• Konkurs matematyczny

  15 listopada 2017r. 8 uczniów naszej szkoły wzięło udział w XII Międzynarodowym Konkursie Informatycznym Bóbr. Nasi konkursowicze przystąpili do konkursu na poziomie Benjamin, który  adresowany jest do uczniów szkół podstawowych z klas 4-6.

  Uczestnicy konkursu to: Natalia Kosela, Julia Kwiecień, Kinga Urban, Klaudia Stachurska, Szymon Domagała, Bartosz Gręda, Piotr Maciąg i Daniel Walasek. Wszyscy są z klasy V i wszyscy już drugi rok uczestniczą w innowacji pedagogicznej „Programować każdy może”. Ich zadaniem było rozwiązanie 24 skomplikowanych zadań (8 za 3 punkty, 8 za 4 punkty i 8 za 5 punktów), na które organizatorzy przeznaczyli tylko 60 minut.

   „Bóbr” to polska nazwa powołanego do życia w 2004 roku na Litwie międzynarodowego konkursu Bebras z zakresu informatyki oraz technologii informacyjnej i komunikacyjnej. Pod adresem http://www.bobr.edu.pl znajduje polska strona internetowa konkursu.

  Nie znamy jeszcze wyników. Wszystkim Uczestnikom dziękujemy za zaangażowanie i reprezentowanie naszej szkoły w tym konkursie.

 • 11 listopad -apel

  11 listopada – święto niepodległości.

   

             10 listopada, spotkaliśmy się na, pięknie udekorowanej  sali gimnastycznej. Okazja była wyjątkowa- 99 rocznica odzyskania  przez Polskę niepodległości.  99 lat temu Polacy świętowali pierwszy dzień wolności. Po 123 latach, 11 listopada1918 roku Polska znów była wolna. Zanim nadszedł ten wyczekiwany dzień, kraj nasz znajdował się pod zaborami Austrii, Rosji i Prus. Przez tyle lat zaborcy próbowali narzucić Polakom swoją kulturę, język, obyczaje. Dzięki patriotycznym sercom naszych pradziadów najcenniejsze wartości zostały uratowane. Tak odrodziła się biało- czerwona.

             W scenariuszu uroczystości nie trzymaliśmy się chronologii. Pieśnią i słowem opowiedzieliśmy o miłości do ojczyzny. Oddaliśmy hołd minionym pokoleniom walczącym o niepodległą Polskę.  Uczniowie starszych klas recytowali wiersze polskich poetów, śpiewali wzruszające, niekiedy trochę zapomniane pieśni patriotyczne.  Uczniowie pozostałych klas, dzieci z przedszkola, nauczyciele przeżyli pełne wzruszenia chwile.

  Poczet sztandarowy naszej szkoły wziął udział w głównych uroczystościach Święta Odzyskania Niepodległości w Busku-Zdroju.

 • Teatrzyk w przedszkolu

              Dnia 26 października 2017r., po raz drugi w nowym roku szkolnym, nasze przedszkole odwiedzili artyści z krakowskiego  teatru „Skrzat”.  Aktorzy w barwnych, bajkowych kostiumach zaprezentowali przedszkolakom niezwykle wesoły, ale zarazem pouczający spektakl pt. „ O babci, Krasnalu i kolorowych kulkach”.

   To niezwykłe przedstawienie przeniosło nas w magiczną, bajkową krainę. Dzieci z wielką uwagą śledziły ciekawe przygody pracowitej babci i bardzo pomocnego skrzata. Poza głównymi bohaterami, w bajce występował także zbój oraz zwierzęta domowe i leśne. A były to: psotny kocur, swawolny piesek, królik i myszka. Poczciwa babcia Danuta chciała zrobić krasnalowi, za jego bezinteresowną pomoc niesioną innym ludziom, ciepły kubraczek z kolorowej włóczki. Jednak psotne zwierzęta zamiast pomagać babci myślały tylko o zabawie i figlach. Bajka była bardzo pouczająca, zwróciła uwagę dzieci na to, aby nie zabierały rzeczy, które do nich nie należą.  Na koniec bajkowej opowieści, przedszkolaki nagrodziły wszystkich bohaterów gromkimi brawami.

  Wychowawcy przedszkola

 • Październikowe czytanie

  Kontynuując akcję „ Cała Polska Czyta Dzieciom” 19 października o godz.10.00  w naszym przedszkolu gościliśmy kolejne mamy, które w ramach projektu innowacyjnego „ Pokochać książkę” czytały dzieciom bajki. Ponieważ dzień 4 października jest Światowym Dniem Zwierząt, dlatego zaproponowaliśmy rodzicom, aby w tym miesiącu były to  bajki o zwierzętach. Tym razem z zaproszenia skorzystała mama Karola i mama Kubusia. Najpierw dzieci  przed przybyciem zaproszonych gości opowiadały o zwierzątkach, które mają, lub które chciałyby posiadać w domu. Następnie przedszkolaki oglądały obrazki  zwierząt domowych,  mieszkających na wsi oraz egzotycznych, podkreślając przy tym jak ważne są zwierzęta i jak należy o nie dbać.  Mamom bardzo spodobała się nasza propozycja i przyniosły ze sobą do przedszkola serie bajek, których bohaterami były zwierzęta. Mali słuchacze mieli w czym wybierać, a mamy musiały się bardzo starać. Mama Karola przeczytała bajkę pt. Pastuszek kłamczuszek” oraz „ Koń i osioł” , natomiast mama Kuby „ Trzy małe świnki”

  Dzieci były bardzo zachwycone i z wielką uwagą wysłuchały utworów. Chętnie odpowiadały na pytania odnoszące się do treści bajek. Najbardziej zainteresowały się losami świnek, które straciły swój dom przez groźnego wilka. Po wysłuchaniu bajek dzieci wręczyły swoim rodzicom symboliczne kwiaty i poczęstowały słodkościami. Na koniec zaśpiewały piosenkę o jamniczku. Bardzo dziękujemy mamom za poświęcony czas i zachęcamy pozostałych rodziców do włączenia się do naszej akcji.

 • Stypendia Burmistrza

  Nasza uczennica Weronika Justyniarska została nagrodzona stypendium Burmistrza Miasta i Gminy Busko-Zdrój za bardzo dobre wyniki w nauce.

  Gratulacje!!!

  Więcej na:

  http://busko.com.pl/_news.php?id=25559

 • Ratujemy i uczymy ratować

  W ramach programu edukacyjnego WOŚP pt” Ratujemy i Uczymy ratować ” w naszej szkole odbyło się szkolenie dla wszystkich uczniów oraz przedszkolaków. Szkolenie przeprowadzili : strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Szańcu w składzie: Pan prezes Kamil Prędki, druhowie -Krystian Gąciarz, Konrad Prędki , Daniel Piwowarczyk , Dawid Ciepliński oraz Pan Daniel Piotrowski –z wykształcenia ratownik medyczny, członek organizacji MORT, a z zamiłowania pracownik Świetlicy Wiejskiej w Szańcu. Panowie opowiedzieli o udzielaniu pierwszej pomocy przedmedycznej. Każdy z uczniów mógł również przećwiczyć na fantomach „ Little Ann” podstawowe czynności ratujące życie czyli: wezwanie pomocy, sprawdzanie oddechu, pozycję boczną ustaloną, resuscytację krążeniowo- oddechową, uciskanie klatki piersiowej, wdechy ratownicze oraz transport poszkodowanego z miejsca wypadku. Młodsi uczestnicy mieli również okazję obejrzeć samochód strażacki „od środka”. Uczestnictwo w szkoleniach z pierwszej pomocy dla dzieci w wieku szkolnym pozwala uczniom najłatwiej przyswoić wiedzę i umiejętności praktyczne. Dzieci w wieku szkolnym są odporne na presję społeczną oraz nie wykształciły się u nich obawy powstrzymujące je przed zaangażowaniem w działania ratujące życie. Praktykowanie udzielania pierwszej pomocy jest sposobem na zwiększenie świadomości oraz umiejętności w tym zakresie. Bardzo dziękujemy za „super szkolenie” i oczywiście czekamy na następne spotkanie niebawem.

 • ŚLUBOWANIE I DEN

  Ślubowanie klasy I to ogromne przeżycie zwłascza, że stając się uczniami szkoły podstawowej zostaje się UCZNIEM NAJWAZNIEJSZEJ SZKOŁY W SWOIM ŻYCIU. 

  Uroczystoś była powiązana z DEN czyli świętem nauczycieli.

 • Bezpiecznie znaczy ....

   

   

   

   

  W czwartek 12 październiaka w klasie I odbyła się lekcja pokazowa na temat bezpieczeństwa dzieci zaincjowana i prowadzona przez pracowników KRUS z Buska-Zdroju z pomocą Policji i Straży.

 • Lekkoatletyka dla najmłodszych

                                      11 października w naszej placówce odbyły sie zajęcia pokazowe z lekkiejatletyki połączone ze zdrowym i prawidłowym odżywianiem. Zajęcia prowadził pan Zdzisław Perepiczko z klubu sportowego "Słoneczko" - było ciekawie i zachęcająco...!

 • I i III miejsce w zawodach piłki nożnej chłopców

  Dużym sukcesem zakończył sie udział naszych zawodników w zawodach piłkarskich zarówno klasy VII w połączeniu z gimnazjum jak również kas VI i młodszych. I tak:

  III miejsce w zawodach piłki nożnej szkół gimnazjalnych i podstawowych!
  Szaniec-Zbludowice 0:3
  Szaniec -Dobrowods 3:1
  Szaniec-Kołaczkowice 6:0
  Szaniec-Busko 1:4

  ----------------------------------------------------------------------------------------------------

  I miejsce w zawodych gminnych chłopców !!! i awans do zawodów powiatowych...!!!


  Szaniec-SPNr 2 Busko 2:0
  Szaniec-Dobrowoda 3:0
  Szaniec-Zbludowice 2:0
  Szaniec-Kołaczkowice 5:1
  ------------_-------------------------
  BRAWO!!!​

 • Magic w szkole

  Na zakończenie tygodnia nasi uczniowie uczestniczyli w pokazie magii, ktłóry miał wpłynąć na poszeżenie ich wiedzy i umiejętności...!

 • Policja w przedszkolu

  Spotkanie z policjantem


  W dniu 6 października bieżącego roku gościliśmy w naszym przedszkolu policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Busku - Zdroju w ramach akcji „ Bezpieczna droga do przedszkola”. W spotkaniu wziął udział mł. aspirant T. Piwowarski oraz st. Sierżant R. Matusik. Prosty język, tłumaczenie oparte na przykładach to idealny sposób na to, by dotrzeć do najmłodszych. – To najtrudniejsi odbiorcy – mówili policjanci – Dzieci trzeba przede wszystkim zainteresować, a nie jest to łatwe. Dlatego goście przywieźli ze sobą rekwizyty przedstawiające prawdziwą sygnalizację świetlną, znaki drogowe , kawałek jezdni z przejściem dla pieszych oraz pojazdy samochodowe. Dzieci poprzez zabawę mogły czynnie uczestniczyć w przechodzeniu przez ulicę, włączając się do ruchu w czasie poruszania się po drodze samochodów. Przedszkolaki były bardzo zainteresowane i zaciekawione. Wszyscy chcieli być pieszymi, ale najbardziej kierowcami samochodów.
  Celem tego spotkania było przede wszystkim :
  - zapoznanie z pracą policjanta,
  - zapoznanie z zasadami bezpiecznego poruszania się po drodze,
  Podczas spotkania przekazywane były najważniejsze zasady bezpiecznego poruszania się w drodze z domu do przedszkola i z przedszkola do domu. Pan policjant przypomniał dzieciom zasady bezpiecznego przechodzenia przez ulicę przy sygnalizacji świetlnej oraz na pasach. Zaprezentował dzieciom niektóre ze znaków, np.: znak przejścia dla pieszych oraz znak stop. Funkcjonariusze podkreślali, że najważniejsze jest własne bezpieczeństwo na drodze i zachowanie ograniczonego zaufania wobec kierowców jak i osób obcych. Na zakończenie ciekawej pogadanki, panowie policjanci przypomnieli numery telefonów alarmowych, a także jak i kiedy można z nich skorzystać. Dla dzieci spotkanie z policjantami było dużą atrakcją. Dzieci zadawały dużo pytań, a mundurowi starali się na wszystkie pytania odpowiedzieć. W efekcie przedszkolaki przekonały się, że bezpieczeństwo jest obok pożywienia i odpoczynku jedną z najważniejszych potrzeb człowieka. Mówimy o nim bardzo dużo, bo dotyczy wielu różnych spraw.
  Po interesującej lekcji wszyscy już wiemy, jak zachować się na drodze, znamy znaki i przepisy ruchu drogowego oraz numer alarmowy na policję - powiedzieli jednogłośnie mali uczestnicy ruchu drogowego. Czekamy na kolejne tak interesujące spotkania .

 • UDAŁO SIĘ!!!

  UDAŁO SIĘ!
  Nasza szkoła otrzymała dofinansowanie w wysokości 14000zł na zakup tablic interaktywnych do dwóch klas!!!😀😀😀😀

  więcej na

  http://old.mac.pl/UserFiles/newsletter/2017/mac_2017_10_03_dofinansowanie/swietokrzyskie.pdf?smclient=7f010e18-b37a-41a3-ad8a-280f62680c65&utm_source=salesmanago&utm_medium=mailing&utm_campaign=mac_20171003_dofinansowanie

 • Program insa,ling

  Ruszyła IX EDYCJA PROGRAMU INSTA.LING DLA SZKÓŁ

  Uczniowie naszej szkoły już po raz  trzeci przystąpili do programu Insta.ling. Jest to strona WWW  ułatwiająca uczniom systematyczną naukę słownictwa z zakresu języka angielskiego. Wszystkie słówka są przydzielane przez nauczyciela. Każdy uczeń z klas 4-7 ma obowiązek korzystania z  platformy. Wystarczy raz dziennie rozwiązać sesję od początku do końca. Po każdym pełnym tygodniu pracy z programem uczeń otrzymuję ocenę. Praca na platformie  Insta.ling  pozwala monitorować postępy uczniów w nauce, a także systematyczność. Powtórki słówek są dostosowane  do indywidualnych potrzeb ucznia. Wdrożenie innowacyjnych technologii znacznie ułatwia pracę na zajęciach lekcyjnych oraz  przyczynia się do uzyskania lepszych wyników w nauce. Gorąco zachęcamy do rozwiązywania zagadek, a za wytrwałość w pracy z programem na koniec semestru I dla najlepszego użytkownika czeka nagroda niespodzianka. GOOD LUCK!!!!

  W prawym menu ikona programu

 • "Cała Polska....

  Kontynuując akcję "Cała Polska czyta dzieciom" w tym roku szkolnym wspólnie z rodzicami oraz z ich aktywnym udziałem, rozpoczęliśmy akcję w ramach projektu innowacyjnego           „ Pokochać książkę”. Celem tego projektu jest kształcenie nawyku dbania o książki i szanowania ich, a także przekazywanie za pośrednictwem literatury wartości moralnych oraz budowanie więzi między rodzicem i dzieckiem. Przedsięwzięcie ma polegać na tym, że chętni rodzice raz w miesiącu przychodzą do przedszkola i czytają dzieciom bajki. Czytane utwory  będą powiązane tematycznie z miesiącem, w którym będą czytane i nawiązywać do różnego rodzaju imprez okolicznościowych w danym miesiącu. Chcemy, aby wszyscy rodzice zaangażowali się do tej akcji, dlatego oprócz czytania będą organizowane różnego rodzaju konkursy plastyczne oraz konkurs na własną bajkę wymyśloną wspólnie z dzieckiem i zilustrowaną w formie książeczki.

  25.09.2017r. akcję zainaugurowały mamy, które jako pierwsze zgłosiły się na ochotnika do czytania. Była to mama Basi z bajką pt. „ O królewnie zaklętej w żabę” i mama Oliwiera z bajką pt. „ Wilk i siedem koźlątek”. Przedszkolaki z wielkim zaciekawieniem wysłuchały bajek, a także oglądały kolorowe ilustracje. Chętnie wypowiadały się na temat przeczytanych utworów, a zaskoczeniem było to, że znały odpowiedzi na wszystkie podchwytliwe pytania zadawane przez mamy po przeczytanych bajkach. Dzieci były dumne ze swoich mam, dlatego na koniec wręczyły im piękne kolorowe wrzosy nawiązując przy okazji do nazwy miesiąca    „ wrzesień”.

  Zdaniem psychologów czytanie dziecku dla przyjemności 20 minut dziennie jest mądrym sposobem spędzania czasu z dzieckiem i najlepszą inwestycją w jego przyszłość.

  Jak na początek dzieci były bardzo zadowolone. Czekamy na kolejnych rodziców ochotników w październiku. 

 • Teatrzyk w przedszkolu

  21 września 2017 r. gościliśmy w naszym przedszkolu objazdowy teatrzyk „ Skrzat” z Krakowa. Tym razem zaprezentował naszym milusińskim przedstawienie pt. „ Strach ma wielkie oczy”. Aktorzy wcielili się w role zbója Madeja, dziewczynki Kasi, czarownika, królewicza oraz groźnego boga wiatrów.

  W przedstawieniu wzięły udział wszystkie dzieci.

  Dzięki ciekawej grze aktorskiej, muzyce, interakcji między aktorami i dziećmi oraz pouczającym scenkom nasze dzieci zaznajomiły się ze znaczeniem powiedzenia „ Strach ma wielkie oczy”, które oznacza, że jeżeli czegoś się boimy, to obiekt naszego lęku wydaje się nam jeszcze groźniejszy niż jest w rzeczywistości.

  Po obejrzeniu spektaklu przedszkolaki już dobrze wiedzą, że to co wydaje się bardzo straszne i czego się bardzo boimy w rzeczywistości wcale nie jest takie groźne jak wygląda.

  Jak zwykle było wiele emocji i świetnej zabawy. Czekamy na kolejne występy.

 • Wyniki rekrutacji - II termin oraz I termin

 • Wyniki naborów

  Wyniki naboru na stanowisko nauczyciela j.polskiego i chemii.

  W wyniku naboru ma stanowisko nauczyciela języka polskiego kandydatem na w/w stanowisko została Pani Agnieszka Piasecka.

  W wyniku naboru ma stanowisko nauczyciela chmii kandydatem na w/w stanowisko została Pani Katarzyna Bączek.

   

 • Zakończenie zajęć 2016/2017!

  Zdjęcia dostępne w albumie

 • Wycieczka

  W dniach 12-13 VI. 2017r. odbyła się dwudniowa wycieczka w Bieszczady. W ciagu dwóch dni zwiedziliśmy:

  • Lesko : zamek, kościół parafialny, synagoga, rynek i ratusz
  • Wielką pętle Bieszczadzką
  • Wejście na Połonilę Wetlińska ze słynna Chatką Puchatka
  • Ustrzyki Donle i  Muzeum Przyrodnicze Bieszczadzkiego Parku Narodowego
  • Myczkowce- Zapora na Sanie
  • Solina- Jezioro solińskie  i zapora na Sanie – nie obyło się również bez pamiątkowych zdjęć i zakupów
  • Skansen w Sanoku
  • oraz nadprogramowo : Zagroda Zubra w Muczne i Ogród Biblijny w Myczkowcach

  Pogoda oczywiście była wspaniala, humory dopisywały wszystkim. Troszkę zmęczeni, ale bardzo szczęsliwi  wrócilismy do domu.  Szkoda, że tak szybko minął ten  nasz wycieczkowy czas.

  opiekunowie

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Zespół Placówek Oświatowych w Szańcu Publiczna Szkoła Podstawowa i Publiczne Przedszkole im. Jana Olrycha Szanieckiego w Szańcu
  Szaniec 240
  28-100    Busko-Zdrój

  Dyrektor: mgr Grzegorz Załęcki


  Dyżury pielęgniarki szkolnej:

  Wtorek 7.30 - 11.30
  Czwartek 10.30-14.30


  Sekretariat czynny:
  od poniedziałku do piątku w godzinach:
  8.00 - 14.00
 • (041) 3761327
  Fax (041) 3761327
  Numery wew.
  20 - Sekretariat/Kadry
  21 - Dyrektor
  22 - Księgowość
  23 - Kuchnia
  24 - Intendent
  25 - Przedszkole

Galeria zdjęć