Dlaczego my?
....jesteśmy zawsze z Wami i dla Was...!- Sympatyczni pracownicy
- Kochamy nasze dzieci, a one kochają naukę w naszej szkole
- Zorientowani na sport
- W zdrowym ciele, zdrowy duch!
- Bogata biblioteka
- Uczniowie posiadają dostęp do wszystkich zasobów w naszej bibliotece
Aktualności
Co nowego w szkole?Zawody w mini piłce siatkowej
- 29.04.2019
W piątek odbył się „Półfinał Świętokrzyskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej”, w mini piłce siatkowej dziewcząt i chłopców.
Reprezentacja naszej szkoły w mini piłce siatkowej dziewczyn zajęła III miejsce, reprezentacja chłopców zajęła również III miejsce.
Drużyna dziewcząt w składzie: Urban Kinga, Kochańska Gabriela, Sternak Wiktoria, Kisiel Oliwia, Kosela Natalia, Kwiecień Julia, Stachurska Klaudia, Cieplińska Martyna, Maj Natalia i Pietrzyk Beata.
- Zawody w mini piłce siatkowej: Czytaj więcej
Palmy wielkanocne
- 29.04.2019
15 kwietnia 2019 roku został rozstrzygnięty Konkurs na Najpiękniejszą Palmę. Konkurs został zorganizowany przez BSCK. Uczniowie z pomocą rodziców przygotowali piękne, kolorowe i bardzo pracochłonne palmy. Wykonane zostały zgodnie z wymogami z naturalnych, ekologicznych materiałów. Laureatem konkursu został Kacper Kochański z klasy VII. Ponadto z ZPO w Szańcu w konkursie wzięli udział uczniowie: Emilia Solarska z kl. I, Martyna Puszyńska, Igor Majcherczak, Krystyna Adamczyk z kl. III, Alicja Lasia, Nikola Kasprzyk, Lena Szczygieł z kl. II, Roksana Szafraniec z kl. V b, Karol Koruba z kl. VII. Wszystkie palmy to małe dzieła sztuki. Zachwycały wielkością, kolorami, starannością wykonania. Dlatego serdecznie dziękujemy dzieciom i rodzicom za pracę, podtrzymywanie tradycji, pasję i ważny przykład dla innych dzieci.
- Palmy wielkanocne: Czytaj więcej
Spotkanie z Wielkanocnym zajączkiem
- 24.04.2019
W naszym przedszkolu bardzo starannie przygotowywaliśmy się do Świąt Wielkanocnych. Wykonywaliśmy wiele ozdób świątecznych (koszyczki wielkanocne, kartki i stroiki świąteczne). W środę 17 kwietnia przedszkolaki przygotowywały Wielkanocne zajączki z jajek, ponieważ jajko to jeden z najważniejszych symboli świąt wielkanocnych. Zwiastuje nowe życie, radość i nadzieję. Nadchodzący wielkanocny czas jest zatem doskonałą okazją, żeby zwykłe jajko uczynić głównym bohaterem zajęć i przedstawić je dzieciom w całej okazałości wraz z licznymi krążącymi wokół niego tajemnicami.
- Spotkanie z Wielkanocnym zajączkiem: Czytaj więcej
„Skrzydłem wiatru pisane”
- 16.04.2019
12.04.2019r. odbyła się VI edycja Powiatowego Konkursu Literackiego „Skrzydłem wiatru pisane”. Do finału zakwalifikowały się dwie uczennice z naszej szkoły: Zuzanna Prędka z kl. IV i Roksana Szafraniec z kl. Vb. Celem tegorocznego konkursu było napisanie „Legendy o mojej miejscowości”. Podczas spotkania finałowego Zuzia zaprezentowała „Legendę o Szańcu i źródle Stok”, a Roksana „Legendę o Galowie”. Jury przyznało nagrody i wyróżnienia autorom najciekawszych legend.
- „Skrzydłem wiatru pisane”: Czytaj więcej
Bezpieczeństwo w sieci
- 16.04.2019
W ramach działań profilaktycznych związanych z bezpieczeństwem 11.04.2019r. odbyło się w naszej szkole spotkanie z funkcjonariuszką policji, pracującą na co dzień w KPP w Busku-Zdroju. Pogadanka była przeznaczona dla uczniów klas III-V. Tematem było bezpieczeństwo w sieci. Policjantka zachęcała do odwiedzania tylko stron dla dzieci i przestrzegała przed „surfowaniem” po zabronionych witrynach. Funkcjonariuszka opowiedziała o konsekwencjach udostępniania swoich danych osobowych w Internecie i przestrzegała przed takim zachowaniem. Odradzała zawieranie znajomości przez Internet, gdyż często zdarza się, że osoby podają się za kogoś, kim nie są. Prowadząca spotkanie dokładnie omówiła zjawisko cyberprzemocy. Wyjaśniła, dlaczego jest ono tak niebezpieczne – kompromitujące zdjęcia, filmiki, komentarze czy inne materiały docierają w bardzo krótkim czasie do wielu osób i nie sposób nad ich rozpow
- Bezpieczeństwo w sieci: Czytaj więcej
Teatrzyk w przedszkolu
- 11.04.2019
Teatrzyk w przedszkolu „ Zaczarowane dukaty”
Dn. 11 .04 .2019 r. nasze przedszkolaki obejrzały przedstawienie pt. Zaczarowane dukaty w wykonaniu aktorów Teatru Skrzat z Krakowa. Kolejny raz nasi goście przenieśli nas w kolorowy świat bajek. Tym razem trafiliśmy do pewnego królestwa, gdzie poznaliśmy piękną królewnę Anabellę i wesołego kucharza Mikołaja. Biedny kucharz zakochał się w królewnie, ale z powodu zakazu króla mimo, iż bardzo się kochali nie mogli być razem. Aby zdobyć zaufanie władcy, a co za tym idzie rękę Anabelli odważny Mikołaj wyrusza w niebezpieczną podróż w poszukiwaniu magicznych złotych dukatów, które uczyniłyby go bogatym człowiekiem. W osiągnięciu celu dzielnemu kucharzowi przeszkadza podstępna czarownica, która zastawia na niego różne pułapki. Na szczęście dzięki magicznemu zaklęciu, które wypowiedział Mikołaj dobro ostatecznie zwycięża.
- Teatrzyk w przedszkolu: Czytaj więcej
Akcja strajkowa zawieszona!
- 09.04.2019
Szanowni Rodzice uczniów naszej szkoły oraz przedszkola.
Akcja strajkowa w naszej placówce została zawieszona!
Zapraszamy do naszej placówki od czwartku 11.04.2019r.Z poważaniem,
Dyrekcja Szkoły
- Akcja strajkowa zawieszona!: Czytaj więcej
Apel do rodziców!!!
- 05.04.2019
Apel do Rodziców
Szanowni Rodzice uczniów naszej szkoły oraz przedszkola. W związku z akcją strajkową, wynikami referendum oraz informacją Zarządu Oddziału ZNP w Busku –Zdroju, prawdopodobnie od poniedziałku 8.04.2019r. większość pracowników naszej szkoły przystąpi do strajku. Może nastąpić odwołanie zajęć, szczególnie 8 i 9 kwietnia 2019r. Oznacza to, że problem może pojawić się nie tylko w kwestii nauczania, ale także w opiece nad dziećmi. Stąd, w poczuciu odpowiedzialności i w trosce o bezpieczeństwo najmłodszych, zwracam się do Państwa z prośbą o rozważenie możliwości zapewnienia swojemu dziecku opieki. Może dojść do sytuacji, w której opieka nad wszystkimi uczniami będzie niemożliwa, jeśli liczba uczniów przekroczy dopuszczalne maksimum, a liczba strajkujących będzie znana dopiero w dniu strajku. Masowy charakter ogólnopolskiej akcji protestacyjnej odbiera możliwość skutecznego zor
- Apel do rodziców!!!: Czytaj więcej
I Wojewódzki Konkurs z języka angielskiego „Focus on the USA”
- 01.04.2019
I Wojewódzki Konkurs z języka angielskiego „Focus on the USA”- 29.03.2019r.
Uczniowie naszej szkoły w składzie Weronika Justyniarska i Kacper Kochański z kl.7 oraz Aleksandra Maj z kl.8 zostali finalistami I Wojewódzkiego konkursu z języka angielskiego ‘Focus on the USA” organizowanego przez Publiczna Szkołę Podstawową w Zbludowicach oraz Konsulat Generalny Ambasady Amerykańskiej w Krakowie. Z pośród 140 wszystkich uczniów biorących udział w I etapie konkursu do ścisłego finału (III etap) zakwalifikowało się 39 uczniów. Wykazali się oni ogromną wiedzą i znajomością historii oraz kultury Stanów Zjednoczonych. Cały konkurs przebiegał w języku angielskim, a pytania zadawane były przez rodowitych Amerykanów. Uczestnicy nie tylko mieli udzielić odpowiedzi na pytania, ale także np. zaprezentować postać historyczną w języku angielski gdzie na przygotowanie prezentacji było tylko 10minut.
- I Wojewódzki Konkurs z języka angielskiego „Focus on the USA”: Czytaj więcej
Dzień matematyki
- 28.03.2019
Ogólnopolski Dzień Matematyki 2019 „ Matematyka Dzika”, czyli jak połączyć dziką przyrodę z matematyką. Turniej przygotowany został przez Stowarzyszenie Doskonalenia i Rozwoju 4improve pod honorowym patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej.
Z tej okazji 25 marca 2019r uczniowie z klas IV, VA, VB wzięli udział w Szkolnym Turnieju Matematycznym. Turniej odbywał się w zespołach 3-osobowych. Uczniowie mieli do rozwiązania 24 zadania, które były przygotowane w postaci prezentacji PowerPoint. Nasi uczniowie podczas turnieju nabywali umiejętność pracy w grupach, wykazywali się kreatywnością, poczuciem humoru oraz testowali swoją wiedzę rozwiązując zadania. Rozwiązywanie zadań sprawiało im przyjemność i było dobrą zabawą.
- Dzień matematyki: Czytaj więcej
I Dzień wiosny klasy młodsze
- 25.03.2019
Aby uczcić pierwszy Dzień Wiosny, przypadający na 21 marca, uczniowie klas I-III wybrali się na wycieczkę do Buska Zdroju. Najpierw w kinie „Zdrój” dzieci obejrzały film przygodowy pt. „Mia i biały lew”. Jest to opowieść o tym, że miarą człowieczeństwa jest przede wszystkim empatia. To wzruszająca historia przyjaźni nastolatki i białego lwa. Dzieciństwo 10-letniej dziewczynki o imieniu Mia zmienia się w wielką przygodę, kiedy jej rodzice postanawiają przenieść się z zatłoczonego Londynu do Afryki, aby w jej sercu prowadzić niezwykłą farmę. Pewnego dnia na świat przychodzi na niej piękne i jedyne w swoim rodzaju białe lwiątko o imieniu Charlie. Tak zaczyna się historia zdumiewającej przyjaźni między dziewczynką i wyjątkowym zwierzęciem, którzy wspólnie wychowują się w najbardziej malowniczym zakątku Ziemi. Kiedy Mia kończy 14 lat, a Charlie dorasta i staje się potężnym lwem, jej ojcie
- I Dzień wiosny klasy młodsze: Czytaj więcej
Wiosenne kanapki w przedszkolu
- 22.03.2019
Przez cały rok propagujemy w naszym przedszkolu prawidłowe odżywianie się. Dlatego też przedszkolaki w dniu 21 marca podjęły wielkie wyzwanie, robiąc smaczne kolorowe a przede wszystkim zdrowe kanapki.
Dzieci podjęły wielkie wyzwanie – same miały przygotować dla siebie drugie śniadanie.- Wiosenne kanapki w przedszkolu: Czytaj więcej
Dzień wiosny!
- 22.03.2019
Pierwszy Dzień Wiosny przypada na 21 marca. Uczniowie klas IV-VIII przywitali go bardzo aktywnie i ze łzami w oczach. Tego dnia wybraliśmy się na wycieczkę do kina Helios oraz do Parku Trampolin „Fly Sky” w Kiecach. Klasy IV-VI wybrały się na film pt. „O psie, który wrócił do domu”. Jest to film na podstawie jednej z bestsellerowych książek W. Bruce’a Camerona, najsłynniejszego pisarza snującego opowieści o zwierzętach. To poruszająca historia Belli, psa, który pokonał 400 mil, by odnaleźć swego ukochanego właściciela. Natomiast uczniowie z klasy VII i VIII wzruszyli się na filmie pt. „Chłopiec z burzy”. To zabawna, wzruszająca i mądra opowieść o niezwykłej przyjaźni, która daje siłę na całe życie. Główny bohater - Michael opowiada ukochanej wnuczce Madeline niezwykłą historię swojej przyjaźni z małym pelikanem, którego jako kilkuletni chłopiec ocalił od śmierci. Były to najpiękniejsz
- Dzień wiosny!: Czytaj więcej
Dzień przedsiębiorczości w naszej szkole podstawowej
- 22.03.2019
20 marca 2019 r. kilkadziesiąt tysięcy uczniów jak co roku wzięło udział w jednodniowych wizytach w firmach bądź instytucjach w całym kraju w ramach Dnia przedsiębiorczości, programu organizowanego przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości pod patronatem honorowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy.
- Dzień przedsiębiorczości w naszej szkole podstawowej: Czytaj więcej
OTWP i III miejsce!
- 22.03.2019
Dnia 19 marca w Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 w Busku- Zdroju odbył się Turniej Wiedzy Pożarniczej pod hasłem: Młodzież zapobiega pożarom. Na szczeblu gminnym naszą szkołę reprezentowali godnie uczniowie: Kacper Kochański i Arkadiusz Kuta w kategorii klas VII- VIII oraz Przemysław Musiał i Wiktor Piotrowski w kategorii klas I- VI. Chłopcy rozwiązywali testy dotyczące ochrony przeciwpożarowej, zasad udzielania pierwszej pomocy oraz historii pożarnictwa w Polsce i na świecie. Przemysław Musiał stanął na podium zajmując trzecie miejsce!!! Gratulujemy i życzymy sukcesów na szczeblu powiatowym.
- OTWP i III miejsce!: Czytaj więcej
XI Konkurs informatyczny
- 21.03.2019
20 marca 19r. w Publicznej Szkole Podstawowej im. K. Makuszyńskiego
w Siesławicach odbyła się XI edycja Międzyszkolnego Konkursu Informatycznego na najciekawszą i najładniejszą prezentację multimedialną wykonaną w programie PowerPoint pod hasłem „100-lecie Odzyskania przez Polskę Niepodległości”. W konkursie udział wzięli uczniowie klas VII – VIII z następujących szkół: PSP im. K. Makuszyńskiego w Siesławicach, PSP Nr 1 im. St. Staszica w Busku-Zdroju, PSP Nr 2 im. J. Korczaka w Busku-Zdroju, ZPO w Dobrowodzie i PSP im. J.O. Szanieckiego w Szańcu. Każdy uczestnik konkursu miał za zadanie wykonać w czasie 2 godzin zegarowych prezentację w programie Microsoft Office 13 na jeden z poniższych tematów:- XI Konkurs informatyczny: Czytaj więcej
II Gminny Konkurs Historyczno - Literacki „Śladem historii i legend w naszej Ojczyźnie” dla klas IV-VI.
- 21.03.2019
5.03.2019r. w Zespole Placówek Oświatowych w Kołaczkowicach odbył się II Gminny Konkurs Historyczno-Literacki.
W konkursie wzięło udział 15 uczniów z sześciu szkół naszej gminy.
Konkurs sprawdzał umiejętności określone w nowej podstawie programowej języka polskiego i historii.
1.Odróżnianie przeszłości, teraźniejszości i przyszłości.
- II Gminny Konkurs Historyczno - Literacki „Śladem historii i legend w naszej Ojczyźnie” dla klas IV-VI.: Czytaj więcej
#MyFreedomDay
- 14.03.2019
#MyFreedomDay
Czym jest dla Was wolność?Czy wiecie, że…
Na świecie jest obecnie ponad 40 mln niewolników.
71% to kobiety i dziewczynki.
10 mln to dzieci.
Szacuje się, że w ciągu ostatnich 5 lat ponad 89 mln osób doświadczyło jakiejś formy niewolnictwa i wie, co znaczy stracić wolność.
Choć może nam się wydawać, że ten problem jest gdzieś daleko od nas, nie jest tak. Na pewno przynajmniej raz w życiu każdy z nas miał styczność z produktami – ubraniami, elektroniką, kawą czy papierosami – które powstały z wykorzystaniem niewolniczej pracy. Wielu z nas choć raz minęło na ulicy dziecko, które żebrało, by następnie oddać wszystko swojemu… „właścicielowi”…
- #MyFreedomDay: Czytaj więcej
Dni "Górki"
- 13.03.2019
W dniu 12 marca 2019 uczniowie kl. VIII wzięli udział w Dniach otwartych w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym dla Niepełnosprawnych Ruchowo w Busku- Zdroju pt. „ Kształcenie ku przyszłości- media społecznościowe i ich wpływ na młodego człowieka”. Program Dni otwartych obejmował :
- Warsztaty z redakt
- Dni "Górki": Czytaj więcej
Warsztaty programowania w Akademii Pięknego Umysłu
- 07.03.2019
W dniu 6 marca uczniowie klas I-III uczestniczący w programie Tu#programujemy, udali się do Kielc na zajęcia programowania. Warsztaty, w trakcie których dzieci rozwijały kompetencje informatyczne z wykorzystaniem Lego Mindstorms EV3, odbywały się w Akademii Pięknego Umysłu. Dzięki udziałowi w projekcie dzieci miały możliwość nauki podstaw programowania, poznania języka programowania i rozwoju umiejętności cyfrowych w praktyce. Narzędziem do nauki programowania był robot Dash. Przy użyciu tabletów i dedykowanych dla robota aplikacji, mali użytkownicy mogli tworzyć sekwencje zdarzeń przy użyciu prostego interfejsu. Programowanie jest umiejętnością która kształci zdolności intelektualne, kompetencja ta będzie procentowała na przyszłość w takich dziedzinach, jak robotyka, inżynieria, czy technologia.
- Warsztaty programowania w Akademii Pięknego Umysłu: Czytaj więcej
Nasza szkoła na zdjęciach...
Jak zmieniała się nasza szkoła od jej wybudowania pokazują zdjęcia...Samorząd
Samorząd szkolny - informacje....