• Dla Rodziców

• DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI

• Deklaracja dostępności Zespołu Placówek Oświatowych w Szańcu

Zespół Placówek Oświatowych w Kołaczkowicach zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej Zespołu Placówek Oświatowych w Szańcu

• Data publikacji strony internetowej: 2019-05-29

• Data ostatniej istotnej aktualizacji: 2019-05-29

Status pod względem zgodności z ustawą

Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności lub wyłączeń wymienionych poniżej. Zapewnienie dostępności niosłoby za sobą nadmierne obciążenia dla podmiotu publicznego.

Zobacz: Ocena możliwości zapewnienia dostępności strony internetowej

Treści niedostępne

• Strona nie jest w pełni zgodna z WCAG 2.1

• Brak aktywnego fokusa przy poruszaniu się tabulatorem

• Brak tekstu alternatywnego dla odnośników.

• Brak etykiet przy formularzach.

• Serwis zawiera dokumenty PDF, które powstały na podstawie źle przygotowanych dokumentów word (nie ma w nich dobrze zaznaczonej logicznej struktury) - lub są skanami dokumentów.

Wyłączenia

• Zamieszczone na stronie publikacje w formie plików PDF nie są dostępne cyfrowo w całości: zostały opublikowane przed 2018-09-23

Przygotowanie deklaracji w sprawie dostępności

• Deklarację sporządzono dnia: 2021-03-18

• Deklarację została ostatnio poddana przeglądowi i aktualizacji dnia: 2021-03-18

Deklarację sporządzono na podstawie samooceny.

Pobierz Raport z wynikami przeglądu dostępności.

• Za rozpatrywanie uwag i wniosków odpowiada: Grzegorz Załęcki

• E-mail: szaniec@oswiata.busko.pl

• Telefon: 413761327

Każdy ma prawo:

• zgłosić uwagi dotyczące dostępności cyfrowej strony lub jej elementu,

• zgłosić żądanie zapewnienia dostępności cyfrowej strony lub jej elementu,

• wnioskować o udostępnienie niedostępnej informacji w innej alternatywnej formie.

Żądanie musi zawierać:

• dane kontaktowe osoby zgłaszającej,

• wskazanie strony lub elementu strony, której dotyczy żądanie,

• wskazanie dogodnej formy udostępnienia informacji, jeśli żądanie dotyczy udostępnienia w formie alternatywnej informacji niedostępnej.

Rozpatrzenie zgłoszenia powinno nastąpić niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 7 dni. Jeśli w tym terminie zapewnienie dostępności albo zapewnienie dostępu w alternatywnej formie nie jest możliwe, powinno nastąpić najdalej w ciągu 2 miesięcy od daty zgłoszenia.

Skargi i odwołania

Na niedotrzymanie tych terminów oraz na odmowę realizacji żądania można złożyć skargę do organu nadzorującego pocztą lub drogą elektroniczną na adres:

• Organ nadzorujący: Dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych w Szańcu

• Adres: ul.Szkolna 10
              28-100 Szaniec

• E-mail: szaniec@oswiata.busko.pl

• Telefon: 413761327

Skargę można złożyć również do Rzecznika Praw Obywatelskich.

Do budynku prowadzą  2  wejścia  od parkingu wewnętrznego.

Do wejścia głównego prowadzą  schody.

Nad wejściem nie ma głośników systemu naprowadzającego dźwiękowo osoby niewidome i słabowidzące.

Wejście nie jest  zabezpieczone bramkami.

W budynku nie ma na chwilę obecną windy .

Dla osób na wózkach dostępne są  korytarze i pomieszczenia na parterze.

Toaleta dla osób niepełnosprawnych znajduje się parterze.

Przed budynkiem  nie wyznaczono  miejsc parkingowych dla osób niepełnosprawnych.

Do budynku i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem pod warunkiem, że w budynku nie przebywają dzieci.

W budynku nie ma oznaczeń w alfabecie brajla ani oznaczeń kontrastowych lub w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących.