• Teatrzyk w przedszkolu

18.01.2016

Teatrzyk „Skrzat” w przedszkolu

Dnia 14 stycznia 2016r. nasze przedszkole odwiedzili aktorzy ze Studia Artystycznego „Skrzat”. Artyści przedstawili spektakl pt. „ Jak Marysia Mała słonko złapać chciała”, który przeniósł małych widzów w niezwykłą, bajkową krainę. Przedszkolaki oglądały baśniową inscenizację z dużym zainteresowaniem i zaciekawieniem. Dzieci z niecierpliwością czekają na kolejne przedstawienie, które odbędzie się 18 lutego.

wychowawcy

• „Bezpieczne ferie zimowe”- spotkanie z policjantem

14.01.2016

Bezpieczne ferie zimowe”- spotkanie z policjantem

Zbliżający się okres ferii zimowych to czas relaksu, wypoczynku i beztroskich zabaw na świeżym powietrzu. W czasie trwania ferii nie można jednak zapominać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Dbając o bezpieczeństwo  przedszkolaków i uczniów naszej szkoły,   w dniu 14.01.2015r. odbyło się spotkanie profilaktyczno-edukacyjne z  funkcjonariuszami KPP w Busku Zdroju – mł.asp. Tomaszem Piwowarskim, sierż. Martyną Jankowską, sierż. sztab. Martyną Grzegorczyk i mł. asp. Rafałem Woźniczką.

Celem tego spotkania było uświadomienie dzieciom zagrożeń i niebezpieczeństw wynikających z zabaw w niedozwolonych miejscach. Policjanci przybliżyli dzieciom zasady bezpieczeństwa podczas uprawiania sportów zimowych oraz zabaw na śniegu i lodzie, przede wszystkim przestrzegali przed ślizganiem się na zamarzniętych stawach i jeziorach , zjeżdżaniem na sankach w pobliżu ruchliwych ulic oraz wpuszczaniem  nieznajomych osób do domu.

Justyna Maj

Zdjęcia w albumie

J. Maj

• WYNIKI !!!

13.01.2016

Wyniki I Międzyszkolnego Konkursu Kolęd i Pastorałek

Nie płacz Jezus, my Ci zaśpiewamy”

Szaniec - 13 stycznia 2016 r.

Do konkursu zgłosiło się łącznie 60 osób

Komisja konkursowa w składzie: Ks. Krzysztof Tkaczyk, Jarosław Mrożek, Aneta Molenda

Grupa klasy I-III:

I MIEJSCE

Szkoła Podstawowa nr 2 im. J. Korczaka Aleksandra Hrywniak, kl. 2, nauczyciel prowadzący: Alicja Zdziarska, s. Krystyna Bazak

Szkoła Podstawowa nr 2 im. J. Korczaka Zofia Wróblewska, kl. 1, nauczyciel prowadzący: Halina Mazur

II MIEJSCE

Szkoła Podstawowa im. Jana Olrycha Szanieckiego w Szańcu Julia Przyłudzka, kl. 2, nauczyciel prowadzący: Zofia Świercz

III MIEJSCE

Szkoła Podstawowa im. Jana Olrycha Szanieckiego w Szańcu Malwina Bułaj, Amelia Walasek, Maria Brachowicz, Roksana Szafraniec, Weronika Kurzyńska, kl. 2, nauczyciel prowadzący: Ewa Gadawska

WYRÓŻNIENIA:

Szkoła Podstawowa im. Jana Olrycha Szanieckiego w Szańcu Agata Mrożek, Patrycja Zardzewiała, kl. 2, nauczyciel prowadzący: Zofia Świercz

Szkoła Podstawowa im. Jana Olrycha Szanieckiego w Szańcu Wiktoria Włusek, kl. 2, nauczyciel prowadzący: Zofia Świercz

Grupa klasy IV-VI:

I MIEJSCE

Szkoła Podstawowa im. Jana Olrycha Szanieckiego w Szańcu Aleksandra Sternak, kl. 6, nauczyciel prowadzący: Dorota Dulnik

Szkoła Podstawowa nr 2 im. J. Korczaka Piotr Lech, kl. 4, nauczyciel prowadzący: Alicja Zdziarska, s. Krystyna Bazak

III MIEJSCE

Szkoła Podstawowa im. Jana Olrycha Szanieckiego w Szańcu Weronika Justyniarska, kl. 4, nauczyciel prowadzący: Dorota Dulnik

WYRÓŻNIENIA:

Szkoła Podstawowa im. Jana Olrycha Szanieckiego w Szańcu Hubert Makówka, Karol Koruba, Mikołaj Surowaniec, kl. 4, nauczyciel prowadzący: Dorota Dulnik

Grupa najstarsza:

Chór I LO im. T. Kościuszki w Busku-Zdroju przygotowanie ks. Józef Majchrzyk

LAUREATOM I WYRÓŻNIONYM GRATULUJEMY!!!

Gala wręczenia dyplomów laureatom - 15 stycznia o godz. 9.30 w ZPO w Szańcu

• Choinka 2016

12.01.2016

W dniu 09.01.2016r. o godzinie 12.00 odbyła się fantastyczna i niepowtarzalna zabawa choinkowa dla dzieci i uczniów naszej placówki.

Od 12.00 do 15.00 bawiły się dzieci z przedszkola i klasy I a o 15.00 na parkiet weszli uczniowie klas II i starsi. Podział  na grupy okazał się bardzo trafionym pomysłem mimo zakazu tańczenia na Sali w szpilkach!!!

W zabawie choinkowej uczestniczyli uczniowie, nauczyciele, pracownicy i rodzice naszej placówki. Do zabawy zachęcał nas świetnie grający zespół muzyczny, w cudnie udekorowanej przez p. W. Wach, nauczycieli i uczniów naszej szkoły  „ Zimowej Krainie VII”. Rodzice promienieli ze szczęścia widząc swe pociechy w wysmienitych nastrojach. Bardzo ciekawym i zarazem najbardziej oczekiwaną atrakcją zabawy był Święty Mikołaj, który każdego ucznia obdarował prezentem. Każdy, choć na chwilę chciał usiąść na miękkich kolanach Mikołaja. Posileni pysznym ciastem i pączkami przygotowanymi przez Radę Rodziców nasi uczniowie udali się na salę. Zabawa była wspaniała. Zadowoleni, zmęczeni i szczęśliwi wszyscy wrócili do domu. Pełni niezapomnianych wrażeń czekamy na kolejna zabawę choinkową …. a zdjęcia już są w albumie;-)