• Lekcja biblioteczna w kl.I

12 lutego  klasa 1  udała się do szkolnej biblioteki.
               Uczniowie poznali tam zasady zachowania w bibliotece oraz dowiedzieli się  jak należy dbać o książki.
              Mieli możliwość wybrania ciekawej lektury, a także mogli uzyskać odpowiedzi na wszystkie nurtujące ich pytania.
               Pani  Marzena przeczytała im fragmenty opowiadania o Treflikach, którer bardzo się podobało dzieciom.
              Na zakończenie wizyty każde dziecko miało okazję zrobić sobie zdjęcie.

• Walentynki w bibliotece

15.02.2022

14 lutego biblioteka szkolna zaprosiła uczniów na Walentynki.Na długiej przerwie odbyła się akcja zachęcająca do czytania. Zaprosiliśmy naszych Czytelników do walentynkowej zabawy - randki w ciemno z książką!Czytelnicy, którzy nas odwiedzili  mieli możliwość wypożyczenia książki w ciemno, nie znając tytułu, autora, recenzji, ani okładki. Czy randka z książką była udana? Dowiemy się w najbliższą środę, gdy obdarowani przyjdą do biblioteki , aby uczestniczyć w losowaniu nagrody głównej - pluszowego psiaka z walentynkowym serduszkiem.Wydarzeniu  towarzyszyła akcja malowania kolorowych serduszek na twarzy.Każdy czytelnik mógł również napisać walentynkę dla biblioteki !?  Dziękujemy wszystkim za pomoc w przygotowaniu i przeprowadzeniu Walentynek.

• Walentynki!!!

15.02.2022

Dzień Świętego Walentego

14 lutego 2022r. w naszej szkole zorganizowaliśmy pocztę walentynkową. W sekretariacie został ustawiony kosz, do którego uczniowie wrzucali swoje kartki, serduszka i słodycze, wyrażając w ten sposób swoje sympatie. Następnie tajemnicze walentynkowe amorki posegregowały pocztę i rozdały wszystkim adresatom. Poczta walentynkowa stwarza możliwość wyznania miłości swojej sympatii, a można to zrobić całkowicie anonimowo. Ważne, by wszyscy się przy tym dobrze bawili. W końcu to radosne święto!

• Wielki sukces naszego ucznia w wojewódzkich konkursach przedmiotowych

10.02.2022

W związku z pandemią i zagrożeniem koronawirusem w tym roku wojewódzkie konkursy przedmiotowe odbywają się on-line na platformie cyfrowej.

12 stycznia 2022r w naszej szkole odbył się II etap VI Wojewódzkiego Konkursu z Matematyki. Do III etapu  konkursu z bardzo wysokim wynikiem - 96% zakwalifikował się uczeń klasy VIII a Krzysztof Mołas.

14 styczna 2022r również on-line na platformie cyfrowej odbył się II etap III Wojewódzkiego Konkurs z Fizyki. Krzysztof również zakwalifikował się do III etapu.

2 lutego 2022r w naszej szkole odbył się II etap III Wojewódzkiego Konkursu z Geografii. W II etapie konkursu udział wzięło 3 uczniów. W czołówce zwycięzców, z bardzo wysokim wynikiem znalazł się Krzysztof.

Gratulacje dla Krzysztofa i życzymy dalszych sukcesów.

• Teatrzyk w przedszkolu „ Przygody Okruszka”

10.02.2022

9  lutego  przedszkolaki kolejny raz spotkały się z aktorami teatru „Skrzat" z Krakowa i obejrzały przedstawienie pt. „Przygody Okruszka"
              Dzieci podziwiały zmagania chłopca o imieniu Okruszek i Biedronki, którzy starali się odzyskać magiczny orzeszek będący w posiadaniu czarodzieja.
              Emocje i napięcie było duże, ale pokonując wiele przygód, Okruszek odnalazł ,,zaczarowany orzeszek” . Dzieci w trakcie przedstawienia brały aktywny udział ruchowo, muzycznie, i słownie wskazując drogę Okruszkowi. Na zakończenie aktorzy przygotowali dla przedszkolaków pytania dotyczące przygód głównego bohatera oraz zestaw ćwiczeń. Przedszkolaki wykonywały zadania z wielkim zaangażowaniem. Piękna scenografia i stroje, świetna oprawa muzyczna, profesjonalna gra aktorów, to tylko część z rzeczy, które tworzyły harmonijną całość przedstawienia. Dzieci z uwagą śledziły losy głównego bohatera, i jak to bywa w bajce - wszystko dobrze się skończyło. Przedstawienie było przeplatane piosenkami oraz zabawami, dzięki którym przedszkolaki miały bezpośredni kontakt z aktorami. Dzieciom bardzo podobały się przygody bohatera, który uczył je życzliwości i empatii. Świadczyły o tym gromkie brawa na zakończenie przedstawienia.

• E-biblio - nowe oblicze biblioteki szkolnej

03.02.2022

Zapraszam wszystkich czytelników do korzystania ze zbiorów naszej  E-BIBLIOteki.

Biblioteka szkolna ma teraz nowoczesne, skomputeryzowane oblicze.

Wszystkie książki zostały wprowadzone do nowego programu E-BIBLIO firmy LIBRUS SYNERGIA, służącego do katalogowania zbiorów bibliotecznych, inwentaryzowania oraz wypożyczania książek.

E-BIBLIO jest również innowacyjnym narzędziem do tworzenia i prowadzenia kont czytelników, które pozwala uczniom na dostęp do zasobów biblioteki na urządzeniach mobilnych. Dzięki programowi czytelnik może sprawdzić jakie książki ma wypożyczone, kiedy powinien je zwrócić oraz może zarezerwować interesującą go książkę z dowolnego miejsca pobytu.

Obecnie istnieje możliwość przeglądania księgozbioru przez Internet. Logując się na swoje konto w systemie LIBRUS Synergia wszyscy użytkownicy naszej biblioteki mogą zarezerwować on-line wybraną książkę, niezależnie od jej godzin otwarcia.

Przeglądać nasz księgozbiór może każdy, natomiast rezerwacji książki może dokonać tylko użytkownik biblioteki (uczeń, nauczyciel).

Aby zalogować się do systemu e-biblio należy wykorzystać swój login i hasło z LIBRUS Synergia.

Zapraszam do przeglądania katalogu online biblioteki.

KATALOG ONLINE BIBLIOTEKI SZKOLNEJ

-------------------------------------------------------------------------------