzą lęk przed samotnością i są wiernymi, serdecznymi przyjaciółmi.

       Dlatego my także włączyliśmy się dziś do wspólnej zabawy i świętowania z okazji kolejnej rocznicy urodzin tej pluszowej maskotki.

        Największą atrakcją była misiowa dyskoteka. Dzieci bawiły się wyśmienicie w rytmach wesołej muzyki. Każda grupa przygotowała portret misia dowolną techniką. Wykonane przez poszczególne grupy portrety stworzyły wspaniałą, niepowtarzalną misiową galerię Na zakończenie imprezy odbył się w grupach poczęstunek a dzieci otrzymały słodkie niespodzianki. Był to niezwykły dzień pełen wrażeń i pozytywnych emocji.

     • Cała Polska czyta.....w przedszkolu
      • Cała Polska czyta.....w przedszkolu

      • Cała Polska Czyta Dzieciom

       Realizacja programu „Cała Polska Czyta Dzieciom” sprzyja osiąganiu następujących rezultatów:  poprawia sprawność mowy dziecka,  wzbogaca słownictwo i umiejętność opisywania świata, buduje  więzi między dorosłym i dzieckiem, rozwija fantazję dziecka oraz  wycisza dzieci. Często w przedszkolu czytamy różne bajki.  Najciekawiej jest wtedy, gdy te bajki czytają rodzice. Bliski kontakt rodzica z dzieckiem w czasie spędzenia tych paru minut przy czytaniu jest bezcenny. Dziecko czuje się kochane i bezpieczne. To też jest bardzo ważny element bliskiego kontaktu z dzieckiem.

       Dlatego 28 listopada  o godz. 10 gościliśmy w naszym przedszkolu kolejne mamy, które czytały dzieciom bajki. Spotkanie odbyło się w ramach realizowanego przez przedszkole projektu innowacyjnego „Pokochać książkę”. W tym dniu odwiedziła nas mama Kacperka i mama Olafa z grupy sześciolatków. Zaproszone mamy szybko  nawiązały kontakt z dziećmi poprzez zadawanie im pytań, na które dzieci z chęcią udzielały odpowiedzi. Następnie  przeczytały przedszkolakom bajki. Tematem tych bajek był „ Mały miś w świecie wielkiej literatury”, ponieważ w listopadzie obchodzimy Święto Pluszowego Misia. Dzięki temu dzieci znalazły się w magicznym świecie ulubionych bohaterów i tak poznały przygody Misia Puchatka z serii „Kubuś i przyjaciele” oraz bohatera bajki pt. „Gdzie jest miś” ze znanej serii Bajeczki do poduszeczki. Przedszkolaki z dużym zainteresowaniem wysłuchały pięknych bajek .Same też chętnie wypowiadały się na temat przygód misiów, zabaw oraz ich kłopotów.

       Na zakończenie mali słuchacze zaśpiewały swoim mamom piosenkę pt „ Pokochaj pluszowego misia”  i wręczyły skromny upominek..

       Mamy nadzieję, że zainicjowane przez nas czytanie dzieciom zachęci kolejnych rodziców  w grudniu do czytania najmłodszym w naszym przedszkolu.  Serdecznie zapraszamy.

     • Konkurs matematyczny
      • Konkurs matematyczny

      • 15 listopada 2017r. 8 uczniów naszej szkoły wzięło udział w XII Międzynarodowym Konkursie Informatycznym Bóbr. Nasi konkursowicze przystąpili do konkursu na poziomie Benjamin, który  adresowany jest do uczniów szkół podstawowych z klas 4-6.

       Uczestnicy konkursu to: Natalia Kosela, Julia Kwiecień, Kinga Urban, Klaudia Stachurska, Szymon Domagała, Bartosz Gręda, Piotr Maciąg i Daniel Walasek. Wszyscy są z klasy V i wszyscy już drugi rok uczestniczą w innowacji pedagogicznej „Programować każdy może”. Ich zadaniem było rozwiązanie 24 skomplikowanych zadań (8 za 3 punkty, 8 za 4 punkty i 8 za 5 punktów), na które organizatorzy przeznaczyli tylko 60 minut.

        „Bóbr” to polska nazwa powołanego do życia w 2004 roku na Litwie międzynarodowego konkursu Bebras z zakresu informatyki oraz technologii informacyjnej i komunikacyjnej. Pod adresem http://www.bobr.edu.pl znajduje polska strona internetowa konkursu.

       Nie znamy jeszcze wyników. Wszystkim Uczestnikom dziękujemy za zaangażowanie i reprezentowanie naszej szkoły w tym konkursie.

     • 11 listopad -apel
      • 11 listopad -apel

      • 11 listopada – święto niepodległości.

        

                  10 listopada, spotkaliśmy się na, pięknie udekorowanej  sali gimnastycznej. Okazja była wyjątkowa- 99 rocznica odzyskania  przez Polskę niepodległości.  99 lat temu Polacy świętowali pierwszy dzień wolności. Po 123 latach, 11 listopada1918 roku Polska znów była wolna. Zanim nadszedł ten wyczekiwany dzień, kraj nasz znajdował się pod zaborami Austrii, Rosji i Prus. Przez tyle lat zaborcy próbowali narzucić Polakom swoją kulturę, język, obyczaje. Dzięki patriotycznym sercom naszych pradziadów najcenniejsze wartości zostały uratowane. Tak odrodziła się biało- czerwona.

                  W scenariuszu uroczystości nie trzymaliśmy się chronologii. Pieśnią i słowem opowiedzieliśmy o miłości do ojczyzny. Oddaliśmy hołd minionym pokoleniom walczącym o niepodległą Polskę.  Uczniowie starszych klas recytowali wiersze polskich poetów, śpiewali wzruszające, niekiedy trochę zapomniane pieśni patriotyczne.  Uczniowie pozostałych klas, dzieci z przedszkola, nauczyciele przeżyli pełne wzruszenia chwile.

       Poczet sztandarowy naszej szkoły wziął udział w głównych uroczystościach Święta Odzyskania Niepodległości w Busku-Zdroju.

     • Teatrzyk w przedszkolu
      • Teatrzyk w przedszkolu

      •             Dnia 26 października 2017r., po raz drugi w nowym roku szkolnym, nasze przedszkole odwiedzili artyści z krakowskiego  teatru „Skrzat”.  Aktorzy w barwnych, bajkowych kostiumach zaprezentowali przedszkolakom niezwykle wesoły, ale zarazem pouczający spektakl pt. „ O babci, Krasnalu i kolorowych kulkach”.

        To niezwykłe przedstawienie przeniosło nas w magiczną, bajkową krainę. Dzieci z wielką uwagą śledziły ciekawe przygody pracowitej babci i bardzo pomocnego skrzata. Poza głównymi bohaterami, w bajce występował także zbój oraz zwierzęta domowe i leśne. A były to: psotny kocur, swawolny piesek, królik i myszka. Poczciwa babcia Danuta chciała zrobić krasnalowi, za jego bezinteresowną pomoc niesioną innym ludziom, ciepły kubraczek z kolorowej włóczki. Jednak psotne zwierzęta zamiast pomagać babci myślały tylko o zabawie i figlach. Bajka była bardzo pouczająca, zwróciła uwagę dzieci na to, aby nie zabierały rzeczy, które do nich nie należą.  Na koniec bajkowej opowieści, przedszkolaki nagrodziły wszystkich bohaterów gromkimi brawami.

       Wychowawcy przedszkola

     • Październikowe czytanie
      • Październikowe czytanie

      • Kontynuując akcję „ Cała Polska Czyta Dzieciom” 19 października o godz.10.00  w naszym przedszkolu gościliśmy kolejne mamy, które w ramach projektu innowacyjnego „ Pokochać książkę” czytały dzieciom bajki. Ponieważ dzień 4 października jest Światowym Dniem Zwierząt, dlatego zaproponowaliśmy rodzicom, aby w tym miesiącu były to  bajki o zwierzętach. Tym razem z zaproszenia skorzystała mama Karola i mama Kubusia. Najpierw dzieci  przed przybyciem zaproszonych gości opowiadały o zwierzątkach, które mają, lub które chciałyby posiadać w domu. Następnie przedszkolaki oglądały obrazki  zwierząt domowych,  mieszkających na wsi oraz egzotycznych, podkreślając przy tym jak ważne są zwierzęta i jak należy o nie dbać.  Mamom bardzo spodobała się nasza propozycja i przyniosły ze sobą do przedszkola serie bajek, których bohaterami były zwierzęta. Mali słuchacze mieli w czym wybierać, a mamy musiały się bardzo starać. Mama Karola przeczytała bajkę pt. Pastuszek kłamczuszek” oraz „ Koń i osioł” , natomiast mama Kuby „ Trzy małe świnki”

       Dzieci były bardzo zachwycone i z wielką uwagą wysłuchały utworów. Chętnie odpowiadały na pytania odnoszące się do treści bajek. Najbardziej zainteresowały się losami świnek, które straciły swój dom przez groźnego wilka. Po wysłuchaniu bajek dzieci wręczyły swoim rodzicom symboliczne kwiaty i poczęstowały słodkościami. Na koniec zaśpiewały piosenkę o jamniczku. Bardzo dziękujemy mamom za poświęcony czas i zachęcamy pozostałych rodziców do włączenia się do naszej akcji.

     • Stypendia Burmistrza
      • Stypendia Burmistrza

      • Nasza uczennica Weronika Justyniarska została nagrodzona stypendium Burmistrza Miasta i Gminy Busko-Zdrój za bardzo dobre wyniki w nauce.

       Gratulacje!!!

       Więcej na:

       http://busko.com.pl/_news.php?id=25559

     • Ratujemy i uczymy ratować
      • Ratujemy i uczymy ratować

      • W ramach programu edukacyjnego WOŚP pt” Ratujemy i Uczymy ratować ” w naszej szkole odbyło się szkolenie dla wszystkich uczniów oraz przedszkolaków. Szkolenie przeprowadzili : strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Szańcu w składzie: Pan prezes Kamil Prędki, druhowie -Krystian Gąciarz, Konrad Prędki , Daniel Piwowarczyk , Dawid Ciepliński oraz Pan Daniel Piotrowski –z wykształcenia ratownik medyczny, członek organizacji MORT, a z zamiłowania pracownik Świetlicy Wiejskiej w Szańcu. Panowie opowiedzieli o udzielaniu pierwszej pomocy przedmedycznej. Każdy z uczniów mógł również przećwiczyć na fantomach „ Little Ann” podstawowe czynności ratujące życie czyli: wezwanie pomocy, sprawdzanie oddechu, pozycję boczną ustaloną, resuscytację krążeniowo- oddechową, uciskanie klatki piersiowej, wdechy ratownicze oraz transport poszkodowanego z miejsca wypadku. Młodsi uczestnicy mieli również okazję obejrzeć samochód strażacki „od środka”. Uczestnictwo w szkoleniach z pierwszej pomocy dla dzieci w wieku szkolnym pozwala uczniom najłatwiej przyswoić wiedzę i umiejętności praktyczne. Dzieci w wieku szkolnym są odporne na presję społeczną oraz nie wykształciły się u nich obawy powstrzymujące je przed zaangażowaniem w działania ratujące życie. Praktykowanie udzielania pierwszej pomocy jest sposobem na zwiększenie świadomości oraz umiejętności w tym zakresie. Bardzo dziękujemy za „super szkolenie” i oczywiście czekamy na następne spotkanie niebawem.

      • ŚLUBOWANIE I DEN

      • Ślubowanie klasy I to ogromne przeżycie zwłascza, że stając się uczniami szkoły podstawowej zostaje się UCZNIEM NAJWAZNIEJSZEJ SZKOŁY W SWOIM ŻYCIU. 

       Uroczystoś była powiązana z DEN czyli świętem nauczycieli.

     • Bezpiecznie znaczy ....
      • Bezpiecznie znaczy ....

      •  

        

        

        

       W czwartek 12 październiaka w klasie I odbyła się lekcja pokazowa na temat bezpieczeństwa dzieci zaincjowana i prowadzona przez pracowników KRUS z Buska-Zdroju z pomocą Policji i Straży.

     • Lekkoatletyka dla najmłodszych
      • Lekkoatletyka dla najmłodszych

      •                                     11 października w naszej placówce odbyły sie zajęcia pokazowe z lekkiejatletyki połączone ze zdrowym i prawidłowym odżywianiem. Zajęcia prowadził pan Zdzisław Perepiczko z klubu sportowego "Słoneczko" - było ciekawie i zachęcająco...!

     • I i III miejsce w zawodach piłki nożnej chłopców
      • I i III miejsce w zawodach piłki nożnej chłopców

      • Dużym sukcesem zakończył sie udział naszych zawodników w zawodach piłkarskich zarówno klasy VII w połączeniu z gimnazjum jak również kas VI i młodszych. I tak:

       III miejsce w zawodach piłki nożnej szkół gimnazjalnych i podstawowych!
       Szaniec-Zbludowice 0:3
       Szaniec -Dobrowods 3:1
       Szaniec-Kołaczkowice 6:0
       Szaniec-Busko 1:4

       ----------------------------------------------------------------------------------------------------

       I miejsce w zawodych gminnych chłopców !!! i awans do zawodów powiatowych...!!!


       Szaniec-SPNr 2 Busko 2:0
       Szaniec-Dobrowoda 3:0
       Szaniec-Zbludowice 2:0
       Szaniec-Kołaczkowice 5:1
       ------------_-------------------------
       BRAWO!!!​

     • Magic w szkole
      • Magic w szkole

      • Na zakończenie tygodnia nasi uczniowie uczestniczyli w pokazie magii, ktłóry miał wpłynąć na poszeżenie ich wiedzy i umiejętności...!

     • Policja w przedszkolu
      • Policja w przedszkolu

      • Spotkanie z policjantem


       W dniu 6 października bieżącego roku gościliśmy w naszym przedszkolu policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Busku - Zdroju w ramach akcji „ Bezpieczna droga do przedszkola”. W spotkaniu wziął udział mł. aspirant T. Piwowarski oraz st. Sierżant R. Matusik. Prosty język, tłumaczenie oparte na przykładach to idealny sposób na to, by dotrzeć do najmłodszych. – To najtrudniejsi odbiorcy – mówili policjanci – Dzieci trzeba przede wszystkim zainteresować, a nie jest to łatwe. Dlatego goście przywieźli ze sobą rekwizyty przedstawiające prawdziwą sygnalizację świetlną, znaki drogowe , kawałek jezdni z przejściem dla pieszych oraz pojazdy samochodowe. Dzieci poprzez zabawę mogły czynnie uczestniczyć w przechodzeniu przez ulicę, włączając się do ruchu w czasie poruszania się po drodze samochodów. Przedszkolaki były bardzo zainteresowane i zaciekawione. Wszyscy chcieli być pieszymi, ale najbardziej kierowcami samochodów.
       Celem tego spotkania było przede wszystkim :
       - zapoznanie z pracą policjanta,
       - zapoznanie z zasadami bezpiecznego poruszania się po drodze,
       Podczas spotkania przekazywane były najważniejsze zasady bezpiecznego poruszania się w drodze z domu do przedszkola i z przedszkola do domu. Pan policjant przypomniał dzieciom zasady bezpiecznego przechodzenia przez ulicę przy sygnalizacji świetlnej oraz na pasach. Zaprezentował dzieciom niektóre ze znaków, np.: znak przejścia dla pieszych oraz znak stop. Funkcjonariusze podkreślali, że najważniejsze jest własne bezpieczeństwo na drodze i zachowanie ograniczonego zaufania wobec kierowców jak i osób obcych. Na zakończenie ciekawej pogadanki, panowie policjanci przypomnieli numery telefonów alarmowych, a także jak i kiedy można z nich skorzystać. Dla dzieci spotkanie z policjantami było dużą atrakcją. Dzieci zadawały dużo pytań, a mundurowi starali się na wszystkie pytania odpowiedzieć. W efekcie przedszkolaki przekonały się, że bezpieczeństwo jest obok pożywienia i odpoczynku jedną z najważniejszych potrzeb człowieka. Mówimy o nim bardzo dużo, bo dotyczy wielu różnych spraw.
       Po interesującej lekcji wszyscy już wiemy, jak zachować się na drodze, znamy znaki i przepisy ruchu drogowego oraz numer alarmowy na policję - powiedzieli jednogłośnie mali uczestnicy ruchu drogowego. Czekamy na kolejne tak interesujące spotkania .

     • UDAŁO SIĘ!!!
      • UDAŁO SIĘ!!!

      • UDAŁO SIĘ!
       Nasza szkoła otrzymała dofinansowanie w wysokości 14000zł na zakup tablic interaktywnych do dwóch klas!!!😀😀😀😀

       więcej na

       http://old.mac.pl/UserFiles/newsletter/2017/mac_2017_10_03_dofinansowanie/swietokrzyskie.pdf?smclient=7f010e18-b37a-41a3-ad8a-280f62680c65&utm_source=salesmanago&utm_medium=mailing&utm_campaign=mac_20171003_dofinansowanie

     • Program insa,ling
      • Program insa,ling

      • Ruszyła IX EDYCJA PROGRAMU INSTA.LING DLA SZKÓŁ

       Uczniowie naszej szkoły już po raz  trzeci przystąpili do programu Insta.ling. Jest to strona WWW  ułatwiająca uczniom systematyczną naukę słownictwa z zakresu języka angielskiego. Wszystkie słówka są przydzielane przez nauczyciela. Każdy uczeń z klas 4-7 ma obowiązek korzystania z  platformy. Wystarczy raz dziennie rozwiązać sesję od początku do końca. Po każdym pełnym tygodniu pracy z programem uczeń otrzymuję ocenę. Praca na platformie  Insta.ling  pozwala monitorować postępy uczniów w nauce, a także systematyczność. Powtórki słówek są dostosowane  do indywidualnych potrzeb ucznia. Wdrożenie innowacyjnych technologii znacznie ułatwia pracę na zajęciach lekcyjnych oraz  przyczynia się do uzyskania lepszych wyników w nauce. Gorąco zachęcamy do rozwiązywania zagadek, a za wytrwałość w pracy z programem na koniec semestru I dla najlepszego użytkownika czeka nagroda niespodzianka. GOOD LUCK!!!!

       W prawym menu ikona programu

     • "Cała Polska....
      • "Cała Polska....

      • Kontynuując akcję "Cała Polska czyta dzieciom" w tym roku szkolnym wspólnie z rodzicami oraz z ich aktywnym udziałem, rozpoczęliśmy akcję w ramach projektu innowacyjnego           „ Pokochać książkę”. Celem tego projektu jest kształcenie nawyku dbania o książki i szanowania ich, a także przekazywanie za pośrednictwem literatury wartości moralnych oraz budowanie więzi między rodzicem i dzieckiem. Przedsięwzięcie ma polegać na tym, że chętni rodzice raz w miesiącu przychodzą do przedszkola i czytają dzieciom bajki. Czytane utwory  będą powiązane tematycznie z miesiącem, w którym będą czytane i nawiązywać do różnego rodzaju imprez okolicznościowych w danym miesiącu. Chcemy, aby wszyscy rodzice zaangażowali się do tej akcji, dlatego oprócz czytania będą organizowane różnego rodzaju konkursy plastyczne oraz konkurs na własną bajkę wymyśloną wspólnie z dzieckiem i zilustrowaną w formie książeczki.

       25.09.2017r. akcję zainaugurowały mamy, które jako pierwsze zgłosiły się na ochotnika do czytania. Była to mama Basi z bajką pt. „ O królewnie zaklętej w żabę” i mama Oliwiera z bajką pt. „ Wilk i siedem koźlątek”. Przedszkolaki z wielkim zaciekawieniem wysłuchały bajek, a także oglądały kolorowe ilustracje. Chętnie wypowiadały się na temat przeczytanych utworów, a zaskoczeniem było to, że znały odpowiedzi na wszystkie podchwytliwe pytania zadawane przez mamy po przeczytanych bajkach. Dzieci były dumne ze swoich mam, dlatego na koniec wręczyły im piękne kolorowe wrzosy nawiązując przy okazji do nazwy miesiąca    „ wrzesień”.

       Zdaniem psychologów czytanie dziecku dla przyjemności 20 minut dziennie jest mądrym sposobem spędzania czasu z dzieckiem i najlepszą inwestycją w jego przyszłość.

       Jak na początek dzieci były bardzo zadowolone. Czekamy na kolejnych rodziców ochotników w październiku. 

  • Kontakty

   • Zespół Placówek Oświatowych w Szańcu Publiczna Szkoła Podstawowa i Publiczne Przedszkole im. Jana Olrycha Szanieckiego w Szańcu
   • spszaniec@interia.pl
   • (041) 3761327 Fax (041) 3761327 Numery wew. 20 - Sekretariat/Kadry 21 - Dyrektor 22 - Księgowość 23 - Kuchnia 24 - Intendent 25 - Przedszkole
   • Szaniec 240 28-100    Busko-Zdrój Dyrektor: mgr Grzegorz Załęcki Dyżury pielęgniarki szkolnej: Wtorek 7.30 - 11.30 Czwartek 10.30-14.30 Sekretariat czynny: od poniedziałku do piątku w godzinach: 8.00 - 14.00
  • Logowanie