• Teatrzyk w przedszkolu

29.11.2016

Teatrzyk  w przedszkolu !!!

Dnia 24 listopada 2016r. nasze przedszkole odwiedzili  aktorzy  z krakowskiego  studia artystyczne, którzy zaprezentowali spektakl pt.: „Przygody Okruszynki”.

Mała Okruszynka zaprosiła przedszkolaki do wspólnej wędrówki po bajkowej krainie. Wszystkie dzieci ochoczo włączyły się w poszukiwania magicznego orzeszka, który miał niezwykłą moc, zmieniania zła w dobro.Przedszkolaki z dużym zainteresowaniem śledziły przygody niezwykłych bohaterów.

Wychowawcy przedszkola - -----------  zdjęcia w albumie

• Andrzejki w szkole 2016

29.11.2016

Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. Wróżby pobudzają wyobraźnię dziecięcą, pozwalają oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń i fantazji. Dlatego też  w dniu 24 listopada w naszej Szkole odbyła się zabawa andrzejkowa. Zabawa przebiegała w atmosferze wróżb
              i magii. Przyczynili się do tego nasi uczniowie, którzy przygotowali różnorodne wróżby. Uczniowie i nauczyciele mogli wyczytać z kart, jaka czeka ich przyszłość, jak na imię będzie miała przyszła sympatia, jaki zawód zdobędą w przyszłości i wiele innych ciekawostek.

Dodatkową atrakcję stanowił występ uczennic z klas V i  VI, które zaprezentowały układ taneczny do swoich ulubionych piosenek, a potem była już tylko wspaniała dyskotekowa zabawa !!!

Zdjęcia w albumie

21.11.2016

Z okazji 98 rocznicy odzyskania niepodległości,  w ZPO w Szańcu odbył się jak co roku uroczysty apel. Przy pięknie udekorowanej w barwy narodowe sali, uczniowie klas starszych słowem i pieśnią wprowadzili słuchaczy w  radosną atmosferę ,która towarzyszyła Polakom prawie sto lat temu w listopadowe dni. Patriotyczne wiersze przeplatane były wzruszającymi pieśniami, np: „ Rozkwitały pąki białych róż”, „Rota” , „ Piechota” i inne. Zaangażowanie występujących uczniów i dekoracje sprawiły skupienie i  dobry odbiór u widzów.

zdjęcia w albumie

• Cała Polska czyta ........

18.11.2016

W dniu 17.11.2016 roku  w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom” oraz w związku z niedawno obchodzonym Świętem Niepodległości nasze przedszkole odwiedził niezwykły gość - pan Robert Matusik, chorąży sztandaru Grupy Rekonstrukcji Historycznej "Pułk Żuawów Śmierci". Zaproszony gość  przeczytał dzieciom legendy „Wars i Sawa” i „O Smoku Wawelskim”. Pan Robert opowiedział przedszkolakom o odzyskaniu przez Polskę niepodległości, zaprezentował także elementy swojego umundurowania oraz rewolwer kapiszonowy. To była niezwykła lekcja historii

Wychowawcy

• Teatrzyk  w przedszkolu !!!

07.11.2016

Teatrzyk  w przedszkolu !!!

Dnia 26 października 2016r. nasze przedszkole gościło  aktorów  z krakowskiego  studia artystycznego.  Aktorzy zaprezentowali małym widzom pouczający spektakl pt.: „Nutka i Trubadur na Śląsku”. Przedszkolaki z dużym zainteresowaniem śledziły niezwykłe przygody Trubadura, który udał się głęboko pod ziemię, gdzie skarby czarne drzemią. Dzieci aktywnie włączyły się w zwiedzanie kopalni, wspólnie z bohaterami śpiewały piosenki, tańczyły i recytowały wiersze. Występ został nagrodzony gromkimi brawami.

Wychowawcy przedszkola