• I miejsce chłopców w Turnieju "Z podwórka na stadion o puchar Tymbarku"!!!

26.10.2015

22 października 2015r. nasza drużyna U-12 w składzie:

Karol Koruba, Hubert Makówka, Mikołaj Surowaniec, Nikodem Grudzień, Patryk Jończyk, Jakub Lipiński, Arkadiusz Kuta, Daniel Wilczyński i Marcin Piasek,  wzięła udział w zawodach powiatowych Turnieju "Z podwórka na stadion o puchar Tymbarku"!!!, który odbył się w Busku-Zdroju. Nasi chłopcy grali w grupie z SP Nr 2 Busko-Zdrój i  Akademią Piłkarską „Korona” . Obydwa swoje mecze wygrali prezentując bardzo dobry futbol na parkiecie buskiej hali. W finale nasi zawodnicy zmierzyli się z SP Stopnica oraz SP Wiślica. Zwłaszcza ten drugi mecz miał niesamowity przebieg i dostarczył wszystkim wielkich piłkarskich emocji.

Nasza drużyna okazała się najlepszą w powiecie buskim i będzie reprezentowała nasz powiat w finale wojewódzkim tych rozgrywek!!!

Na uwagę zasługuje także fakt, że drużyna nasza była najmłodszą na tych zawodach (8 zawodników to uczniowie klasy IV)

A było tak:

ZPO Szaniec- SP Nr 2 Busko-Zdrój 1:0 (gol N.Grudzień)

ZPO Szaniec- AP Korona 3:0 (2 gole N.Grudzień, M.Piasek)

ZPO Szaniec- SP Stopnica 4:0 (2 gole N.Grudzień, M.Piasek, D.Wilczyński)

ZPO Szaniec- SP Wiślica 2:1 (gol M.Piasek, D.Wilczyński)

BRAWO!!! Trzymamy kciuki za naszych w finale na wiosnę!

• Ślubowanie klasy I

26.10.2015

22 października 2015r. uczniowie klasy I przyjęci zostali do braci uczniowskiej Szkoły Podstawowej im. Jana Olrycha Szanieckiego w Szańcu. Przed ślubowaniem uczniowie klasy I zaprezentowali swoje zdolności i umiejętności przed wszystkimi uczniami naszej szkoły oraz rodzicami i nauczycielami a następnie pierwszoklasiści złożyli ślubowanie –  ślubując na piękny sztandar naszej szkoły. Następnie odbyło się uroczyste pasowanie na ucznia, dokonane przez Dyrektora Grzegorza Załęckiego oraz rozdanie dyplomów, pamiątek, legitymacji szkolnych i prezentów od klas II i rodziców. Upominki i smakołyki przygotowane przez rodziców, uczniów klasy II wywołały wielką radość u najmłodszych uczniów naszej szkoły. Dekoracja i oprawa muzyczna potęgowały uroczysty nastrój. Wykonano pamiątkowe zdjęcia. Te doniosłe, uroczyste i radosne chwile pozostaną w pamięci dzieci, rodziców i dziadków, na których twarzach widać było wzruszenie. Serdecznie dziękujemy rodzicom za pomoc w przygotowaniu uroczystości.

Zdjęcia w albumie Ślubowanie kl. I 2015.

• II miejsce naszych dziewczyn w zawodach mini piłki nożnej!

21.10.2015

W dniu 19.10.2015r. na hali MPOS w Busku-Zdroju odbyły sie gminne zawody w mini piłce nożnej dziewczyn.

Nasza drużyna w składzie:

Bogusław Andżelika

Rogala Dobrosława

Mrożek Wiktoria

Stępień Magdalena

Janik Amelia

Koruba Aleksandra

Gręda Aleksandra

Majcher Patrycja

Koruba Natalia

rozegrała trzy mecze w grupie eliminacyjnej. Nasze dziewczyny spisały sie wyśmienicie i znów jedziemy na zawody powiatowe!

A było tak:

I mecz - SP Siesławice - ZPO Szaniec 0:1 ( bramka W.Mrożek)

II mecz - SP Dobrowoda - ZPO Szaniec 0:2 (bramki M.Stępień i A.Bogusław)

III mecz - SP Kołaczkowice - ZPO Szaniec 1:0

Wielkie gratulacje i powodzenia w zawodach powiatowych!!!

smiley

• I miejsce w zawodach mini piłki nożnej chłopców!

13.10.2015

Wczoraj 12.10.2015r. na hali MPOS w Busku-Zdroju odbyły sie gminne zawody w mini piłce nożnej chłopców.

Nasza drużyna w składzie:

Piasek Marcin

Wilczyński Daniel

Domagała Jakub

Niedzielski Szymon

Gręda Dawid

Mołas Szymon

Wach Norbert

Załęcki Kacper

rozegrała trzy mecze w grupie eliminacyjnej i dwa w grupie finałowej. Nasi chłopcy spisali sie wyśmienicie i po 12 latach znów jesstesmy najlepszą drużyną w gminie!!!!

A było tak:

I mecz - SP Siesławice - ZPO Szaniec 0:2 ( dwie bramki K.Załęcki)

II mecz - SP Nr 3 Busko-Zdrój - ZPO Szaniec 1:0

III mecz - SP Nr 2 Busko-Zdrój - ZPO Szaniec 0:1 (bramka K.Załecki)

połfinał - SP Zbludowice - ZPO Szaniec 0:3 (dwie bramki K.Załęcki, jedna bramka M.Piasek)

Finał - SP Nr 3 Busko-Zdrój - ZPO Szaniec 0:0 (karne 1:2) ZWYCIĘSTWO!!!!

Wielkie gratulacje i powodzenia w zawodach powiatowych!!!

smiley

• „Trzeba zacząć od dorosłych”

07.10.2015

W dniu 24  września naszą placówkę odwiedził funkcjonariusz Komendy Powiatowej Policji w Busku – Zdroju. Policjant spotkał się z rodzicami uczniów w ramach kampanii profilaktycznej „Trzeba zacząć od dorosłych”. Kampania ma na celu propagowanie wiedzy z zakresu szkodliwości zażywania substancji psychoaktywnych. Podczas prelekcji funkcjonariusz zapoznał zgromadzonych z tematyką zagrożeń związanych z zażywaniem dopalaczy i narkotyków. Policjant przedstawił wygląd środków psychoaktywnych oraz ich działanie na ludzki organizm. Rodzice uczniów dzięki takim spotkaniom mogą poszerzyć swoją wiedzę dotyczącą dopalaczy  i narkotyków oraz zagrożeń, jakie powodują.

J.Maj

Więcej na: