• AKTUALNOŚCI

  • AKTUALNOŚCI

            • Gminne Biegi Przełajowe

              24.05.2026

              W dniu 21 maja odbyła się XIX edycja Gminnych Biegów Przełajowych, w których udział wzięło aż 368 zawodników, w tym liczna reprezentacja naszej szkoły.  Towarzyszyły nam ogromne emocje, sportowa rywalizacja i wspaniała atmosfera. Nasza reprezentacja zaprezentowała się wspaniale, osiągając imponujące wyniki.

              Wśród najlepszych zawodników w klasyfikacjach indywidualnych znaleźli się następujący uczniowie:

              🔹 W kategorii dziewcząt klasa I-II – dystans 300 m

              3 miejsce - Alicja Makówka

              4 miejsce – Zuzanna Wojciechowska

              🔹 W kategorii chłopców klasa I-II– dystans 300 m

              1 miejsce -  Jan Czerwiński

              3 miejsce - Wojciech Walasek

              🔹 W kategorii 400 m dziewcząt klasa III-IV

              4 miejsce – Lena Kokot

              🔹 W kategorii 400 m chłopców klasa III-IV

              4 miejsce -  Oskar Borek

              5 miejsce – Tomasz Zwolski

              🔹 W kategorii 600 m chłopców klasa V-VI

              3 miejsce - Adam Rokicki

              🔹 W kategorii 800 m chłopców klasa VII-VIII

               6 miejsce - Bartosz Walasek

              Wszystkim zawodnikom gratulujemy osiągnięcia bardzo dobrych wyników. Wasze zaangażowanie i determinacja pozwoliły ostatecznie naszej szkole uplasować się w klasyfikacji drużynowej  szkół podstawowych na trzecim miejscu. Dziękujemy również za pomoc w trakcie biegów mamie Tomka i Amelii.

               

               

            • Konkurs plastyczny „Mój zawód, moja przyszłość”.

              20.05.2026

              Dnia 18 maja br został rozstrzygnięty powiatowy konkurs plastyczny dla

              szkół podstawowy i ponadpodstawowych „Mój zawód, moja

              przyszłość”.   Do konkursu szkolnego zgłoszono 5 prac konkursowych.

              Prace,  które spełniały kryteria zostały przekazane do kolejnego

              etapu, czyli konkursu powiatowego.

              Nasz uczeń klasy 1 -Jan Gręda został laureatem konkursu i zajął 3

              miejsce w kategorii wiekowej, klasa I-III „Kim chcę zostać w

              przyszłości”.

               Gratulacje dla naszego ucznia.

               

            • Razem aktywnie i kreatywnie

              14.05.2026

              6 maja w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. Bohaterów Września 1939 roku w Broninie odbył się IV turniej integracyjny pn. Razem aktywnie i kreatywnie.  

              Spotkanie było przede wszystkim świetną okazją do integracji dzieci z różnych placówek. Uczestnicy  doskonalili umiejętność współdziałania, przełamywali nieśmiałość i rozwijali kreatywność, budując wiarę we własne możliwości. 

              To był czas pełen odkryć i nieskrępowanej radości, udowadniający, że kreatywność nie zna granic. Oprócz uśmiechów wszystkie dzieci zabrały ze sobą również dyplomy i nagrody rzeczowe. 

               

              Dziękujemy za zaproszenie Dyrektorowi Panu Konradowi Ładowskiemu oraz Paniom  organizatorkom turnieju : Justynie Skotarczyk, Alicji Kiełb, Aleksandrze Kłuskiewicz, Arlecie Sadło – Paterek,  Annie Jabłońskiej, Irminie Szymczyk, Irminie Mrożek, Małgorzacie Władnej, Ilonie Pyrz oraz Panu  Wojciechowi Płóciennikowi.

            • I miejsce uczniów klasy IV w konkursie czytelniczym

              03.05.2026

              27 kwietnia 2026r. uczniowie naszej szkoły Mikołaj Małek i Bartosz Wolak wzięli udział w Gminnym Konkursie Czytelniczym Dobry humor mam, bo lektury szkolne znam przeznaczonym dla uczniów klas IV szkół podstawowych. Organizatorem konkursu była Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 1 w Busku-Zdroju. Pytania konkursowe dotyczyły znajomości lektur: "Sposób na Elfa" M. Pałasza i legendy "Piast" C. Niewiadomskiej. Uczestnicy pracowali w dwuosobowych zespołach. Chłopcy doskonale poradzili sobie z testem sprawdzającym znajomość lektur i zajęli I miejsce. Gratulujemy!

               

            • Obchody Uchwalenia Konstytucji 3 Maja w Busku Zdroju

              03.05.2026

               3 maja delegacja Nauczycieli i Uczniów  z ZPO w Szańcu wzięła udział w uroczystościach upamiętniających powstanie Konstytucji 3 Maja. O godzinie 9.30 w najstarszym buskim kościele odbyła się uroczysta msza święta w intencji Ojczyzny z udziałem władz państwowych. Po mszy świętej poczty sztandarowe, orkiestra, rekonstrukcyjny oddział Żuawów Śmierci oraz pozostali uczestnicy uroczystości tradycyjnie złożyli hołd i wiązanki biało- czerwonych kwiatów pod pomnikami. 

              Dziękujemy uczniom klasy 8: Emilce, Zuzi, Karolinie, Antkowi i Jakubowi za godne reprezentowanie naszej szkoły podczas tego święta.

               

            • Akademia z okazji uchwalenia Konstytucji 3 Maja

              01.05.2026

              30 kwietnia 2026 r. odbyła się w naszej szkole, akademia z okazji 235 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Rozpoczęło ją wprowadzenie sztandaru oraz odśpiewanie ,,Mazurka Dąbrowskiego". Młodzi artyści z kasy VI zaprezentowali podróż w czasie przez historię naszego kraju, podkreślając informacje dotyczące uchwalenia przez Sejm Czteroletni, tak ważnej dla naszego narodu konstytucji. My Polacy bardzo się nią szczycimy. Na pamiątkę jej uchwalenia, co roku obchodzimy Święto Narodowe. Nasi uczniowie podkreślili, jak ważna jest znajomość  historii,  do kształtowania naszej tożsamości narodowej.

              Następnie nasi artyści zatańczyli poloneza. Apel posumował Pan Dyrektor, który podkreślił wagę tego wydarzenia. Wszyscy uczniowie, otrzymali gromkie brawa i gratulacje. Dziękujemy również tym wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania apelu.

            • VII Wojewódzki Konkurs Wiedzy o Kulturze Stanów Zjednoczonych „ Focus on the USA”

              01.05.2026

              Uczniowie kl 7 i 8 z naszej placówki wzięli udział w VII Wojewódzkim Konkursie Wiedzy i Kultury Stanów Zjednoczonych organizowanych przez Publiczna Szkołę Podstawową im. Jana Pawła II w Zbludowicach.

              Celem konkursu jest przede wszystkim rozbudzenie zainteresowań kulturą, historią i geografią USA oraz językiem angielskim, pogłębianie wiedzy o krajach anglojęzycznych, kształtowanie wszystkich kompetencji kluczowych, z naciskiem na porozumiewanie się w językach obcych, kompetencje informatyczne, umiejętność uczenia się, kompetencje społeczne i obywatelskie, inicjatywność i przedsiębiorczość oraz wdrażanie do dwujęzyczności poprzez zintegrowanie kształcenia przedmiotowo –językowego, Content and Language Integrated Learning (ClIL).

              I etap konkursu odbył się 26 lutego 2026. Uczniowie biorący udział w tym etapie to:

              Kl VIII: Cholewa Kacper, Czapla Olaf, Guzik Oliwier, Mrożek Roksana, Grochowina Emilia, Solarska Emilia

              Kl VII: Urban Natalia, Małek Kaja, Prędki Jakub.

              Do Etapu II , który odbył się 26.03.2026 zakwalifikowali się następujący uczniowie:

              Czapla Olaf, Grochowina Emilia, Mrożek Roksana, Urban Natalia, Prędki Jakub oraz Kaja Małek.

              Uczniowie rozwiązywali test on Line z zakresu 10 artykułów publikowanych przez Konsulat Amerykański w Krakowie pt.” Zoom In on America”

              Do etapu III zakwalifikowało się już tylko 3 uczniów: Grochowina Emilia, Urban Natalia i Czapla Olaf. Ostatni etap odbył się dn 28.04.2026 w Szkole Podstawowej im Jana Pawła II w Zbludowicach. Był on podzielony na 2 części: pisemna oraz ustną. Nasi uczniowie godnie reprezentowali naszą szkolę odpowiadając na trudne pytanie zadawane przez Panią Konsul USA. Była to też okazja do posłuchania oraz zadawania pytań o historie i kulturę Stanów Zjednoczonych oraz o pracę Konsula w Polsce. Warto nadmienić, iż spośród wszystkich 250 uczestników z I etapu, nasza trójka uczniów: Emilka, Natalia i Olaf, stała się Finalistami Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Kulturze Stanów Zjednoczonych. Gratulujemy wszystkim uczestnikom i zachęcamy do lektury Zoom In on America.

              GRATULACJE !!!!

            • Dzień Ziemi

              01.05.2026

              W dniu 28 kwietnia w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji Światowego Dnia Ziemi. Wydarzenie to było doskonałą okazją do przypomnienia, jak ważna jest troska o nasze środowisko naturalne oraz jak wiele zależy od codziennych działań każdego z nas.

              Uczniowie klas I -III  przygotowali wyjątkowy spektakl o tematyce ekologicznej, który w ciekawy i przystępny sposób ukazywał problemy związane z zanieczyszczeniem środowiska oraz potrzebę jego ochrony. Występ skłaniał do refleksji i zachęcał do podejmowania proekologicznych postaw.

              W apelu udział wzięły również przedszkolaki, które zaprezentowały część artystyczną. Ich występ wzbudził wiele radości i pokazał, że już od najmłodszych lat warto uczyć się szacunku do przyrody. Nie zabrakło także energicznego akcentu tanecznego – dziewczynki z klasy IV uświetniły uroczystość swoim występem, prezentując piękne układy taneczne.

              Światowy Dzień Ziemi to międzynarodowe święto, którego celem jest promowanie postaw proekologicznych oraz zwiększanie świadomości na temat ochrony środowiska. To szczególny moment, aby zastanowić się nad tym, jak nasze codzienne wybory wpływają na kondycję naszej planety.

              Pamiętajmy, że Ziemię mamy tylko jedną – dbajmy o nią każdego dnia.

          • Nagłówek

          • Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Sint, adipisci, quibusdam, ad ab quisquam esse aspernatur exercitationem aliquam at fugit omnis vitae recusandae eveniet.

            Inventore, aliquam sequi nisi velit magnam accusamus reprehenderit nemo necessitatibus doloribus molestiae fugit repellat repudiandae dolor. Incidunt, nulla quidem illo suscipit nihil!Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. 

          • Nagłówek

          • Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Sint, adipisci, quibusdam, ad ab quisquam esse aspernatur exercitationem aliquam at fugit omnis vitae recusandae eveniet.

            Inventore, aliquam sequi nisi velit magnam accusamus reprehenderit nemo necessitatibus doloribus molestiae fugit repellat repudiandae dolor. Incidunt, nulla quidem illo suscipit nihil!Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. 

      • Kontakty

        • Zespół Placówek Oświatowych w Szańcu Publiczna Szkoła Podstawowa i Publiczne Przedszkole im. Jana Olrycha Szanieckiego w Szańcu
        • (041) 3761327 lub (041) 2605750
          Numery:
          0412605750 - Sekretariat
          0412605751 - Dyrektor
          0412605752 - Pokój Nauczycielski
          0412605753 - Kuchnia
          0412605754 - Intendent
          0412605755 - Przedszkole
          0412605756 - Pedagog/Psycholog
        • ul. Szkolna 10
          28-100   Szaniec

          Dyrektor: mgr Grzegorz Załęcki

          Dyżury pielęgniarki szkolnej:

          Poniedziałek 7.30-9.30
          Wtorek 7.30 - 15.05

          Psycholog:
          Poniedziałek 8.30 - 13.30
          Wtorek 8.30 - 13.30
          Środa 8.30 - 13.30
          Czwartek 8.30 - 13.30
          Piątek 8.30 - 10.30

          Pedagog
          Poniedziałek 9.00 - 13.00
          Wtorek 8.30 - 13.00
          Środa 11.00- 13.30

          Piątek 8.30 - 11.00


          Sekretariat czynny:
          od poniedziałku do piątku w godzinach:
          8.00 - 14.00
          Poland
      • Logowanie