• "Rzymskie Imperium"

22.02.2016

W dniu 19 lutego w naszej szkole, odbyło się spotkanie z historią:
              ''Rzymskie  imperium i tradycje antyku" .Uczniowie mogli podziwiać stroje i broń z epoki. Szczególnym zainteresowaniem  cieszył się pokaz walki w, którym sami mogli uczestniczyć. Usłyszeli ciekawe opowieści o sposobach obrony i forsowania murów. Zapadł im w pamięć rzymski "żółw" i sposób jego formowania. Taka lekcja historii jest ciekawym urozmaiceniem i atrakcyjną formą przekazywania wiedzy.

D.Dulnik

Zdjęcia w albumie

• I i III miejsce w zawodach mini piłki nożnej!!!

19.02.2016

W dniu18.02.2016r. na hali SP Kołaczkowice odbyły sie zawody szkół wiejskich w mini piłce nożnej chłopców i dziewczyn o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Busko-Zdrój

Nasza drużyna w składzie:

Piasek Marcin

Wilczyński Daniel

Niedzielski Szymon

Gręda Dawid

Mołas Szymon

Wach Norbert

Załęcki Kacper

rozegrała cztery mecze w grupie. Nasi chłopcy spisali sie wyśmienicie i po raz kolejny są najlepszą drużyną w gminie!!!!

A było tak: Chłopcy:

I mecz - SP Dobrowoda - ZPO Szaniec 0:1

II mecz - SP Siesławice - ZPO Szaniec 0:6

III mecz - SP Zbludowice - ZPO Szaniec 0:4

IV mecz - SP Kołaczkowice - ZPO Szaniec 2:2

Drużyna dziewczyn wystąpiła w składzie:

Bogusław Andżelika

Rogala Dobrosława

Mrożek Wiktoria

Stępień Magdalena

Janik Amelia

Koruba Aleksandra

Majcher Patrycja

I mecz - SP Dobrowoda - ZPO Szaniec 1:0

II mecz - SP Siesławice - ZPO Szaniec 0:0

III mecz - SP Kołaczkowice - ZPO Szaniec 0:0

ZWYCIĘSTWO!!!! I III MIEJSCE

Wielkie gratulacje dla obu drużyn!

zdjęcia w albumie

• Teatrzyk w przedszkolu

19.02.2016

Dnia 18 lutego 2016r. nasze przedszkole gościło  aktorów  z krakowskiego  Studia Artystycznego.  Aktorzy przedstawili młodej widowni pouczający spektakl pt. „ Tajemnicze źródełko”. Przedszkolaki z zaciekawieniem śledziły niezwykłe przygody chłopca o imieniu Jacuś, który szukał dla swej chorej mamy wody z magicznego źródełka. Dzieci również włączyły się w poszukiwania, wspólnie z bohaterem śpiewały piosenki i recytowały magiczne zaklęcia. Występ wzbudził ogromne emocje. Jeszcze długo będziemy pamiętać szlachetne uczynki  dzielnego chłopca…  i z niecierpliwością  oczekujemy kolejnego przedstawienia.

Wychowawcy przedszkola

Zdjęcia w albumie

• Dzień Babci i Dziadka w przedszkolu!!!

11.02.2016

Dzień Babci i Dziadka w przedszkolu!!!

W dniu 10 lutego w naszym przedszkolu uroczyście obchodziliśmy Dzień Babci i Dziadka.   Z tej okazji dzieci zaprosiły do przedszkola swoje ukochane babcie i dziadków. Licznie przybyłych gości powitał pan dyrektor, który podkreślił niezwykłą rolę dziadków w  życiu każdego dziecka. Następnie przedszkolaki przedstawiły szczególnym gościom ciekawy montaż słowno-muzyczny. Dzieci pięknie recytowały wiersze i śpiewały piosenki. Dziadkowie z uwagą i wzruszeniem podziwiali artystyczne talenty swoich wnuczków. Niejednej babci i dziadkowi  zakręciła się łezka w oku. Występy dzieci zostały nagrodzone gromkimi brawami. Po części oficjalnej dzieci wręczyły swoim babciom i dziadkom własnoręcznie przygotowane upominki oraz zaprosiły na słodki poczęstunek.

Wszystkim babciom i dziadkom serdecznie dziękujemy za przybycie!

Wychowawcy przedszkola

Zdjecia w albumie