• Udział w spektaklu profilaktycznym

18.09.2024

Realizując zadania szkolnego Programu Wychowawczo - Profilaktycznego, w dniu 17.09.2024 r. uczniowie klas VII i VIII wraz z opiekunami obejrzeli spektakl profilaktyczny pt. Wspomnienia narkomanki. Jest to sceniczna adaptacja książki Barbary Rosiek pt. "Pamiętnik narkomanki". Prowadzącym był reżyser Marek Tercz. Spektakl rozpoczął się wprowadzeniem w problematykę przez reżysera. Następnie na scenie pojawiła się aktorka, która wcielając się w rolę Basi opowiedziała widzom całą swoją historię. Jest młodą dziewczyną, pilną uczennicą i dobrą córką, która pod wpływem nowych znajomych sięga po narkotyki. Narkotyki doprowadzają ją na samo dno, gdzie została jej tylko samotność, cierpienie i śmierć. Po zapaści Basia postanawia jednak żyć. Walczy o siebie, kończy szkołę, później studia. Spektakl ukazuje bezwzględny mechanizm uzależnienia. Jest przestrogą przed piekłem uzależnienia od narkotyków. Młodzież z dużym zainteresowaniem i skupieniem obejrzała spektakl, w którym wypowiedzi aktorów przeplatały się z muzyką zespołu "Dżem". Widzowie zostali uświadomieni o szkodliwości zażywania narkotyków. Na pewno na długo zapamiętają tę niezwykłą lekcję na temat tego, jak wykorzystać swoje życie w pełni, jak go nie stracić. Podczas przedstawienia poruszany był także problem dopalaczy, najpopularniejszych wśród młodzieży narkotyków XXI w.

• UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE NOWEGO ROKU SZKOLNEGO 2024/25

03.09.2024

2 września w Zespole Placówek Oświatowych w Szańcu odbyło się uroczyste rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2024/25. Pan dyrektor w pierwszej kolejności, w naszych szkolnych murach powitał przedszkolaki. Następnie przywitał przybyłych po wakacyjnej przerwie uczniów oraz wszystkich zgromadzonych- rodziców, nauczycieli i pracowników. W imieniu Burmistrza Miasta i Gminy Busko Zdrój, życzenia owocnego oraz pełnego wyzwań i możliwości roku, złożył p. Tomasz Mierzwa. Wszystkim uczniom, nauczycielom, rodzicom życzymy dużo zdrowia, cierpliwości i sukcesów w nowym roku szkolnym.

• (041) 3761327 lub (041) 2605750
          Numery:
          0412605750 - Sekretariat
          0412605751 - Dyrektor
          0412605752 - Pokój Nauczycielski
          0412605753 - Kuchnia
          0412605754 - Księgowość/Intendent
          0412605755 - Przedszkole
          0412605756 - Kadry
        • ul. Szkolna 10
          28-100   Szaniec

Dyrektor: mgr Grzegorz Załęcki