• Aktualności

      • CHOINKA 2019

      • PROGRAM CHOINKI 2019 w ZPO Szaniec (sobota 12.02.2019r.)

        

       12.00 – ROZPOCZĘCIE DLA PRZEDSZKOLA i KLASY I
       12.05 – ZABAWA TANECZNA Z PUCHATKIEM-mobilne centrum animacyjne
       13.30 – POCZĘSTUNEK DLA KLAS NA JADALNI (Odpowiedzialni -trójki oddziałowe)
       ----------------------------------------------------------------
       KLASY II-VIII
       15.00 – ZABAWA TANECZNA
       16.00 - WALC W WYKONANIU SZKOLNEJ GRUPY TANECZNEJ!!!
       17.00 –POCZĘSTUNEK DLA KLAS (Odpowiedzialni - trójki oddziałowe)
       19.00 – ZAKOŃCZENIE!!!
       -------------------------------------------------------------
       OBOWIĄZUJE ZAKAZ WCHODZENIA NA SALĘ W SZPILKACH!!!

       ------------------------------------------------------------
       ZABAWA CHOINKOWA JEST TYLKO DLA UCZNIÓW NASZEJ SZKOŁY - OSOBY Z POZA BĘDĄ WYPRASZANE!
       --------------------------------------------------------------

      • Niech magiczna noc Wigilijnego Wieczoru Przyniesie Wam spokój i radość. Niech każda chwila Świąt Bożego Narodzenia Żyje własnym pięknem, A Nowy Rok obdaruje Was Pomyślnością i szczęściem. Najpiękniejszych Świąt Bożego Narodzenia, Niech spełniają się wszystkie Wasze życzenia i plany. życzą – Dyrektor, Grono Pedagogiczne, Pracownicy, Uczniowie i Wychowankowie Zespołu Placówek Oświatowy

      • Jasełka przedszkolne

      • Okres świąt Bożego Narodzenia to czas pełen radości, piękna, magii i czarów. Czas spełniania marzeń i okazywania sobie wzajemnie miłości.

       To w te dni, kiedy iskrzą się lampki choinkowe odkrywamy sens życia. Ze świętami związane są tradycje, a jedną z nich jest wspólne kolędowanie.

       Dnia 20 grudnia 2018r. przedszkolaki zaprosiły swoich najbliższych na „ Jasełka” oraz na kiermasz ciast i stroików świątecznych. W przygotowaniach do tej uroczystości brali również udział rodzice, którzy przygotowali dla swoich dzieci piękne stroje oraz upiekli pyszne ciasta na kiermasz.  Głównym celem tej uroczystości było wprowadzenie uczestników w radosną atmosferę Świąt Bożego Narodzenia, kształcenie umiejętności wyrażania uczuć i przeżyć podczas inscenizacji Jasełek, wzmacnianie więzi emocjonalnej z rodziną, rozwijanie indywidualnych predyspozycji i uzdolnień aktorskich dzieci oraz nabywanie odwagi, śmiałości podczas występów przed publicznością. Przedstawienie było wyjątkowe. Mali aktorzy, we wspaniałych strojach prezentowali się doskonale na tle  bożonarodzeniowej dekoracji – stajenki z Józefem, Maryją i Dzieciątkiem. Dzieci przebrane w kostiumy postaci z Jasełek recytowały teksty i interpretowały w sposób aktorski swoje role. Sala wypełniona była aniołkami, które śpiewały kolędy, pastorałki i wspaniale recytowały przygotowane wierszyki. Do szopki przybyli też trzej królowie,  pastuszkowie, krasnoludki oraz dzieci z różnych stron świata, które przyniosły Dzieciątku dary oraz serduszka. Całej tej uroczystości towarzyszyła przepiękna gama kolęd i pastorałek różnych wykonawców. Występy w wykonaniu najmłodszych wprawiły zaproszonych gości w prawdziwie świąteczny nastrój i uświadomiły, dlaczego co roku, z niecierpliwością czekamy właśnie na te święta. Na koniec dzieci  złożyły wszystkim życzenia Bożonarodzeniowe

       i wręczyły swoim rodzicom  Wigilijny Opłatek, którym wspólnie dzielimy się przy stole.

      • Jasełka szkolne

      • Grudzień jest czasem wielkiej radości ze świąt Narodzenia Pańskiego, także nasza szkoła przygotowuje się do tych ważnych wydarzeń. 19 grudnia  o godzinie 10.15   w sali gimnastycznej naszej szkoły zebrali się zaproszeni goście, uczniowie i nauczyciele naszej szkoły na dorocznych jasełkach przygotowanych przez uczniów klas VA i Vb. Piękna scenografia wprowadziła zgromadzoną publiczność w świąteczny nastrój. O dobrą zabawę i miłe doznania słuchowe zadbali  zdolni, mali aktorzy i wokaliści.  Ogromne zaangażowanie młodych aktorów, nauczycieli i rodziców przyniosło wielkie owoce, gdyż przedstawienie wywarło duże wrażenie i poruszenie. Natomiast dzieci miały możliwość uczestniczenia w tradycji, a także możliwość zaprezentowania swoich umiejętności artystycznych. W trakcie uroczystości zaprezentowali się uczniowie biorący udział w Przeglądzie Kolęd i Pastorałek w Busku.  Wszyscy zebrani z radością odśpiewali kolędy i pastorałki

           Spotkanie przebiegło i miłej i przyjemnej atmosferze. ​​​​​​​

      • Wycieczka do Staszowa

      • Dnia 18.12.2018 roku uczniowie klasy I, II i III udali się na wycieczkę  do Fabryki Bombek w Staszowie i Huty Szkła w Grzybowie.  Pierwszym punktem wyjazdu było  zwiedzanie staszowskiego zakładu produkcyjnego, gdzie tradycyjną, ręczną metodą wykonywane są szklane ozdoby świąteczne. Uczniowie rozpoczęli zwiedzanie od zapoznania się z procesem produkcyjnym bombki.. Najpierw obserwowaliśmy jak ze szklanych rurek, rozgrzanych do wysokiej temperatury, pracownicy wydmuchiwali ozdoby o różnych fantazyjnych  kształtach. I tak z niewielkich, niepozornych rurek powstały serduszka, owoce, zwierzątka czy rybki. Potem bombki srebrzono, wycierano do sucha i lakierowano. Później ozdoby dekorowane były przez zręcznych plastyków. Następnie dzieci brały udział w warsztatach malowania bombek choinkowych, podczas których dekorowały szklane ozdoby według własnych pomysłów. Powstały niepowtarzalne dzieła sztuki. Kolejnym punktem wycieczki była wizyta w Hucie Szkła Tadeusza Wrześniaka w Grzybowie. Podczas zwiedzania grzybowskiej fabryki, dzieci miały możliwość zobaczyć cykl produkcyjny szkła przemysłowego -  rozgrzewanie i formowanie szkła w kulę, suszenie, kontrolę jakości i pakowanie. Dzieciaki opuściły fabrykę pełne wrażeń i nowych doświadczeń. Wycieczka bardzo się podobała, a największą atrakcją oczywiście była możliwość samodzielnego pomalowania i ozdobienia bombki.

      • „Ubieramy razem choinkę”

      • „Ubieramy razem choinkę” to nazwa V edycji konkursu organizowanego przez Urząd Miasta i Gminy w Busku Zdroju. W konkursie wzięły udział przedszkola, szkoły podstawowe i gimnazja. Dekoracja przygotowana przez uczniów i nauczycieli  ZPO w Szańcu utrzymana była w kolorach narodowych: białym i czerwonym i nawiązywała do 100- lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Informował o tym także wykonany przez klasy piąte piękny napis.  Choinka udekorowana była także zdjęciami ukazującymi  dawne i współczesne miejsca w Busku, nowoczesne inwestycje, ważne postacie związane z naszym  uroczym miastem. Były również  rysunki związane z Szańcem, szkołą wykonane przez młodsze dzieci. Za udział szkoła otrzymała wyróżnienie i nagrodę finansową. Wielką radość sprawili nam, przechodzący mieszkańcy i kuracjusze, którzy gratulowali pomysłu i  oglądali zdjęcia. Pragnę podziękować wszystkim uczniom i nauczycielom, którzy brali udział w przygotowaniu dekoracji i panu dyrektorowi, który wspierał nasze działania.

      • Gminne zawody mini i piłki siatkowej dziewczyn i chłopców!

      • Gminne zawody mini i piłki siatkowej dziewczyn i chłopców!----------------------------------------------------------------Reprezentacja naszej szkoły w mini piłce siatkowej dziewczyn zdobyła I miejsce, reprezentacja chłopców zajęła II miejsce w zawodach gminnych!-----------------------------------------------------------------Reprezentacja naszej placówki z klas VII-VIII zajęła odpowiedni III miejsce w rywalizacji z szkołami gimnazjalnymi!-----------------------------------------------------------------Wielkie gratulacje za wynik.....!

      • Anielskie Kolędowanie

      • „Nad Betlejem w ciemną noc śpiewał pieśń aniołów chór… Gloria, Gloria in exelsis  Deo” to  motto przywitało uczniów i widzów Przeglądu Kolęd i Pastorałek. Przegląd odbył się 12 grudnia w BSCK. Organizatorem przeglądu był Specjalistyczny Ośrodek Szkolno- Wychowawczy w Broninie. Uczniowie i nauczyciele nadali  mu wdzięczny tytuł: ANIELSKIE KOLĘDOWANIE. Miłą atmosferę tworzyli prowadzący i artyści scen krajowych, którzy dali krótki koncert. W świąteczny nastrój wprawiała widzów przepiękna „leśna” dekoracja.  W naszej szkole został przeprowadzony wewnętrzny konkurs. Komisja wyłoniła dwóch przedstawicieli, z klasy III Martynkę Puszyńską i z klasy Va Julię Przyłudzką. Obie dziewczynki zaprezentowały się pięknie i godnie reprezentowały szkołę. Formuła przeglądu nie przewidywała miejsc i specjalnych wyróżnień, ale wszyscy młodzi artyści otrzymali wartościowe upominki i słodycze, zostali także zaproszeni na poczęstunek. Dziękujemy szkole w Broninie za zaproszenie i perfekcyjne przygotowanie przeglądu.

      • Szlachetna Paczka

      • Szlachetna Paczka już gotowa ......dzięki zaangażowaniu wielu...ten nadchodzący czas świąt będzie lepszy....dla jednej z rodzin!!!

      • Mikołaj ....w przedszkolu i szkole

      • Spóźniony ale......dotarł.

      • "Ku niepodległej"

      • 7 grudnia odbyła się w naszej szkole żywa lekcja historii. Grupa Artystyczna "Rekonstrukto" zaprezentowała nam pokaz historyczny pt. "Ku niepodległej" - opowieść o tym jak bohaterowie walczyli o wolność, honor i ojczyznę. Podczas pokazu artyści zapoznali uczniów z obyczajami i kulturą epoki. Każdy mógł osobiście obejrzeć kolekcję broni, stroje, uzbrojenie.

      • Mikołajkowy wyjazd!

      • Mikołajkowa wycieczka do kina----------------------------------------------------------------W czwartek, 6 grudnia 2018r, klasy IV-VII wraz z wychowawczyniami, wybrały się do Kielc do popularnej galerii handlowej- Galerii Echo. Początkowo każdy miał czas dla siebie, aby zapoznać się z budynkiem i znaleźć upragnionego Mikołaja, ale w tym dniu głównym celem wycieczki było udanie się do kina. Uczniowie Klas IV-V oglądali film pt. „Grinch”. Grinch mieszka w samotności, za jedynego kompana mając psa – Maxa. Opuszcza swą jaskinię, udając się do Ktosiowa, tylko w poszukiwaniu pożywienia. Każdego roku spokój Ktosiowa zaburza tylko jedno wydarzenie – celebracja świąt Bożego Narodzenia. I teraz zaczyna się przygoda, która nie jednego rozbawiła do łez.Natomiast uczniowie klas VI-VII ogladali film „Dywizjon 303.Historia prawdziwa.” Film „Dywizjon 303” to prawdziwa historia polskich asów przestworzy, inspirowana bestsellerem Arkadego Fiedlera o tym samym tytule. Polscy lotnicy, początkowo niedoceniani i wyśmiewani, stają się legendą. W ramach Królewskich Sił Powietrznych Wielkiej Brytanii (RAF-u) tworzą elitarną jednostkę - Dywizjon 303, który nie ma sobie równych.

       W czasach, gdy każdy dzień mógł być ostatnim, nie wahali się wykonywać ewolucji powietrznych na granicy szaleństwa. Nikt nie latał tak jak oni. Ich ponadprzeciętne umiejętności i niezwykły patriotyzm mogą być przykładem dla kolejnych pokoleń Polaków, czym jest prawdziwe bohaterstwo. Film opowiada nie tylko o spektakularnych akcjach, w których brali udział podczas Bitwy o Anglię, ale pokazuje również ich życie prywatne. Kogo kochali, kogo stracili i za kim tęsknili.Po seansie przeżywaliśmy skrajne emocje, jedna grupa była rozweselona, a niektórzy byli zapłakani. Na otarcie łez udaliśmy się na posiłek. Na szczęście wracając do szkoły rozluźniliśmy atmosferę rozmawiając między sobą, śmiejąc się i śpiewając piosenki. Mimo że byliśmy podzieleni na dwie grupy, czujemy, że się zintegrowaliśmy i co najważniejsze - wspólnie spędziliśmy czas.

      • Sukces w finale!!!

      • IV miejsce w Finale!!!-----------------------------------------------------------W poniedziałek w hali PMOS w Busku -Zdroju odbył się finał wojewódzki mini piłki siatkowej!Drużyna dziewczyn w składzie: Urban Kinga, Kochańska Gabriela, Sternak Wiktoria, Kisiel Oliwia, Kosela Natalia, Kwiecień Julia, Stachurska Klaudia, Maj Natalia i Pietrzyk Beata -wielkie gratulacje!!

      • Czad szkolenie!

      • 30 listopada  w naszej szkole odbyło się spotkanie z pracownikiem Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Busku – Zdroju, który omówił zagadnienia związane z czadem czyli tlenkiem węgla, na którego obecność jesteśmy teraz szczególnie narażeni, połączone z przekazaniem kalendarzy plakatowych PSP na rok 2019.

       Podczas prelekcji zostało omówione działanie czadu, sposoby, jak ustrzec się przed skutkami ulatniającego się czadu, sytuacje, w jakich może gromadzić się tlenek węgla w pomieszczeniach, objawy zatrucia czadem oraz sposoby pomocy osobie zaczadzonej.

       Czad (tlenek węgla) jest „cichym zabójcą” – jednym z pierwszych objawów zaczadzenia jest ból głowy. Sam czad jest bezwonny i bezbarwny, w wyniku jego działania dochodzi do niedotlenienia organizmu. Zatrucie tlenkiem węgla sprawia, że utrudniony zostaje transport tlenu do płuc.

       W trakcie spotkania zaprezentowana została czujka tlenku węgla oraz zasada jej działania.

      • Andrzejki 2018

      • Dnia 29 listopada na sali gimnastycznej naszej szkoły odbyła się zabawa taneczna połączona z możliwościami wróżenia przyszłości. Uczniowie mogli się dowiedzieć, do kogo są podobni,  gdzie będą mieszkać, jaki zawód wykonywać, poznać imiona swoich sympatii. Było wiele śmiechu i radości.

        Po tradycyjnych wróżbach wszyscy uczniowie tańczyli wspólnie z wychowawcami i nauczycielami. Sala była pełna tańczących, niektórym należą się medale za wytrwałość oraz mistrzostwo taneczne!!!

      • Dzień Pluszowego Misia


      • Święto Pluszowego Misia w przedszkolu


       25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu – Pluszowy Miś.
       Światowy Dzień Pluszowego Misia ustanowiono dokładnie w setną rocznicę powstania maskotki – w 2002 roku. Wszystko zaczęło się jednak dużo wcześniej.

       W  naszym przedszkolu Dzień Pluszowego Misia obchodziliśmy 28 listopada. Jak co roku  to święto  jest obchodzone bardzo szczególnie. Tego dnia każde dziecko przynosi do przedszkola swojego najmilszego misia.

       Głównym celem popularyzacji w naszym przedszkolu tego święta była chęć ucieczki od agresji i  przypomnienia wszystkim najważniejszych wartości, jakimi są dzieciństwo, przyjaźń, miłość i ciepło, z którymi łączy się właśnie Pluszowy Miś -  przyjaciel  najmłodszych dzieci, zawsze wierny i oddany. To jemu powierzamy swoje sekrety i to on ma nas uchronić od zła i niebezpieczeństw.  Prawie wszystkie dzieci przyniosły ulubione „misiowe” przytulanki. Były misie małe i duże, nowe i nieco zmęczone przytulaniem. Przedszkolaki opowiadały o swoich pluszowych przyjaciołach, razem z nimi w dyskotekowych rytmach pląsały, tańczyły i śpiewały piosenkę pt. „ Pluszowy miś”. Dzieci rozwiązywały misiowe zagadki oraz rysowały swojego pluszaka  na kartce. Z okazji święta wszystkie  przedszkolaki przyniosły sobie do przedszkola słodkie niespodzianki. Po dniu pełnym wrażeń misie wraz ze swoimi właścicielami wrócili do domów, by znowu przytulić się przed zaśnięciem.

       Trudno sobie wyobrazić dzisiejszy świat bez Pluszowego Misia. Czy święto Misia jest potrzebne? „Oczywiście, że tak!” – odpowiadają zgodnie dzieci i rodzice.

  • Kontakty

   • Zespół Placówek Oświatowych w Szańcu Publiczna Szkoła Podstawowa i Publiczne Przedszkole im. Jana Olrycha Szanieckiego w Szańcu
   • spszaniec@interia.pl
   • (041) 3761327 Fax (041) 3761327 Numery wew. 20 - Sekretariat 21 - Dyrektor 22 - Pokój Nauczycielski 23 - Kuchnia 24 - Intendent 25 - Przedszkole
   • Szaniec 240 28-100    Busko-Zdrój Dyrektor: mgr Grzegorz Załęcki Dyżury pielęgniarki szkolnej: Wtorek 7.30 - 11.30 Czwartek 10.30-14.30 Sekretariat czynny: od poniedziałku do piątku w godzinach: 8.00 - 14.00
  • Logowanie