• Dla Rodziców

• Ochrona Danych Osobowych

• INFORMACJA DOTYCZĄCA ADMINISTRATORA DANYCH

Administratorem danych osobowych jest Zespół Placówek Oświatowych w Szańcu reprezentowane przez Dyrektora z siedzibą w Szańcu, adres e-mail: szaniec@oswiata.busko.pl, tel 41 3761327

INFORMACJA O INSPEKTORZE OCHRONY DANYCH

Inspektor Ochrony Danych – Katarzyna Irla-Sztefko

e-mail: iod@umig.busko.pl, tel. 41 3705260

Podstawa prawna powołania i funkcjonowania Inspektora Ochrony Danych:

Art. 37 – 39 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego I Rady (UE) 2016/679 z dnia
            27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (Dziennik Urzędowy UE, L 119/1
            z 4 maja 2016);

Art. 8 – 10 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2018 r. poz. 1000).

Informacja dla rodziców!

Szanowni_Rodzice_info_dla_szkol_do_RODO.pdf

Klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych.

1. Zespół Placówek Oświatowych w Szańcu szanuje prawo użytkowników do ochrony prywatności oraz danych osobowych. Podanie danych osobowych jest zawsze dobrowolne, aczkolwiek w niektórych sytuacjach konieczne do realizacji celu przetwarzania.

2. Administratorem Pani/Pana danych osobowych oraz danych Państwa dzieci jest Zespół Placówek Oświatowych w Szańcu z siedzibą w Szańcu, Szaniec 240.

3. Jeśli ma Pani/Pan pytania dotyczące sposobu i zakresu przetwarzania Pani/Pana danych osobowych w zakresie działania Zespołu Placówek Oświatowych w Szańcu, a także przysługujących Pani/Panu uprawnień, może się Pani/Pan skontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych Osobowych Panią Katarzyną Irla-Sztefko na adres e-mail iod@umig.busko.pl

4. Administrator danych osobowych – Dyrektor Zespół Placówek Oświatowych w Szańcu – przetwarza Pani/Pana dane osobowe na podstawie obowiązujących przepisów prawa, zawartych umów oraz na podstawie udzielonej zgody (jeśli dotyczy).

5. RODO to nowe zasady ochrony danych osobowych, które wynikają z unijnego „Ogólnego Rozporządzenia o Ochronie Danych”. Dzięki nowym przepisom wszyscy mamy większą kontrolę nad swoimi danymi i lepszą ich ochronę. Warto znać swoje prawa i zasady, na podstawie których różne podmioty i instytucje - w tym my - mogą przetwarzać dane osobowe. RODO przyznaje Państwu następujące potencjalne uprawnienia związane z przetwarzaniem Państwa danych osobowych:

- prawo dostępu do danych osobowych,

- prawo do sprostowania danych osobowych,

- prawo do usunięcia danych osobowych,

- prawo do ograniczenia przetwarzania danych osobowych,

- prawo do wniesienia sprzeciwu co do przetwarzania danych osobowych,

- prawo do przenoszenia danych,

- prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego,

- prawo do odwołania zgody na przetwarzanie danych osobowych, jeżeli takową zgodę wyraziłeś.

Zasady związane z realizacją wskazanych uprawnień zostały opisane szczegółowo w art. 16-21 RODO.

6. Zapewniamy podjęcie wszelkich środków bezpieczeństwa i ochrony danych osobowych wymaganych przez przepisy o ochronie danych osobowych. Dane osobowe są gromadzone z należytą starannością i odpowiednio chronione przed dostępem do nich przez osoby do tego nieupoważnione!

Strona informacyjna związana z polityką ochrony danych instytucji.

1._Prawo_do_informacji_i_kopii_danych_.pdf

2._Prawo_do_sprostowania_danych.pdf

3._Prawo_do_bycia_zapomnianym.pdf

4._Prawo_do_ograniczenia_przetwarzania.pdf

5._Prawo_do_przenoszenia_danych.pdf

6._Prawo_do_sprzeciwu.pdf

7._Informacje_o_prawie_wniesienia_skargi_do_organu_nadzorczego.pdf

Dokumenty i Wnioski

Sprzeciw_wobec_przetwarzania_danych_osobowych.docx

Wniosek_o_ograniczenie_przetwarzania_danych_osobowych.docx

Wniosek_o_przeniesienie_danych_osobowych.docx

Wniosek_o_udzielenie_informacji_w_zakresie_przetwarzania_danych_osobowych.docx

Wniosek_o_usuniecie_danych_osobowych.docx

Wniosek_o_zmiane_danych_osobowych.docx

Wycofanie_zgody_na_przetwarzanie_danych_osobowych.docx

SZANOWNI RODZICE!

Informujemy, że Zespół Placówek Oświatowych w Szańcu przetwarza wizerunek uczniów    ( w tym ich rodziców i opiekunów prawnych) do celów:

· funkcjonowania systemu monitoringu wizyjnego  realizowanego  na podstawie przepisów prawa tj. Ustawy z dnia 14 grudnia 2016r.- prawo oświatowe (Dz. U. z 2017 r. poz. 59 ze zm.) w celu zapewnienia bezpieczeństwa uczniom, pracownikom i ochrony mienia

oraz

· związanych z promocją Szkoły – na podstawie zgód na przetwarzanie danych osobowych.

Za przetwarzanie wizerunków w powyższych zakresach odpowiedzialność ponosi Szkoła.

Jednocześnie pragniemy poinformować, że zgodnie z obowiązującym prawem, Zespół Placówek Oświatowych w Szańcu NIE PONOSI odpowiedzialności za przetwarzanie i rozpowszechnianie przez rodziców danych osobowych, w tym również wizerunku uczniów lub innych rodziców (np. wykonywanie zdjęć, filmów na uroczystościach szkolnych a następnie zamieszczanie ich w Internecie).

Prosimy pamiętać, że rozpowszechnianie danych osobowych innej osoby (w tym ucznia) wymaga uzyskania zezwolenia osoby, której dane są rozpowszechniane lub zezwolenie rodzica/ opiekuna prawnego ucznia.

Namawiamy wszystkich do poszanowania wzajemnych praw.