• Prelekcje i warsztaty w ramach projektu „300 ZIEMIA”.

30.01.2024

W ostatnim czasie gościliśmy w naszej szkole Stowarzyszenie „Bliżej Potrzeb”. Przeprowadziło ono dla uczniów naszej placówki bezpłatne zajęcia teoretyczne i praktyczne dotyczące ekologii i ochrony środowiska oraz praw obywatelskich wynikających z artykułu 37 KARTY PRAW PODSTAWOWYCH UNII EUROPEJSKIEJ w ramach projektu „300 ZIEMIA”. Podzieleni na grupy uczniowie uczestniczyli w prelekcjach, a następnie warsztatach z wykorzystaniem modeli edukacyjnych. Zajęcia  pozwoliły uczniom naszej szkoły poszerzyć wiedzę na temat praw przysługujących każdemu obywatelowi Unii Europejskiej, a także zwiększyć świadomość ekologiczną. Dziewięćdziesięcioro bezpośrednich odbiorców projektu wypełniło ankiety wstępne, a następnie po zakończonych działaniach projektowych, ankiety ex post. Było to bardzo ciekawe i potrzebne wydarzenie, dostępne dla wszystkich, którzy chcieli w nim uczestniczyć.

Projekt dofinansowany w ramach projektu grantowego ” Wzmacniamy Europę SPLOTowymi wartościami” współfinansowanego ze środków  Programu Komisji Europejskiej CERV „Obywatele, równość, prawa i wartości” na lata 2021 – 2027.

• Konkurs kolęd

30.01.2024

Po raz szósty,  Społeczna Szkoła Podstawowa w Słabkowicach,  zaprosiła uczniów okolicznych szkół na konkurs kolęd, pastorałek i pieśni bożonarodzeniowychpt: „Hej kolęda”. Konkurs odbył się 26 stycznia 2024 r. Zespół Placówek Oświatowych w Szańcu reprezentowali uczniowie: Jakub Banasik i Antonina Sabara z klasy II, oraz Filip Niećwieja i Bartosz Wach z klasy IV.  Wszystkie dzieci  zaśpiewały pięknie, z wielkim uczuciem i zaangażowaniem. Konkurencja była duża bowiem w konkursie wystąpiło niemal 50 uczestników. Naszym reprezentantom bardzo dziękujemy za udział i włożoną pracę. Szczególne gratulacje należą się Tosi Sabarze, zajęła ona II miejsce w swojej kategorii wiekowej. Ocena jury zawsze jest względna i nie najważniejsze są zajęte miejsca.  Najcenniejsze w takich spotkaniach jest to, że kolędy i pastorałki będące ważnym elementem polskiej tradycji narodowej są wciąż żywe, ważne i chętnie śpiewane przez dzieci i dorosłych.

Dorota Dulnik

• Dzień Babci i Dziadka w przedszkolu

Dzień Babci i Dziadka w przedszkolu

Babcia i Dziadek to słowa, które każdemu dziecku kojarzą się z ciepłem, miłością i wszystkim co dobre. Dlatego dzieci z naszego przedszkola gościły swoje Babcie i Dziadków na uroczystości z okaji ich święta. Przedszkolaki pod czujnym okiem nauczycielek zaprezentowały wiersze, piosenki oraz tańce, które ćwiczyły na tę uroczystość. Szczęśliwe i rozpromienione twarze babć i dziadków dały wyraz tego, jak ważne są spotkania i chwile wspólnie spędzone z wnukami.

• Dzień Babci i Dziadka w bibliotece

22.01.2024

Dzień Babci i Dziadka to ważne święto dla każdego dziecka. Z tej okazji uczniowie klasy trzeciej spotkali się w bibliotece na krótkie warsztaty czytelniczo- plastyczne. Najpierw czytali wiersze o tym jak ważni są dziadkowie, ile miłości i ciepła od nich otrzymują. Następnie dzieci wykonały laurki dla babci i dziadka, ozdabiając je w dowolny sposób. W środku umieściły wierszyki z życzeniami. Pracowały zgodnie,  przy jednym dużym stole wymieniając się materiałami, kredkami, mazakami.  Powstały w ten sposób piękne prace, które nie tylko przypominają nam o święcie, ale czytelnia w której spotykają się codziennie zyskała na estetyce, stała się kolorowa i wesoła. Dziękujemy wam „trzeciaki” za pomoc, a wszystkim Babciom i Dziadkom życzymy dużo, dużo zdrowia.

Marzena Dybko, Dorota Dulnik

• Klasa I z wizytą w bibliotece

18.01.2024

Po święcie Trzech Króli, rozpoczął się okres karnawału, czasu  w, którym odbywają się zabawy taneczne, uczty, kuligi, itp.  Często na balach kostiumowych obowiązkowym elementem stroju są karnawałowe maski.  Postanowiłyśmy połączyć tradycje z zabawą.  Przygotowałyśmy   wzory masek  dla uczniów klasy I , którzy ozdabiali je według własnych upodobań. Pomysł okazał się trafiony, dzieci z radością pracowały, pomagały sobie, kleiły, cięły, rysowały. Efekty możemy zobaczyć na zdjęciach.

• Konkurs na najładniejszą ozdobę choinkową

08.01.2024

Do pięknej tradycji naszej szkoły należy organizacja bożonarodzeniowego konkursu plastycznego, przeznaczonego dla uczniów klas I-III.  W tym roku był to konkurs na "Najładniejszą ozdobę choinkową ". A o tym, że naprawdę warto ją pielęgnować, świadczy liczba wykonanych prac. Uczestnicy wykazali się dużą kreatywnością. Wśród ozdób znalazły się m.in.: bombki, mikołajki, aniołki, dzwonki, choineczki i łańcuchy. Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

I miejsce zajęła uczennica kl. II Lena Kokot

II miejsce zajął uczeń kl. III Nikodem Maksym

III miejsce zajęła uczennica kl. I Alexandra Janiec

Serdecznie gratulujemy pomysłowości wszystkim uczestnikom konkursu!