Dlaczego my?
....jesteśmy zawsze z Wami i dla Was...!- Sympatyczni pracownicy
- Kochamy nasze dzieci, a one kochają naukę w naszej szkole
- Zorientowani na sport
- W zdrowym ciele, zdrowy duch!
- Bogata biblioteka
- Uczniowie posiadają dostęp do wszystkich zasobów w naszej bibliotece
Aktualności
Co nowego w szkole?Mikołajkowy teatrzyk w przedszkolu
- 08.12.2021
W piątek 3 grudnia nasze przedszkole odwiedził teatr SKRZAT z Krakowa. Aktorzy zaprezentowali przedstawienie pt.: "List do Świętego Mikołaja". Dzieci z zapartym tchem śledziły perypetie bajkowych bohaterów, którzy mimo wielu przeszkód starali się dostarczyć list Świętemu Mikołajowi. Wielkim entuzjazmem i gromkimi brawami zostało powitane pojawienie się Świętego Mikołaja, który złożył dzieciom życzenia świąteczne, poprosił, aby były grzeczne, a na zakończenie rozdał przedszkolakom cukierki.
- Mikołajkowy teatrzyk w przedszkolu: Czytaj więcej
Uczniowie z Zespołu Placówek Oświatowych w Szańcu świętują Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka wspólnie z UNICEF
- 03.12.2021
Jak co roku Zespół Placówek Oświatowych w Szańcu wziął udział w obchodach Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka organizowanych przez UNICEF Polska.
20 listopada to wyjątkowa data - rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. Przypomina nam, że wszyscy powinniśmy zwracać szczególną uwagę na dzieci i ich prawa.
- Uczniowie z Zespołu Placówek Oświatowych w Szańcu świętują Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka wspólnie z UNICEF: Czytaj więcej
Dni Praw Dziecka i Praw człowieka w ZPO Szaniec
- 03.12.2021
7 listopada 2014 r. - Sejm podjął uchwałę o ustanowieniu Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka. Wybrana data, czyli 20 listopada, nawiązuje do 1989 r. i przyjęcia przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych Konwencji o Prawach Dziecka. Jako pierwszy o podmiotowe traktowanie najmłodszych apelował Janusz Korczak. Celem Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka jest uświadamianie najmłodszym, że mają swoje prawa i powinni wiedzieć jak z nich korzystać, a dorosłym przypominanie, że nie tylko mają te prawa zawsze respektować, ale powinni także stać na ich straży i podejmować działania wzmacniające ich ochronę. Święto to ma również zachęcać do propagowania praw dzieci i edukacji na ten temat.
- Dni Praw Dziecka i Praw człowieka w ZPO Szaniec: Czytaj więcej
Stypendium Burmistrza Miasta i Gminy Busko-Zdrój dla ucznia klasy VIIIa
- 03.12.2021
Krzysztof Mołas w gronie najzdolniejszych uczniów ze szkół podstawowych w Gminie Busko-Zdrój!
Uczeń klasy VIIIa Krzysztof Mołas odebrał z rąk Burmistrza Waldemara Sikory stypendium za znakomite wyniki w nauce oraz godne reprezentowanie naszej szkoły. Celem przyznawania stypendiów jest promowanie uczniów wybitnie zdolnych, posiadających szczególne osiągnięcia naukowe i bardzo wysokie wyniki w nauce.
- Stypendium Burmistrza Miasta i Gminy Busko-Zdrój dla ucznia klasy VIIIa: Czytaj więcej
Nagroda Starosty Buskiego w dziedzinie kultury fizycznej dla uczennicy kl.VIIIb
- 02.12.2021
Uczennica naszej szkoły Beata Pietrzyk, została wyróżniona nagrodą Starosty Buskiego w dziedzinie kultury fizycznej. Beata to uczennica klasy VIIIb. Od wielu lat, z dużymi sukcesami, trenuje piłkę nożną.
Nasza uczennica, w Finale Centralnym 10-go Ogólnopolskiego Turnieju Dziewcząt w Piłce Nożnej, Mistrzostw krajowego Zrzeszenia LZS ,,Mała Piłkarska Kadra Czeka'' im. Marka Procyszyna, została wybrana ,,Królową Strzelców''. Ten ogromny sukces, został poparty wieloletnimi treningami oraz ogromnym talentem Beaty. Mamy nadzieję, że to wyróżnienie, przyczyni się do promowania piłki nożnej wśród dzieci i młodzieży.
- Nagroda Starosty Buskiego w dziedzinie kultury fizycznej dla uczennicy kl.VIIIb: Czytaj więcej
„U Jędrzeja-Czarodzieja”
- 30.11.2021
Wychowawcy klas 1-3 zorganizowali zabawę andrzejkową dla wszystkich uczniów, którzy mogli dowiedzieć się, co czeka ich w przyszłości: szczęście, pieniądze, pech czy może jakaś inna niespodzianka. Oczywiście, każdy uczeń doskonale wiedział, że wróżba jest magią i doskonałą zabawą, dlatego nie należy w nią wierzyć ?.
- „U Jędrzeja-Czarodzieja”: Czytaj więcej
Światowy Dzień Pluszowego Misia w przedszkolu
- 30.11.2021
W dniu 25 listopada przedszkolaki ze wszystkich grupy uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Mimo coraz nowocześniejszych zabawek moda na misie nie przemija. W tym dniu każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim małym lub dużym pluszowym przyjacielem. Spotkały się misie małe, średnie i duże, brązowe, szare, czerwone, żółte i różowe, a każdy był kochany, uroczy i wyjątkowy. Pluszowy miś to najlepszy przyjaciel każdego malucha, ukochana maskotka na dobre i złe chwile. Można go przytulić, a nawet powiedzieć mu o czymś bardzo ważnym. Ten dzień obfitował w wiele niespodzianek, były tańce i zabawy przy „misiowych” piosenkach, wspólne recytowanie wierszy. Nie zabrakło również konkursów, quizów i słodkiego poczęstunku.Dzieci obejrzały teatrzyk cieni, dzięki któremu w nietypowy sposób poznały historię Święta Pluszowego Misia. Dzień Pluszowego Misia w naszym przedszkol
- Światowy Dzień Pluszowego Misia w przedszkolu: Czytaj więcej
Światowy Dzień Pluszowego Misia w bibliotece
- 26.11.2021
Czy to wczoraj, czy to dziś- wszystkim jest potrzebny miś
H. Bechlerowa.
25 listopada swoje święto obchodził najmilszy przyjaciel dzieci - Pluszowy Miś!Do wspólnej zabawy w tym dniu Biblioteka Szkolna i Filia Biblioteki Publicznej w Busku-Zdroju zaprosiły całą społeczność szkolną i przedszkolną.Każdy uczeń przyniósł ze sobą ulubioną maskotkę misia, z którą mógł sobie zrobić zdjęcie w specjalnie na tę okazję przygotowanym kąciku. Główną postacią w nim był duży, biały Miś otoczony książeczkami o ... misiach. Nad wykonaniem pięknych, profesjonalnych zdjęć czuwały uczennice klasy 8A: Patrycja Zardzewiała i Alicja Koruba.Na długiej przerwie czytelnia naszej biblioteki zamieniła się w Teatr Cieni. Uczniowie klasy 6: Krystyna Adamczyk, Martyna Stachurska, Kamil Młyńczak, Igor Majcherczak opowiedzieli Historię Pluszowego Misia . Spektakl obejrzała społeczność szkolna oraz przedszkolaki.
- Światowy Dzień Pluszowego Misia w bibliotece: Czytaj więcej
Polecam - książki warte przeczytania!
- 26.11.2021
22 listopada uczennice z klasy 4 Daria Rak oraz Roksana Mrożek opowiedziały o swojej pasji - koniach. Dziewczęta należą do klubu jeździeckiego w Busku-Zdroju. Pasja do czegoś zobowiązuje - Amazonki wykazały się duża wiedzą o koniach. Opowiedziały nam o ich budowie, zwyczajach. Uczestnicy spotkania poznali również strój jeździecki, nazwy uprzęży końskiej, swoich doświadczeniach w pracy z tymi zwierzętami. Rasy koni dziewczęta omówiły w oparciu o książki i albumy wypożyczone z naszej biblioteki. Wykorzystując figurki dziewczęta pięknie wyjaśniły temat maści koni. Odpowiedzi na pytania słuchaczy zakończyły spotkanie z cyklu Polecam - książki warte przeczytania.
- Polecam - książki warte przeczytania!: Czytaj więcej
Zawody w piłce siatkowej
- 25.11.2021
W dniu 24 listopada 2021 w Hali Sportowej Powiatowego Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego odbył się Turniej Piłki Siatkowej w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej o Puchar Marszałka Województwa Świętokrzyskiego. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klas VII i VIII.
W wyniku rywalizacji do dalszych gier awansowały drużyny :
- Zawody w piłce siatkowej: Czytaj więcej
Konkurs Bóbr Informatyczny
- 19.11.2021
Po rocznej przerwie spowodowanej pandemią do szkół wrócił konkurs Bóbr Informatyczny. Bóbr to polska nazwa powołanego do życia w 2004 roku na Litwie międzynarodowego konkursu Bebras z zakresu informatyki oraz technologii informacyjnej i komunikacyjnej. Konkurs Bóbr jest adresowany do uczniów we wszystkich typach szkół. Głównym celem konkursu jest rozwój i kształtowanie myślenia algorytmicznego i komputacyjnego oraz popularyzacja posługiwania się technologią informacyjną i komunikacyjną wśród wszystkich uczniów na wszystkich etapach edukacyjnych. Posługiwanie się technologią niesie w sobie wiele ważnych aspektów poznawczych, społecznych i kulturowych. W konkursie mocno akcentowane są elementy międzykulturowe i europejskie.
- Konkurs Bóbr Informatyczny: Czytaj więcej
Teatrzyk „ Strach ma wielkie oczy” w przedszkolu
- 16.11.2021
- 7
15. 11. 2021r. kolejny raz zawitał do naszego przedszkola teatrzyk „Skrzat” z Krakowa. Przedszkolaki miały przyjemność obejrzeć spektakl teatralny pt.: „STRACH MA WIELKIE OCZY”. W przedstawieniu wystąpili: Kasia, Zbój Madej, Czarodziej oraz książę, który był zaczarowany. Dzieci z zainteresowaniem śledziły przygody dziewczynki o imieniu Kasia, która starała się pomóc odczarować księcia zamienionego w zająca. Po drodze musiała się niestety zmierzyć z nie lada przeszkodami. Przedszkolaki pomogły dziewczynce w tym trudnym zadaniu. Aktywnie uczestniczyły w przedstawieniu: śpiewały, odpowiadały na liczne pytania Kasi oraz podawały aktorom różne rekwizyty. Przedstawiona historia, wbrew tytułowi, była wesoła, a zarazem pouczająca. Dzięki ciekawej grze aktorskiej, muzyce, interakcji między aktorami i dziećmi oraz pouczającym scenkom, nasze przedszkolaki poznały znaczenie zwrotu „strach ma wie - Teatrzyk „ Strach ma wielkie oczy” w przedszkolu: Czytaj więcej
Obchody Święta Niepodległości w naszej szkole i przedszkolu
- 16.11.2021
- 26
W ramach obchodów Święta Niepodległości przedszkolaki, uczniowie i pracownicy naszej szkoły wzięli udział w akcji Szkoła do Hymnu. O godzinie 11.11 każda klasa uroczyście odśpiewała Hymn Polski. Wszyscy uczcili Dzień Niepodległości również odświętnym strojem. Ponadto 11 listopada 2021r. delegacja uczniów z Pocztem Sztandarowym reprezentowała naszą szkołę, biorąc udział w uroczystości 103 ROCZNICY ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI PRZEZ POLSKĘ, która odbyła się w Busku-Zdroju.
- Obchody Święta Niepodległości w naszej szkole i przedszkolu: Czytaj więcej
11 listopad Święto Niepodległości
- 12.11.2021
By uczcić obchody Święta Niepodległości uczniowie klas ósmych naszej szkoły Izabella Ciesielska, Alicja Koruba, Angelika Wach, Amelia Walasek, Adam Wach, Michał Kasprzyk, Bartosz Powroźnik oraz Igor Mrożek pod opieką nauczycieli, Pań Doroty Szafraniec, Elżbiety Popek i Iwony Czernikiewicz przygotowali krótki program słowno-muzyczny o charakterze patriotycznym, włączając się w ten sposób w cykl wydarzeń związanych z obchodami Dnia 11 Listopada.Zapraszamy do obejrzenia:
- 11 listopad Święto Niepodległości: Czytaj więcej
Obchody Święta Niepodległości w bibliotece szkolnej.
- 11.11.2021
Biblioteka szkolna przyłączyła się czynnie do obchodów Dnia Niepodległości w naszej szkole. Podczas spotkania wielbicieli Bajek – słuchajek wysłuchaliśmy pięknego słuchowiska „Legenda o Lechu, Czechu i białym orle.” W czytelni odbyły się zajęcia plastyczne, podczas których uczestnicy wykonali kokardy narodowe – rozetki w barwach biało-czerwonych będąca patriotycznym, narodowym symbolem Polaków. W ruch poszły nożyczki, kartony i bibuła. W efekcie powstały kotyliony, które ozdobiły galowe stroje uczniów i bibliotekarzy. O godz. 11.11 wspólnie z całą społecznością szkolną odśpiewaliśmy Hymn Polski.
- Obchody Święta Niepodległości w bibliotece szkolnej. : Czytaj więcej
Europejski Dzień Zdrowego Śniadania w przedszkolu
- 10.11.2021
- 12
W poniedziałek 8 listopada w ramach obchodów Europejskiego Dnia Zdrowego Śniadania przedszkolaki przygotowały pyszne i zdrowe kanapki. Przy okazji zdobyły sprawność kuchcikowego mistrza w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym „Wyzwania Teodora”. Podczas wykonywania tego zadania dzieci uczyły się samodzielności, podstawowych czynności związanych z przygotowaniem posiłku. Była to również doskonała okazja na wprowadzenie dobrych nawyków żywieniowych. Dzieci wykazały się dużą samodzielnością i inwencją twórczą, a kanapki wyszły przepyszne.
- Europejski Dzień Zdrowego Śniadania w przedszkolu: Czytaj więcej
Klasyfikacja pierwszego etapu konkursu InstaLogik
- 10.11.2021
Krzysztof Mołas (kl.VIIIa), Jakub Kozioł (kl.VI) i Rafał Chlebek(kl.V) w II etapie!!! Gratulacje!
Zakończył się I etap III edycji konkursu matematyczno-informatycznego InsaLogik dla uczniów klas 4-8 SP. W I etapie sklasyfikowano 6417 osób z 965 szkół z całej Polski. Do II etapu zakwalifikowano 3130 osób, z czego 2829 według klasyfikacji ogólnopolskiej i 301 osób według dodatkowej klasyfikacji geograficznej.
- Klasyfikacja pierwszego etapu konkursu InstaLogik: Czytaj więcej
Polecam- książka warta przeczytania.
- 10.11.2021
Kolejny miesiąc i kolejna odsłona w cyklu „Polecam- książka warta przeczytania.” Tym razem przed publicznością zebraną w czytelni zaprezentowali książki warte przeczytania uczniowie z klasy czwartej: Olaf Czapla, Oliwier Guzik oraz Kacper Cholewa. Chłopców łączy wspólna pasja – budowanie konstrukcji z klocków LEGO. Głównym źródłem informacji, jak twierdzą były książki, które zakupili im rodzice albo sami wypożyczyli w szkolnej bibliotece. Po krótkim przedstawieniu ciekawostek o lego chłopcy przeszli do prezentacji wykonanych przez siebie konstrukcji. Najwięcej emocji wzbudziły mechaniczne konstrukcje samochodów wyścigowych, statków powietrznych oraz pirackiej Czarnej Perły dowodzonej przez samego Jacka Sparrowa. Pytania widzów pojawiły się spontanicznie tuż po występie chłopców i trwałyby jeszcze długo, gdyby nie dzwonek na lekcję. Brawami podziękowaliśmy za bardzo ciekawy i
- Polecam- książka warta przeczytania.: Czytaj więcej
Zajęcia plastyczne w bibliotece szkolnej. Wykonujemy zakładkę do książki.
- 10.11.2021
Każdy naród ma swoje ważne daty związane z jego historią. Bez wątpienia w historii Polski taką datą jest 11 listopada – obchodzony jako Narodowe Święto Niepodległości. Jest ona symbolem miłości do Ojczyzny, walki o wolność, wiarę i zwycięstwo. Właśnie tego dnia, po 123 latach niewoli Polska odzyskała niepodległość. W naszej bibliotece mamy kilka książek, które w ciekawy sposób opowiadają o tych wydarzeniach.Można je było obejrzeć na wystawce zaaranżowanej przez panie bibliotekarki. Podczas zajęć plastycznych najmłodsi bywalcy szkolnej biblioteki wykonali patriotyczne zakładki do książek. Efekty ich pracy możemy podziwiać na zdjęciach.
- Zajęcia plastyczne w bibliotece szkolnej. Wykonujemy zakładkę do książki.: Czytaj więcej
Dzień Postaci z Bajek w przedszkolu
- 05.11.2021
- 3
Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek obchodzony jest na całym świecie piątego listopada i to właśnie tego dnia nasze przedszkole zamieniło się w niezwykłą, baśniową krainę. Tego dnia przedszkolaki w barwnych strojach, wcieliły się w rolę różnych bajkowych postaci. Na początku bajkowego spotkania dzieci prezentowały bajkowe przebrania. Następnie opowiadały o swoich ulubionych bajkowych postaciach. Później były tańce i zabawy ruchowe oraz zabawy wymagające wykazania się znajomością treści bajek. Przedszkolaki rozwiązywały zagadki, rozpoznawały bajkę po rekwizycie oraz po przeczytaniu fragmentu książki. Na koniec tego wesołego spotkania były muzyczne zgadywanki, które wykazały, że dzieci bardzo dobrze znają bajki.
- Dzień Postaci z Bajek w przedszkolu: Czytaj więcej
Nasza szkoła na zdjęciach...
Jak zmieniała się nasza szkoła od jej wybudowania pokazują zdjęcia...Samorząd
Samorząd szkolny - informacje....