• AKTUALNOŚCI

            • Zawody - piłka nożna!

              29.10.2018

              18.10.2018r. nasza drużyna w składzie:

              wystąpiła w zawodach piłkarskich "Z podwórka na stadion o puchar Tymbarku" . Po rozegraniu 4 spotkań zajęliśmy 2 miejsce ustępując jedynie drużynie z Nizin.

              A było tak:

              ZPO Szaniec - PSP Pacanów 3:2

              ZPO Szaniec - NSP Słabkowice 8:0

              ZPO Szaniec - PSP Gnojno 4:0

              ZPO Szaniec - PSP Niziny 3:8

              II miejsce naszej drużyny w powiecie buskim należy uznać za wielki sukces!!! Niestety tylko I drużyna pojedzie na finał wojewódzki ;-(

              GRATULACJE!

              ---------------------------------------------

              22.10.2018r. nasza drużyna w składzie: Maciąg Piotr, Walasek Daniel, Greda Bartosz, Domagała Szymon, Mrugała Kacper, UrbanKinga, Pietrzyk Beata, Banasik Kacper, Mrożek Igor

              wystąpiła w zawodach gminnych w mini piłce nożnej chłopców. Po rozegraniu 3 spotkań zajęliśmy 5 miejsce.

              A było tak:

              ZPO Szaniec - ZPO Dobrowoda 0:1

              ZPO Szaniec - PSP Zbludowice 0:0

              mecz o 5 miejsce:

              ZPO Szaniec - PSP Nr 2 Busko-Zdrój 2:2 i 3:1 w karnych!!

              5 miejsce mając w składzie 2 dziewczyny to sukces tej drużyny!

              GRATULACJE!

              --------------------------------------------

              24.10.2018r. nasza drużyna chłopców w składzie: Piasek Marcin, Wilczyński Daniel, Domagała Jakub, Grudzień Nikodem, Kuta Arkadiusz, Bonarski Filip, Koruba Karol, Makówka Hubert, Jończyk Patryk

              wystąpiła w gminnych zawodach piłkarskich i po rozegraniu 4 spotkań również zajęła 5 miejsce.

              A było tak:

              ZPO Szaniec - PSP Nr 1 Busko-Zdrój 1:1

              ZPO Szaniec - SG Nr 1 Busko-Zdrój 1:5

              ZPO Szaniec - ZPO Kołaczkowice 10:0

              mecz o 5 miejsce:

              ZPO Szaniec - PSP Siesławice 3:1

              5 miejsce w rywalizacji ze szkołami gimnazjalnymi to jednak sukces.

              GRATULACJE!

              -------------------------------------------------

              25.10.2018r. nasza drużyna dziewczyn w składzie: 

              Koruba Natalia

              Chruszewska Oliwia

              Śledzik Wiktoria

              Maj Aleksandra

              Majcher Patrycja

              Pietrzyk Beata

              Majcherczak Aleksandra

              Urban Kinga

              Gręda Aleksandra

              występując w zawodach gminnych osiągnęła największy sukces w tej dyscyplinie i zajęła I miejsce!!!

              A było tak:

              ZPO Szaniec - PSP Nr 2 Busko-Zdrój 4:0

              ZPO Szaniec - SG Nr 1 Busko-Zdrój 1:0

              ZPO Szaniec - ZPO Kołaczkowice 3:0

              ZPO Szaniec - PSP Zbludowice 3:1

              po rozegraniu wszystkich spotkań nasza drużyna okazała się najlepsza!!!

              WIELKIE GRATULACJE....będziemy reprezentować naszą gminę na zawodach powiatowych...!

            • Teatrzyk w przedszkolu „ Cztery mile za piec”

              29.10.2018



              W dniu 18.10.2018 r. gościliśmy w naszym przedszkolu teatrzyk „ Skrzat” z Krakowa.

              Dzieci miały okazję obejrzeć bajkę „ Cztery mile za piec” autorstwa M. Kownackiej.

              Tekst tego utworu powstał w latach 30 XX wieku, ale okazuje się aktualny również dzisiaj.

              Była to ciepła i pełna humoru wesoła opowieść o Zosi, która  poszukiwała swojej zagubionej laleczki. Aby ją odnaleźć musiała udać się cztery mile za piec do magicznej baśniowej krainy. Po drodze spotkała wiele postaci, które pomogły jej znaleźć właściwą drogę. Aktorami w tej bajce były także dzieci z naszego przedszkola. Przedszkolaki aktywnie brały udział w przedstawieniu, wcielając się w role gąsek oraz „ jaworowych ludzików”. Wspólnie z aktorami mogliśmy śpiewać znane wszystkim piosenki. Wesołe scenki wprowadziły dzieci

               w pogodny i bajkowy nastrój. Zapraszamy do nas z kolejnym przedstawieniem, czekamy z niecierpliwością.

            • Obchody Dnia Krajobrazu

              29.10.2018

              20 października – z inicjatywy Generalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska – po raz trzeci odbył się Dzień Krajobrazu – święto ustanowione w celu promowania zagadnień związanych z ochroną i planowaniem krajobrazu.

              Jednym z głównych działań wpisujących się w obchody Dnia Krajobrazu jest organizacja spacerów krajobrazowych. Celem spacerów jest przekazanie uczestnikom wiedzy na temat danego krajobrazu, w tym procesów, które wpływają na jego kształt, funkcji jakie pełni, kultywowanych tradycji czy występujących zagrożeń.

              Z uwagi na fakt, iż rok 2018 jest wyjątkowy dla historii Polski, tegoroczny Dzień Krajobrazu  nawiązywał również do stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Dlatego w ramach organizowanych projektów należało uwzględnić również miejsca będące świadkami historii, krajobrazy pamięci — miejsca szczególne dla społeczności lokalnych i narodu, w których jest zapisana pamięć o ludziach i wydarzeniach, a które są naszym
              dziedzictwem historycznym.

              19 października 2018r. uczniowie klas II, IV, Va i Vb włączyli się w obchody święta uczestnicząc w spacerze pod hasłem „Człowiek - przyroda – historia w Szanieckim Parku Krajobrazowym”.

              Program obejmował spacer ulicami Szańca i zapoznanie się z historią renesansowego Dworu Padniewskich. Następnie trasa prowadziła przez Szaniecki Park Krajobrazowy.

              Park ten chroni obszary wartościowego krajobrazu z malowniczymi wapiennymi i gipsowymi wzgórzami oraz ciepłolubnymi zbiorowiskami roślinności kserotermicznej, torfowiskowej i słonolubnej rozsianymi w rozległej przestrzeni pól i łąk. Na terenie Szanieckiego Parku Krajobrazowego można spotkać różne gatunki roślin chronionych.
              W parku znajdują się liczne zabytki kultury materialnej z interesującymi elementami wiejskiego budownictwa regionalnego, które można zobaczyć między innymi w Szańcu.

              Kolejny punktem na trasie spaceru było zapalenie zniczy przy Pomniku Powstańców 1863 r. znajdującego się w Kolonii Kameduły poświęconego Żołnierzom gen. Mariana Langiewicza poległym 18 marca 1863 r.

              Uczestnicy spaceru składają serdeczne podziękowania za udział w projekcie panu Arturowi Prędkiemu - prezesowi Stowarzyszenia Miłośników Szańca.


            • Wycieczka do Krakowa i Oświęcimia

              29.10.2018

              W dniu 17 października 2018r. starsi uczniowie naszej szkoły udali się na wycieczkę do Muzeum Auschwitz-Birkenau oraz do Krakowa.

              Celem wycieczki było poznanie miejsca, które stało się symbolem Holocaustu i nazistowskich zbrodni popełnionych na Polakach, Romach i innych narodowościach.

              Wycieczkę poprzedził spacer po Kazimierzu przybliżający obyczaje i tradycje kultury żydowskiej.

              W trakcie pobytu w na terenie muzeum uczniowie obejrzeli film edukacyjny prezentujący historię powstania i cel założenia obozu oraz zwiedzili obie jego części. W trakcie zwiedzania młodzież dowiedziała się o warunkach życia więźniów, grupach narodowościowych, kategoriach i oznaczeniach więźniów, liczbie ofiar, sytuacji dzieci w obozie, eksperymentach medycznych, karach i egzekucjach, a także o ewakuacji i wyzwoleniu obozu.

              Corocznie tereny byłego obozu zagłady Auschwitz-Birkenau odwiedzają setki tysięcy ludzi z całego świata. Wśród nich byli więźniowie, rodziny ofiar, młodzież i dorośli próbujący odnaleźć przyczyny rodzenia się nienawiści i pogardy, a także na własne oczy zobaczyć miejsce, które stało się synonimem masowego mordu i upadku cywilizacyjnego.

              Im bardziej oddalamy się w czasie od wydarzeń II wojny światowej tym większe znaczenie mają działania edukacyjne w miejscach pamięci, szczególnie ważne dla najmłodszych pokoleń, których wiedza i wrażliwość dopiero się kształtują. Dla kolejnych pokoleń urodzonych po wojnie, historia sprzed półwiecza, jest na tyle odległa, że nie identyfikują się z nią tak, jak ich rodzice lub dziadkowie.

              Wycieczka poprzedzona została lekcjami historii poświęconymi Holocaustowi i Obozowi Koncentracyjnemu Oświęcim - Brzezinka. Uczniowie zostali przygotowani teoretycznie i psychicznie do wyjazdu poprzez m.in. filmy edukacyjne. Lekcje te pozwoliły przygotować ich do zajęcia właściwej postawy w trakcie zwiedzania muzeum.

              Wizyta w muzeum jest nie tylko lekcją historii, ale i znakomitą formą kształtowania świadomości o prawie człowieka do życia i godnej śmierci. Zarówno samo zwiedzanie byłego obozu jak i towarzyszące im działania pedagogiczne, dają ogromne możliwości kształtowania postaw młodego pokolenia. Wychowują do tolerancji, upowszechniają metody przeciwstawiania się i zwalczania takich zjawisk jak ksenofobia, uprzedzenia, stereotypy czy dyskryminacja rasowa.

              Wycieczka dostarczyła uczestnikom wiele refleksji, a towarzyszyła jej jesienna,ciepła aura.

            • Europejski Tydzień Kodowania

              29.10.2018

              15 października 2018r. uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunem koła informatycznego włączyli się w Europejski Tydzień Kodowania, który w tym roku trwa
              od 6 do 21 października. Na poniedziałkowych zajęciach dzielnie i skutecznie programowali uczniowie klasy VI: Julia, Kinga, Klaudia, Natalia, Piotrek, Bartek, Daniel i Kacper oraz pani od informatyki.

              Europejski Tydzień Kodowania to spontaniczny ruch zapoczątkowany w 2013 r. przez młodych doradców ds. agendy cyfrowej ściśle współpracujących z Komisją Europejską. Akcja ta, realizowana przez wolontariuszy w całej Europie, ma na celu pokazanie wszystkim zainteresowanym, że programowanie może być ciekawe i przydatne. Może na przykład służyć do rozwiązywania problemów, wcielania różnych pomysłów w życie, czy komunikacji. To świetna okazja, by zacząć zabawę z grami logicznymi, prostą grafiką komputerową czy robotyką. Idea jest prosta – każdy, kto chce się włączyć, może zorganizować własną inicjatywę. Tydzień ten to szansa dla dzieci, młodzieży i dorosłych, aby nauczyć się kreatywnego programowania.

              Czekamy teraz na grudniową Godzinę Kodowania! Zdjęcia w AlbumieJ

            • DEN i Ślubowanie klasy I

              19.10.2018

                                                          

                                                                   JESTEŚMY JUŻ UCZNIAMI


              Dnia 15 października 2018 roku o godzinie 10:15 odbyło się w naszej szkole  ślubowanie klasy pierwszej.   Klasa pierwsza przygotowała na dzień ślubowania część artystyczną, aby zaprezentować swoje umiejętności i zdolności przed licznie zgromadzoną publicznością. Obecni na ślubowaniu rodzice, grono pedagogiczne i uczniowie starszych klas z uwagą  śledzili umiejętności uczniów.   Po części artystycznej krótkim przemówieniu Dyrektora  Szkoły, uczniowie złożyli przysięgę na sztandar Szkoły. Następnie Pan Dyrektor pasował każde dziecko z klasy pierwszej na ucznia poprzez dotknięcie jego ramienia dużym ołówkiem. Złożył też życzenia wielu sukcesów w nauce wszystkim uczniom.  Na koniec uroczystości uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy, legitymacje szkolne oraz upominki od klasy drugiej. Po uroczystości uczniowie  rozeszli się  do swoich sal.  Rodzice uczniów klasy pierwszej  przygotowali w sali poczęstunek dla swoich dzieci.

          • Nagłówek

          • Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Sint, adipisci, quibusdam, ad ab quisquam esse aspernatur exercitationem aliquam at fugit omnis vitae recusandae eveniet.

            Inventore, aliquam sequi nisi velit magnam accusamus reprehenderit nemo necessitatibus doloribus molestiae fugit repellat repudiandae dolor. Incidunt, nulla quidem illo suscipit nihil!Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. 

          • Nagłówek

          • Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Sint, adipisci, quibusdam, ad ab quisquam esse aspernatur exercitationem aliquam at fugit omnis vitae recusandae eveniet.

            Inventore, aliquam sequi nisi velit magnam accusamus reprehenderit nemo necessitatibus doloribus molestiae fugit repellat repudiandae dolor. Incidunt, nulla quidem illo suscipit nihil!Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. 

      • Kontakty

        • Zespół Placówek Oświatowych w Szańcu Publiczna Szkoła Podstawowa i Publiczne Przedszkole im. Jana Olrycha Szanieckiego w Szańcu
        • (041) 3761327 lub (041) 2605750 Numery: 0412605750 - Sekretariat 0412605751 - Dyrektor 0412605752 - Pokój Nauczycielski 0412605753 - Kuchnia 0412605754 - Księgowość/Intendent 0412605755 - Przedszkole 0412605756 - Kadry
        • ul. Szkolna 10 28-100   Szaniec Dyrektor: mgr Grzegorz Załęcki Dyżury pielęgniarki szkolnej: Wtorek 7.30 - 15.00 Psycholog: Środa 8.30 - 13.30 Piątek 8.30 - 12.00 Sekretariat czynny: od poniedziałku do piątku w godzinach: 8.00 - 14.00 Poland
      • Logowanie