• Dzień Dziecka i Sportu

20.06.2023

Dzień Dziecka i Sportu  odbył się w tym roku 16 czerwca. Pogoda była słoneczna więc i humory wszystkim dopisywały. Tego dnia wszyscy uczniowie spędzili na placu szkolnym. We wczesnych godzinach rannych odbyły się rozgrywki sportowe m.in. skoki w workach, wyścigi  oraz mecze piłkarskie rozgrywane pomiędzy klasami. Główną i najbardziej wyczekiwaną atrakcją był piknik na trawie oraz ognisko, gdzie każdy mógł upiec kiełbaski, chlebek czy najsmaczniejsze pianki. Najważniejsza  dobra zabawa i zaangażowanie oraz czas spędzony wspólnie z kolegami i koleżankami.

• Wycieczka kl. I-III do Muzeum Motoryzacji

20.06.2023

1 czerwca 2023r. uczniowie klas I-III odwiedzili Muzeum Motoryzacji w Wolicy koło Chęcin. Dzieci z bliska miały okazję zobaczyć kolekcję zabytkowych pojazdów, dziś już niespotykanych na naszych drogach. Podczas zwiedzania z przewodnikiem uczniowie poznali liczną kolekcję rekwizytów związanych tematycznie z prezentowanymi pojazdami. Podczas wycieczki uczniowie mieli możliwość wejścia do wybranych eksponatów, przejazdu zabytkowym wozem strażackim i integracji na świeżym powietrzu. Dużym zainteresowaniem cieszyły się gry i zabawy terenowe.

Wizyta w Muzeum Motoryzacji była niezapomnianym przeżyciem, a piknik na świeżym powietrzu na długo pozostanie w naszej pamięci.

• „Jak nie czytam, jak czytam”

12.06.2023

„Jak nie czytam, jak czytam” to akcja rozpowszechniająca czytelnictwo wśród dzieci  i młodzieży. W naszej szkole przeprowadzona została w dniu 7 czerwca 2023 roku. Biblioteki : Publiczna i Szkolna przygotowały dla uczniów ciekawe, nowe i stare: bajki, wierszyki, komiksy, opowiadania, które czytane były przez dzieci na przerwach, świetlicy, w bibliotece i na korytarzach szkolnych. Niektóre dzieci przyniosły z domu swoje ulubione lektury. Czytaliśmy fragmenty z nich, rozmawialiśmy o tymco dzieciom daje regularne czytanie,  jak rozwija wyobraźnię, jak można odpocząć i wyciszyć się przy ciekawej lekturze. Mamy nadzieję, ze dzięki takim akcjom dołożymy naszą małą cegiełkę do rozwoju czytelnictwa i rozwijania kultury czytania.

Dorota Dulnik, Marzena Dybko

• Pożegnalna dyskoteka

09.06.2023

Tradycją jest uroczyste żegnanie się najstarszych uczniów ze szkołą. 7 czerwca 2023r. uczniowie klas VIII i VII bawili się na BALU 8 KLASY. W kameralnym gronie, przy muzyce dyskotekowej odbyła się wesoła zabawa. Odświętne stroje, uśmiechnięte twarze i roztańczone nogi zdobiły parkiet sali balowej. Na parkiecie królowały najnowsze dyskotekowe hity. Nie zabrakło także tańców grupowych: “belgijki”, “kaczuszek”, “chusteczki” i “pociągu”. O żołądki naszych młodych tancerzy zadbali rodzice, którzy zamówili pyszną pizzę. Niezwykłe chwile z pewnością na długo pozostaną w pamięci Absolwentów naszej szkoły.

• II miejsce uczniów klasy 8 w grze terenowej “ Nieziemska Gra Miejska”

05.06.2023

31.05.2023r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w grze terenowej organizowanej przez Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Kazimierza Wielkiego w Busku-Zdroju. Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie: Przemysław Musiał, Wiktor Piotrowski i Jakub Zomer. Na uczestników zabawy czekało siedem zadań logiczno-zręcznościowych oraz jedno zadanie podsumowujące. Nasi uczniowie bardzo zaangażowali się w wykonywanie wszystkich zadań, które były nie lada wyzwaniem. Jednym z pierwszych było wykonanie stroju ekologicznego i zasadzenie rośliny doniczkowej. Kolejne zadania to m.in. budowanie szałasu, strzelanie z łuku, wirtualne gogle, yoga challange i rozwiązywanie quizu. Po zakończeniu wszystkich konkurencji uczestnicy otrzymali upominki, pamiątkowe dyplomy, a także smaczny poczęstunek.

• Przedstawienie ekologiczne w wykonaniu uczniów klas I-III

05.06.2023

Uczniowie  klas I-III przygotowali dla swoich młodszych kolegów z przedszkola  spektakl ekologiczny pt.: „Świat woła o pomoc”.  22 maja  z wielkim entuzjazmem zaprezentowali je w przedszkolu. Uczniowie zaśpiewali także przedszkolakom piosenki o tematyce ekologicznej, m.in.: „Ekologia”  i  „Ziemia  - zielona wyspa”, które zachęcały do troski o środowisko naturalne. Dzieci dowiedziały się wiele o ekologii i o ochronie środowiska,  poznały zasady bezpiecznego i kulturalnego zachowania się w lesie oraz zapoznały się z segregacją odpadów. Celem przedstawienia było promowanie treści ekologicznych poprzez działalność artystyczną oraz dobrą zabawę.