30.11.2015

25.11.2015 roku jak w poprzednich latach w naszym Przedszkolu odbył się Dzień Pluszowego Misia. Dzieci z niecierpliwością czekały na tę chwilę i niektóre z nich nawet kilka dni wcześniej przynosiły do przedszkola swoje ulubione Przytulanki.

W tym dniu zaraz po śniadaniu rozpoczęła się wielka impreza. Odświętnie ubrane dzieci wraz ze swoimi pluszakami uczestniczyły w przygotowanych zabawach:

• Czytanie bajki z tomu Czesława Janczarskiego „ Wędrówki Misia Uszatka” pt. „ Miś i pszczoły”
              • Zabawa muzyczna przy piosence „ Zatańcz z misiem”
              • Zabawa muzyczno – ruchowa „ Co robi miś”
              • „ Mój przyjaciel miś” – praca plastyczna
              • Zabawa ruchowa ze śpiewem „ Niedźwiadek”
              • Taniec ze swoim misiem w kółeczku przy muzyce
              • Ćwiczenia relaksacyjne i spokojna aktywizacja „ Miś odpoczywa”.

Po skończonej zabawie przedszkolaki usiadły do stolików gdzie czekał na nich poczęstunek.

Dzieci spędziły ten dzień wesoło i radośnie. Przyjemnie i z uśmiechem wróciły do domu.

Wychowawcy

Zdjęcia w albumie.

• III miejsce dziewczyn w zawodach

17.11.2015

W dniu 16 listopada 2015r. w hali PMOS w Busku Zdroju odbyły się półfinały w mini pilce siatkowej dziewczyn o Puchar Marszałka Województwa Świętokrzyskiego. W zawodach wzięło udzial 7 drużyn z powiatu buskiego:

SP Nr 1 Busko-Zdrój, SP Nr 3 Busko-Zdrój, SP Gnojno, SP Raczyce, SP Zborów, SP Wzdół Rządowy i oczywiście my czyli SP Szaniec. Dziewczyny zagrały swoje mecze z:

SP Szaniec - SP Gnojno 1-2

SP Szaniec - SP Wzdół Rządowy 2-0

SPSzaniec - SP Zborów 1-2

Nasza drużyna wystąpiła w składzie:

Bogusław Andżelika

Janik Amelia

Mrożek Wiktoria

Chruszewska Oliwia

Majcher Gabriela

Koruba Aleksandra

Wojciechowska Paulina

Majcher Patrycja

Stępień Magdalena

Rogala Dobrosława

Ostatecznie zdobyliśmy III miejsce a do sukcesu zabrakło naprawdę nie wiele.

Gratulacje!

• PROFILAKTYKA ZAGROŻEŃ MEDIALNYCH

04.11.2015

PROFILAKTYKA ZAGROŻEŃ MEDIALNYCH W NASZEJ SZKOLE

29 października 2015r uczniowie klas I-VI uczestniczyli w warsztatach profilaktycznych z zakresu przeciwdziałania zagrożeniom medialnym prowadzonych przez trenerkę z „Ośrodka Profilaktyki Społecznej”  z Krakowa.

Zajęcia te miały na celu  uwrażliwienie uczniów na pojawiające się coraz częściej sytuacje dotyczące cyberprzemocy, manipulacji i uzależnień od sieci, gier, czy portali społecznościowych. Interaktywne spotkanie z profilaktyką przybliżyło uczniom faktyczny obraz mediów oraz uświadomiło zagrożenia z nimi związane. W trakcie warsztatów uczniowie poznali zasady bezpiecznego korzystania z Internetu, uczyli się także w jaki sposób świadomie i odpowiedzialnie planować spędzanie czasu wolnego. Warsztaty cieszyły się dużym zainteresowaniem i zaangażowaniem uczniów.

Zdjęcia w albumie!

Justyna Maj