• I Gminny Konkurs Recytatorski Poezji Bożonarodzeniowej dla uczniów klas 0 - III

22.12.2016

I Gminny Konkurs Recytatorski Poezji Bożonarodzeniowej dla uczniów klas 0 - III

Dnia 9 grudnia 2016r. w Szkole Podstawowej nr 2 w Busku – Zdroju odbył się I Gminny Konkurs Recytatorski Poezji Bożonarodzeniowej dla uczniów klas 0- III. Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań poezją o tematyce bożonarodzeniowej. Uczestnicy musieli się wykazać bardzo wysokim poziomem umiejętności recytatorskich. Naszą placówkę godnie reprezentowały uczennice klasy IIIa – Matylda Kobos i Kinga Wnuk.

W kategorii klas II – III  Matylda Kobos zdobyła II miejsce.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

Serdecznie dziękujemy P. Katarzynie Korubie Kobos za dowiezienie dzieci na konkurs.

•  Jasełka w przedszkolu

22.12.2016

Jasełka w przedszkolu

20 grudnia, tradycyjnie przed świętami Bożego Narodzenia, dzieci z naszego przedszkola przedstawiły rodzicom i przybyłym gościom jasełka. Tym razem przedszkolaki zaprezentowały niezwykłą interpretację opowieści o narodzeniu Jezusa.  Dzieci wcieliły się  w role Maryi, Józefa, pasterzy i aniołów, a także postaci bajkowych – Sierotki Marysi ,Pinokia, Calineczki, Kopciuszka, Starego Rybaka, Jasia i Małgosi. W świąteczny nastrój wprawiły nas także, pięknie zaśpiewane kolędy i pastorałki.  Licznie zgromadzeni goście z radością podziwiali występy małych aktorów, a na zakończenie przyjęli świąteczne życzenia, które złożyli ks. proboszcz Marek Tazbir oraz dyrektor Grzegorz Załęcki.  W magiczny klimat Bożego Narodzenia  wprowadził nas również świąteczny kiermasz.  W przedszkolu panowała prawdziwa świąteczna atmosfera.

wychowawcy

zdjęcia w albumie

• Godzina Kodowania

16.12.2016

Godzina Kodowania, organizowana w ramach Tygodnia Edukacji Informatycznej (Computer Science Education Week, USA), jest największą inicjatywę edukacyjną w historii, adresowaną do uczniów z całego świata. Cieszy się również dużą popularnością w Polsce. Można w niej uczestniczyć przez cały rok, z dowolnego urządzenia i miejsca, w którym jest dostęp do Internetu, na lekcjach i zajęciach w szkole, jak i poza szkołą, indywidualnie lub w grupie uczniów. W tym roku Tydzień Edukacji Informatycznej przypadł na 3-11 grudnia 2016r. Każdy uczestnik, który wykona wszystkie zadania, a tym samym napisze prawidłowo kilkanaście lub kilkadziesiąt linii kodu, otrzymuje certyfikat ukończenia. W Godzinie Kodowania udział wzięli również uczniowie naszej szkoły: Natalia Kosela, Julia Kwiecień, Kinga Urban, Szymon Domagała, Bartosz Gręda, Piotr Maciąg, Daniel Molenda, Daniel Walasek – wszyscy z klasy IV oraz Adrian Nocoń z klasy VI.

Zdjęcia w AlbumieJ

• Wypieki ciastek w przedszkolu

14.12.2016

Wychowawcy

Zdjęcia w albumie

• I i II miejsce w zawodach mini piłki siatkowej!

13.12.2016

W dniu 12.12.2016r. na obiektach sportowych POMS Busko-Zdrój odbyły się zawody w mini piłce siatkowej dziewcząt i chłopców szkół podstawowych. W zawodach wzięły udział dwie nasze drużyny:

Dziewczyny w składzie:

Urban Kinga ,Majcher Patrycja,Gręda Aleksandra,Koruba Natalia ,Chruszewska Oliwia , Majcherczak Aleksandra ,Rynia Emilia ,Kozieł Maja ,Majcher Gabriela ,Śledzik Wiktoria

Chłopcy w składzie:

PIASEK MARCIN ,WILCZYŃSKI DANIEL ,FILIP BONARSKI ,NIKODEM GRUDZIEŃ , PATRYK JOŃCZYK ,KAROL KORUBA , ARKADIUSZ  KUTA ,LIPIŃSKI JAKUB, MAKÓWKA HUBERT, NORBERT JURKOWSKI

Chłopcy zajęli I a dziewczyny II miejsce.

Gratulacje!

• XI Międzynarodowy Konkurs Informatyczny Bóbr

02.12.2016

9 listopada 2016r. uczniowie klasy IV, którzy uczestniczą w innowacji pedagogicznej „Programować każdy może”, wzięli udział w XI Międzynarodowym Konkursie Informatycznym Bóbr. „Bóbr” to polska nazwa powołanego do życia w 2004 roku na Litwie międzynarodowego konkursu Bebras z zakresu informatyki oraz technologii informacyjnej i komunikacyjnej. Pod adresem http://www.bobr.edu.pl znajduje się strona polskiej edycji konkursu. Nasi uczniowie przystąpili do konkursu na poziomie Benjamin, który  adresowany jest do uczniów szkół podstawowych z klas 4-6.

Uczniowie - Natalia Kosela, Julia Kwiecień, Kinga Urban, Szymon Domagała, Piotr Maciąg i Daniel Walasek – spróbowali najpierw swoich sił w Próbnym Konkursie Informatycznym Bóbr, który zorganizowany był 19 października. W ciągu pół godziny musieli wówczas rozwiązać 10 zadań, z których jedno przykładowe zamieszczono poniżej:

Po październikowej próbie cała Szóstka zgłosiła się do właściwego konkursu. Tym razem do rozwiązania mieli 30 zadań (10 za 3 punkty, 10 za 4 punkty i 10 za 5 punktów), na które organizatorzy przeznaczyli tylko 60 minut. Nie znamy jeszcze wyników. Wszystkim Uczestnikom dziękujemy za zaangażowanie i reprezentowanie naszej szkoły w tym konkursie. Zdjęcia a Albumie

• Andrzejki w przedszkolu

01.12.2016

29 listopada w naszym przedszkolu odbyła się zabawa andrzejkowa. W tym dniu dzieci przyszły do przedszkola przebrane w piękne stroje i przyniosły ze sobą baloniki i słodycze. Zabawa rozpoczęła się o godzinie 10.15 na sali gimnastycznej.

Dzieci pięknie tańczyły z balonami i prezentowały się w swoich strojach. Nie zabrakło wśród nich księżniczek, batmanów, strażaków, wróżek, piratów, rycerzy i wielu, wielu innych.

Po udanej zabawie, dzieci częstowały się wzajemnie przyniesionymi smakołykami. Na zakończenie balu andrzejkowego uczestnicy pozowali do pamiątkowego zdjęcia.

• Dzień Pluszowego Misia w przedszkolu

01.12.2016

Dzień Pluszowego Misia w przedszkolu

W dniu 25 listopada w naszym  przedszkolu uroczyście obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia. Tego dnia wszystkie dzieci przyszły do przedszkola ze swoimi ulubionymi  pluszakami. Przedszkolaki z zapałem opowiadały o swoich maskotkach, bawiły się w starego niedźwiedzia,  tańczyły z misiami w rytm piosenki „Pokochaj pluszowego misia" oraz wzięły udział w konkursie plastycznym. Bardzo miłą niespodzianką był słodki poczęstunek. Ten dzień wywołał u dzieci wiele uśmiechów i  radości.

Wychowawcy